Kaj je z diskom?

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Zadnje dni se disk (oziroma edene izmed njih) konstantno oglaša tik-tik-tik-tik-tik-tik-tik-tik-tik-tik-tik-tik in ne neha dokler računalnika ne ugasnem. Delo na disku poteka normalno (pisanje, shranjevanje, brisanje).

Se da to kako rešit oz.
13.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Po vsej verjetnosti ležaji. Lahko da prihaja kje od ohišja, zraven njega. Malo preveri. Če se disk kaj čudno oglaša čim prej naredi varnostno kopijo in si omisli novega. Lahko bo delal BP še par let, lahko ti bo v roku ene ure crknil.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
fukni stran

hecam se..to sm napisu zato k ti vsi isto govorijo pa da ne bom js isto napisu
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Menda je zdaj šlo vse v k*rac, računalnik rabi 10 min da se zalaufa, vse gre počasi, dveh aplikacij naenkrat ni možno zagnati... hvala bogu je ratalo pomembne podatke na usb-ključke dat.



Bom probal formatirat vse skup, če ne bom pa vrgo stran disk, kaj čem. Pas mater.

Hvala vsem.
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
verjetno da ko boš probal formatirat, bo izdihnil... oziroma, ne boš moral do konca narest formata zaradi napak na disku. Sem imel enkrat podobno situacijo, disk nekaj jebal, sem podrl particije kao da bom še enkrat zastavil z nule, pa je disk rekel no-go
grin1.gif

Tak da, spravi važne stvari, potem pa se igraj po želji, samo ne preveč pričakovat od njega. Mogoče, če so "samo" slabi sektorji, lahko probaš formatirat s programom ki ga dobiš na spletni strani proizvajalca diska, narediš kak low-level format, premapiranje slabih sektorjev... potem ga imaš lahko mogoče še kot recimo zunanji disk za prenašanje kakih filmov, pa ga brez skrbi valjaš po torbah
wink-1.gif


lp
Peter
 

EAN

Pripravnik
6. avg 2007
54
0
6
Meni je na enem prenosniku, ki je spuščal enake zvoke uspelo še dvakrat formatirat disk in namestit Windowse ampak je trajalo v drugo ene dve uri
uf-1.gif
. Ko se je pozneje pri delu segrel je dokončno crknil.