Kaj narediti ? (Dobavljen avto nima celotne naročene opreme)

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.459
113
Jaz ne bi zelel da mi svezega pasata razdirajo nasi mehankarji. Morda je to na vagu vse modularno in vsa predoprema...in je samo plug n play. Vem pa da je npr na bmw to delat cista jeba, ker je cela pletenica prilagojena na opremo (btw, pletenica za X3 mislim da v Usa stane 23.000usd) ali pa žice v pletenici sicer so, pa so drugacni konektorji (ne samo manjkajoci pini, se zasukani so). Tako da ko koncno sestavis moras potem se vse kodirati na novo. Tako da....jaz izolirtraku ali čokoladk pod zicem novega avta ravno ne bi imel. Pa ko bos prodajal avto ti bodo govorili ce je bil sestavljen iz dveh....
Vprašanje če se da "kodirat".…

Pri Fiatu rabiš nov body computer recimo....stari pa v kanto (paše samo na tvoje vozilo)

So varjante.,...ampak ne na uradnem servisu....
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Vgraditi oz. nadgraditi električen sovoznikov sedež ni noben problem. Sem dajal skozi nadgradnjo voznikovega na memory, skupaj z memory špegli itd., ker je bilo precej bolj komot imeti tole kot vsakič ročno premikati, ko partnerka uporablja avto. Isto smo dajali na streho vzdolžne sani (na uradnem), ker je bil avto kupljen Trendline brez sank. Vse se da, ne pa nujno vse na uradnih servisih.

Kako pa se boste zmenili na avtohiši, pa, good luck. Če so zajebali oni, bi bilo minimum fer od njih, da odpravijo napako v tvoje zadovoljstvo: ali naknadna vgradnja brez doplačila, ali pa toliko popusta/brezplačnih servisev, da se lahko sprijazniš z zadevo in morebiti kasneje zadevo nadgradiš sam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

jezek

Guru
24. jul 2008
2.619
1.241
113
Vgraditi oz. nadgraditi električen sovoznikov sedež ni noben problem. Sem dajal skozi nadgradnjo voznikovega na memory, skupaj z memory špegli itd., ker je bilo precej bolj komot imeti tole kot vsakič ročno premikati, ko partnerka uporablja avto. Isto smo dajali na streho vzdolžne sani (na uradnem), ker je bil avto kupljen Trendline brez sank. Vse se da, ne pa nujno vse na uradnih servisih.

Kako pa se boste zmenili na avtohiši, pa, good luck. Če so zajebali oni, bi bilo minimum fer od njih, da odpravijo napako v tvoje zadovoljstvo: ali naknadna vgradnja brez doplačila, ali pa toliko popusta/brezplačnih servisev, da se lahko sprijazniš z zadevo in morebiti kasneje zadevo nadgradiš sam.
Da se seveda vse. Kaj je pa vse treba podret/menjat pa je odvisno od avta. Mene bi motilo kakrsnokoli snemanje vratnih oblog, tepihov, drkanje po varovalkah, relejih ipd. pri ganc novem avtu. Pa še šraufi od zica gredo pri nekaterih avtih skozi poden....pa da mi potem tam zacne cudezno rjaveti....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Da se seveda vse. Kaj je pa vse treba podret/menjat pa je odvisno od avta. Mene bi motilo kakrsnokoli snemanje vratnih oblog, tepihov, drkanje po varovalkah, relejih ipd. pri ganc novem avtu. Pa še šraufi od zica gredo pri nekaterih avtih skozi poden....pa da mi potem tam zacne cudezno rjaveti....
Pri Passatu paše vse, pin na pin. Potem je potrebno zadeve samo skodirati, grelni, hladilni, masažni moduli ter pomik so itak v samem sedežu.

Opcija je, da prevzameš avto, se zmeniš za znižanje kupnine za 2 čuka, potem pa jim ga drug dan parkiraš za vgradnjo električnega seseža za tistega 1 čuka. Win win :)

Easy entry pa je zakon.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Da ne odpiram nove teme. Pred hm... skoraj 7 meseci sem naročil nov voz.. Nekaj dodatne opreme in zahtev. Plačal 1500€ za potrditev zadeve. Rok dobave je bilo rečeno da se zna zgodit okrog novega leta, na predračunu februarja letos. Vse super do začetka januarja ko naj bi jim padel sistem.. Konec januarja nekako ugotovitm,da je proizvajalec storiral naročilo( model z avtomatskim menjalnikom ni mogoče dobaviti) in nihče ni nič obvestil.
Ker mi je bil interes sem rekel da bi še enkrat naročil ampak pričakujem popust ter da gre prednostno v izdelava(tokrat ročni menjalnik). No sedaj je problem ker proizvajalec ni dal cenika oz odprl naročila.

