Kaj nabavit

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
za vožnjo po slabih poteh - smo začeli delati SPP in če želiš narediti vso moraš voziti (do izhodišča, da nebi kdo mislil, da delalmo transverzalo z avtom
ne-ne-1.gif
) po gozdnih cestah - tako bomopetletnega Avensisa zamenjali za ???

Čisto iz firbca: do katerega izhodišča pa z Avensisom ne prideš?

evil.gif
igzekli
Pravzaprav niti več nisem kaj posebej presenečen kakšne vse "razloge" si je folk sposoben izmisliti, da upraviči "investicijo" v nov pleh.
Ampak tale je pa res kar originalen
evil.gif
.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Fiat 500x? Naaaah, vzemi Jeep Renegade.. Za ta denar veliko bolj uporabna zadeva.. Pa še ogromno možnosti se ti odpira glede dodatkov..
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Avensiska ima ground cleareance 140 mm ... nič posebnega, podobno kot večina ne-dvignjenih avtov. Ampak če že gledaš za čim malo bolj "terenskim" ... Glede na to, da si navajen Avensiske, bi morda raje gledal za Octavio Scout in podobnimi, kot za malimi SUV-i, ki nimajo skoraj nič prtljažnika (kam boš dal ruzake in opremo?) in tudi niso pretirano udobni pri cestni vožnji.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pesek si odstranjeval, ker si nasedel al ker si se zakopal?

mal mi je čudno, da za take "zahtevne" pogoje ne iščeš 4x4.

kaj pa suzuki sx4 ali vitara?
 

Filipides

Pripravnik
20. jun 2014
129
2
18
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
za vožnjo po slabih poteh - smo začeli delati SPP in če želiš narediti vso moraš voziti (do izhodišča, da nebi kdo mislil, da delalmo transverzalo z avtom
ne-ne-1.gif
) po gozdnih cestah - tako bomopetletnega Avensisa zamenjali za ???

Čisto iz firbca: do katerega izhodišča pa z Avensisom ne prideš?

evil.gif
igzekli
Pravzaprav niti več nisem kaj posebej presenečen kakšne vse "razloge" si je folk sposoben izmisliti, da upraviči "investicijo" v nov pleh.
Ampak tale je pa res kar originalen
evil.gif
.

Ja prav res no. Glede izbire avtov niti ne bi, ampak za naredit vse posamezne vrhove v SPP ne bo noben avto problem. Pač izbereš tako izhodišče, na katerega prideš z normalnim avtom. Jaz jih imam za sabo že konkretno več kot pol, pa avto ni bil nikoli problem.
hysterical-1.gif
Če imaš namen zbrat večino štemplov ali vse, si itak pravi gornik in ti je hoja v veselje, če pa se imaš namen pripeljat čimbližje večini vrhov, pa nisi nek hud hribovc in raje reci, da bi rad nov fensi avtodžip in ne omenjaj SPP.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Pa na kak snelkurz terenske voznje pojdi. Ze tista nekaj minutna yeti izkusnja nam je dala kako info ki bi ti kdaj mogoce prisla prav tudi pri avensisu.
Sicer pa ja, suv, pa 4x4 pa reduktor pa špere.... Potem te pa ustavi samo cuvaj tnp
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa na kak snelkurz terenske voznje pojdi. Ze tista nekaj minutna yeti izkusnja nam je dala kako info ki bi ti kdaj mogoce prisla prav tudi pri avensisu.
Sicer pa ja, suv, pa 4x4 pa reduktor pa špere.... Potem te pa ustavi samo cuvaj tnp

Ma 4x4, reduktor in špere so overrated :D fant rab zajlo.. v jebeni situaciji ti nič od tega ne nuca.. vključno z MT gumami :D mal heca
wink-1.gif



Še slikca da popestrim temo
smile-1.gif




Back to topic..

Avtor teme naj vzame nekaj z 4 kolesnim pogonom in višjo oddaljenostjo od tal kakor navaden avto.. Vse ostalo je odvisno od želja in denarja.. če imaš dobro osnovo se da narediti marsikaj, če je za osnovo še vedno navaden cestni avto potem še vedno ostaneš v najmanjši lužici z odprtim diffom.. je pa res, da ti ogromno časa prihrani recovery gear.. neka simpl gajbica z nekaj gurtnami, škopci in kakim ročnim vitlom ali dvigalko katera deluje kot vitel (na moji sliki skrajno levo)..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Grem stavit, da z mojim Citroen C5 s primernimi gumami in dvignjeno hidravliko pridem povsod kamor bi rad prišel altermost. Primer: po smučišču v Črni do polovice pa potem levo do RTV oddajnika po traktorski poti BP.
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Ker sem nasedel - 4x4 pa nebi ker ga ne rabim - zato bi rad samo malo višji in manjši avto, da če grem recimo do Kovinarske pozimi, da tja tudi pridem ne pa da ostanem na pol poti (po možnosti s kakim živčnim modelom za hrbtom, ki ne razume, da se umaknit ne moreš zaradi snega naprej ne gre nazaj pa on ne bo vozi) zaradi preglobokih kolesnic.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Grem stavit, da z mojim Citroen C5 s primernimi gumami in dvignjeno hidravliko pridem povsod kamor bi rad prišel altermost. Primer: po smučišču v Črni do polovice pa potem levo do RTV oddajnika po traktorski poti BP.
S tvojim C5 pridem jest isto.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Ker sem nasedel - - zato bi rad samo malo višji in manjši avto, da če grem recimo , da tja tudi pridem ne pa da ostanem na pol poti (po možnosti s kakim živčnim modelom za hrbtom, ki ne razume, da se umaknit ne moreš zaradi snega naprej ne gre nazaj pa on ne bo vozi) zaradi preglobokih kolesnic.

Če misliš tako kupovat avto boš naslednje leto tule spraševal kaj kupit da bo visk kot je obstoječi a da bo imel 4 kolesni pogon.

Če se voziš po vukojebinah RABIŠ 4 kolesni pogon, seveda pa tudi par cm višji avto.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Vedeti moraš da 4 kolesni pogon v nekaterih avtomobilih ni stalen, zakaj nebi vsaj razmislil? Npr moj XJ je na navadni cesti normalen avto z RWD.. Prednji par vklopiš ko ga pač potrebuješ.. Isto opcijo ima Renegade in verjetno še kakšen drug avto..
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa na kak snelkurz terenske voznje pojdi. Ze tista nekaj minutna yeti izkusnja nam je dala kako info ki bi ti kdaj mogoce prisla prav tudi pri avensisu.
Sicer pa ja, suv, pa 4x4 pa reduktor pa špere.... Potem te pa ustavi samo cuvaj tnp

Zakaj pa ne bi kar Škode Yeti? Kolikor berem jo kar hvalijo.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
500x je grsi od Juka. Kar je isto kot bi rekel da je pasji drek boljsega okusa kot cloveski drek