Windows update - problem z diskom

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Pozdravljeni,


Uporabljam računalnik ThinkPad X220 z SSD diskom. Dne 10.04. mi je Windows naredil update in po restartu računalnika se je pojavil črni zaslon z razlago, da Windows pregleduje disk in da to fukcijo lahko prekine s katerokoli tipko. Po končanem testu dela vse normalno.

Da nekaj ni uredu sem ugotovol, ko sem računalnik ponovno zagnal, saj je ta test začel delati vsakič, ko sem prižgal računalnik. Zato sem prišel na idejo, da uporabim windows obnovitveno točko, da zadevo povrnem v stanje pred up-datom. To pa ni možno, kjer Windows javi, da je sistemski disk poškodovan.

Računalnik senem na IBM servis, ker naredijo test in pravijo, da je z diksom vse uredu in da gre za programsko napako. Kličem na Microsoft kjer o tem ne vedo nič. Na nekem forumu najdem, da moram v registru nekaj zborsati in to tudi naredim. Problem je deloma rešen, ko prižgem računalnik se prižge brez težav in ne dela več testa.

Je pa še vedno problem, da računalnik ne dela več obnovitvenih točk, ker javlja, da je disk poškodovan, kar seveda ni res. Niti nobe Windows test ne nejde nobene napake, računalnik deluje B.P.

Imate morda kašno idejo, kaj narediti?

Prosim za pomoč.

Lep pozdrav, Tommy.

P.S.: Ne bi rad delal restore Windowsev in potem izgubil dva dni z vsemi nastavitvami,,,
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Najbolj bo pomagalo formatiranje in nalaganje na novo. Katere windowse pa imaš? Jaz bi rekel, da ni poškodovan sistemski disk, ampak sistemska particija.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Kot kaže bo res potrena nova inštalacija. Imam Windows 7. Tehnična pomoč Miscrosoft nimam rešitve, je pa res, da ko smo odstranili antivirusni program Kaspersy ne testira več diska, ampak obnovitvenih toč pa še vedno ne dela.

Očitnone bo druge, kot formatiranje na novo. Žal.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Torej sedaj sistem dela, edini (vidni) problem je, da ne mores vec narediti restore tocke?

Kaksen je tocen error? Zapise kaj pametnega v Event Viewerju?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Pozdravljeni. Menda je po Windows update delal težave Kaspersky. Sedaj sem ga odstranil in težava je samo še restore point. Hvala za nasvete.

@slvn: Bom probal in sporočim. Hvala.