Da podam še vprašanje: ker imam počasi( sem kar potrpežljiv) poln k vsega skupaj in ker je konkurenca izdelala vozilo s podobnimi karakteristikami..
Je že kdo že imel primer, da je po obligacijskem zakoniku dobil povrnjeno dvojno aro?

lp
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem šel pogledat kaj meni piše na blagajniškem prejemku ...Plačilo za vozilo 1000€.....
Ara se je vedno vračala 2x...verjetno je odvisno kako so formulirali prejemek
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Da ne odpiram nove teme. Pred hm... skoraj 7 meseci sem naročil nov voz.. Nekaj dodatne opreme in zahtev. Plačal 1500€ za potrditev zadeve. Rok dobave je bilo rečeno da se zna zgodit okrog novega leta, na predračunu februarja letos. Vse super do začetka januarja ko naj bi jim padel sistem.. Konec januarja nekako ugotovitm,da je proizvajalec storiral naročilo( model z avtomatskim menjalnikom ni mogoče dobaviti) in nihče ni nič obvestil.
Ker mi je bil interes sem rekel da bi še enkrat naročil ampak pričakujem popust ter da gre prednostno v izdelava(tokrat ročni menjalnik). No sedaj je problem ker proizvajalec ni dal cenika oz odprl naročila.

Da podam še vprašanje: ker imam počasi( sem kar potrpežljiv) poln k vsega skupaj in ker je konkurenca izdelala vozilo s podobnimi karakteristikami..
Je že kdo že imel primer, da je po obligacijskem zakoniku dobil povrnjeno dvojno aro?

lp
Je bila ara al avans?
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Da ne odpiram nove teme. Pred hm... skoraj 7 meseci sem naročil nov voz.. Nekaj dodatne opreme in zahtev. Plačal 1500€ za potrditev zadeve. Rok dobave je bilo rečeno da se zna zgodit okrog novega leta, na predračunu februarja letos. Vse super do začetka januarja ko naj bi jim padel sistem.. Konec januarja nekako ugotovitm,da je proizvajalec storiral naročilo( model z avtomatskim menjalnikom ni mogoče dobaviti) in nihče ni nič obvestil.
Ker mi je bil interes sem rekel da bi še enkrat naročil ampak pričakujem popust ter da gre prednostno v izdelava(tokrat ročni menjalnik). No sedaj je problem ker proizvajalec ni dal cenika oz odprl naročila.

Da podam še vprašanje: ker imam počasi( sem kar potrpežljiv) poln k vsega skupaj in ker je konkurenca izdelala vozilo s podobnimi karakteristikami..
Je že kdo že imel primer, da je po obligacijskem zakoniku dobil povrnjeno dvojno aro?

lp
U jej...zato sem 1x omenil da ni pogojev da bi čakal toliko avto! Še vsak ki je naročil avto ki ga poznam je avto dobil z konkretno zamudo (da ne omenjam koliko X so zaj***l pri dodatni opremi! In kvečjem so častili kake gumijaste predpražnike vzameno za poznejšo dobavo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Zanimivo. Kar nekaj kolegov je v zadnjem času avto dobilo predčasno. Tudi par mesecev prej.
Leto nazaj se je pa res zavlačevalo običajno.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Jaz jih pošljem nekam. Avti so postali enormno dragi, dobave izredno dolge, prodajalci pa nonšalantni, kot da prodajajo žemljice.

Avto čakaš toliko časa, da vmes že menjajo model, dobiš avto, ki ga nisi naročil (mimogrede električno nastavljiv sovoznikov sedež je lahko izredno pomemben za ljudi z gibalnimi ovirami, sploh, če jih je doma več in se menjajo na sedežu. Vem iz prve roke in ni šans, da še kdaj kupim avto brez tega).

Jaz jim ne bi dovolil menjati opreme na novem avtu, ker boš dobil nazaj odrzan, skup zmetan avto poln čričkov, razen, če ti to naredijo s konkretnim popustom (ne tvojim doplačilom , halo) v smislu "tukaj je nadomestni avto dokler ne uredimo + prva dva servisa sta zastonj, vas pokličemo ko vam uredimo el. sedež.

Alternativa je, da si avto vtaknejo nekam, meni pa dobavijo novega Passata v moji konfiguraciji po ceni, ki sem jo plačal za starega, torej konkreten popust, ker bom spet čakal nanj celo večnost. Pa ne se pustit nategnit, ker nisi naredil nič narobe. Mogoče pomaga kak dopis odvetnika, samo tu greš že v svoje stroške.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Kolegica čaka Multivana od dec.2022. Naj bi prišel v kratkem :(
Jaz sem vedno vzel nekaj iz zaloge...mi je pa vedno odgovarjala oprema.
Letos pa problem, ker mi ni nič bilo všeč, po naročilu pa sploh ne naročajo, ker nočejo tvegat s predolgimi dobavami.
Moja je imela ta mesec srečo, ker je bil avto po njenih željah že na ladji in ga je dobila v 14dneh. Slučajno so ga zame skoraj po vseh mojih željah v Koreji šele začeli sestavljati. Naj bi prišel maja. Kot sem rekel nič po naročilu edino kar uvoznik sam naroči oz mu ponudijo v tovarni.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Moja napaka: predplačilo je.. ;)

Ja doba je dolga. Ampak ker mi vozilo ustreza sem rekel bom počakal ker mi ni gorela voda.


Vmes mi je bilo ponujeno že podobno vozilo brez določene opreme, ki sem jo želel. Pa sem samo rekel to je tako kot bi vi pri meni naročili pohištvo po meri. Na koncu bi 1 teden pred montažo rekel, da takšne ni. Lahko pa vam dam druge barve, drugačna postavitev... Pa se ti meni z ženo kaj pa kako.. no se je strinjal.

Mal je jeba ker nekako sem imel v glavi pridem, naročim, dobim v nekem roku) a j. ga.. po pol leta se ugotovi, da avto sploh še naročen ni.
Sem sel preverit še k drugi avtohisi (ce me slučajno prva kaj nateguje) in je povedal isto...da so bili praktično vsi z avtomatskim menjalnikom storno... Rečem kaj so naredili s strankami.. pravi teh je 1%... grem špilat loto..
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Rok dobave je bistvena sestavina pogodbe, oni so v zamudi. Lahko odstopiš, samo je fino da greš by the book.

Predplačilo ni ara, zato velja:

Pravno gledano predplačilo pomeni vnaprejšnjo delno izpolnitev obveznosti. Predplačilo pa ni ara, zato zanj ne veljajo določila o vračanju in vračunavanju. Če potem, ko je dano predplačilo katerakoli od strank ne izpolni svoje obveznosti, potem ima nasprotna stranka pravico vztrajati pri izpolnitvi pogodbe ali pa pogodbo razdreti. V primeru razdora pogodbe morata obe stranka vrniti druga drugi vse, kar sta od sklenitve pa do razdora prejeli ena od druge. Stranka, ki je kriva za razdor, mora drugi stranki povrniti še morebitno škodo, ki je zaradi razdora nastala. Če je bilo dano predplačilo, se to vrača skupaj z zakonitimi zamudnimi obrestmi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK in vincent

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Jaz jim ne bi dovolil menjati opreme na novem avtu, ker boš dobil nazaj odrzan, skup zmetan avto poln čričkov, razen, če ti to naredijo s konkretnim popustom (ne tvojim doplačilom , halo) v smislu "tukaj je nadomestni avto dokler ne uredimo + prva dva servisa sta zastonj, vas pokličemo ko vam uredimo el. sedež.

Alternativa je, da si avto vtaknejo nekam, meni pa dobavijo novega Passata v moji konfiguraciji ...
Eni pretiravate. Zamenjat oz. nadgradit zic na fauvejih ni nobena znanost in moraš biti precej šlampast, da pridelaš čričke ... vrata in snemanje oblog je pa drugo.

Alternativa je tudi, da si avto vtaknejo nekam, kupcu pa povrnejo denar, pa naj potem išče drug avto ;) Pa ne opravičujem oz. zagovarjam avtohiše, ampak treba je bit pripravljen tudi na tak scenarij in si potem lahko še pol leta ali dlje brez...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Zakaj se avtohiše tako obnašajo...Ker imajo strank še vedno polno... ker so ljudje tako čustveno vezani na znamke, da prenašajo vse kar se vrže v njih, pa še vedno vztrajajo...

Najbolj pa to boli, da avti pri 150k crkujejo, včasih je bila taka meja 300k.... cene pa tok narasle....