Kaj je to folk prizadet

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ne zagovarjam tistih mercedašev pod nadstreškom, se isto zdi meni mimo in bi jih enako nagnal. Ampak kot berem po tej temi, smo tudi navadni pohodniki in kolesarji očitno nič drugega kot samo za na kol nabit.

Lani sva s kolegom med kolesarjenjem ob cesti narabutala nekaj odličnih, že prezrelih češenj - pa letos jih bova spet. 40 let nazaj jih ne bi mogla, ker bi ta drevesa pred mano obral že kmet ali pa ostali mimoidoči. Ko pravite, da je vse huje s tem rabutanjem, jaz vidim, da je ravno kontra. Včasih se je mnogo več rabutalo kot danes, sedaj na drevesih sadje pogosto zgnije, in to celo ob dokaj obiskani cesti.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.355
6.004
113
Zaradi takih kot si ti si jaz blizu poti ne sadim "finega" sadja kot so češnje inu marelice, ampak imam stara jabolka za v štrudl. Bolj pogumni so itak že odnehali, ker niso prišli do svojega pridelka.
 

Skander

Pripravnik
14. mar 2011
240
1
18
Nad garažo
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Eno je s kolesom med točo pod kozolec; drugo je z dvemi avti siliti pod tvoj nadstrešek za parkiranje (30 m od ceste), s tretjim pa v tvojo garažo (v sestavi hiše, cca 50 m od ceste. Pa odganjati hči lastnika, da pa ona nima kaj za parkirat na svojem, ker je njen avto manj vreden od feltne dotičnih vozil.
Mater ste eni pacijenti.
In ja, če mi kdo teži na mojem se požvižgan na tisto foro, da še tatu ne smeš premlatiti, če ni v silobranu. S kijem po glavi ali pa z krampom po avtu.
Odgovarjal bom kasneje.
Tujega si ne želim, svojega pa ne dam. Sem malo preveč delal za to.
LPM
Ostali se pa tolažite s svojimi mislimi in pravicami - pa se pejte zajeba...t v Rovte, Koreno, ostala malo manj nežna primestna naselja.

467716-post_slo.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.006
5.300
113
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Lejte, mu je pač počlo; se nič ne čudim. Stopnja arogantnosti nedeljskih pohodnikov, nabiralcev gozdnih sadežev, nadebudnih kolesarjev (ki se pripeljejo na lokacijo uničevanja narave z BMW X5, tam pa raztovorijo bicikl za 5000€) in podobnih se neverjetna - in se je ne spomnim izpred 20 let.
Posebej prebivalci vasi v okolici Ljubljane smo ogroženi; verjetno je podobno v okolici vseh večjih mest v Sloveniji.
Toleranca gor ali dol - prideš iz službe in najdeš na svojem travniku 5-6 vozil boljših znamk, zaprejo ti dovoz do hiše in se še čudijo, kaj pizdiš...
Razrijejo ti zemljo, mogoče še kaj spečejo (in pustijo smeti za sabo) - ja, kaj pa je narobe s tabo, da se jeziš?
Če hočeš kositi moraš poravnati blatne kolesnice od ljudi, ki ne znajo speljevati.
Resnični dogodek izpred nekaj let (ja, takrat, ko so avti kampirali v predorih zaradi toče):
pride hči domov - pod nadstreškom parkiran mercedes, zraven pa laguna. V garažo sili majstr z BMW-jem. Hči je imela Cilota. Ko je opozorila dotične so jo ladno odj...li. Saj tvoj avto ni nič vreden, lej koliko stane moj... Pazi, na tuji zemlji, 30m od ceste.
K sreči sem kmalu tudi jaz prišel domov in so se nergajoče pobrali češ - kaj se pa jeziš? Res pa je, da sem takrat že šel proti drvarnici po kramp. Odpeljali so se, ko sem se vračal proti avtom z krampom v roki.
Nobeden ni bil iz te okolice - Ljubljančani, očitno...
In priznati moram, da me je v tistem trenutku bolel k...c za morebitne kasnejše odškodninske zahtevke - na prafaktorje bi jim razbil avte...
Pa naj mi kdo tukaj ne pridiga o kaki toleranci in nestrpnosti.
Seveda, po mestih pa znate vsa parkirišča zakoličiti, porampati in zakasirati...
Bože bože...
LPM

zaparkiraš jih pa naj se jebejo :D
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
V ameriki lahko menda človeka ustreliš če ti zaide na tvoje posestvo...
To seveda ni res.

V ameriki ima itak vsak orožje...in mi sedaj povej kako bo mrlič dokazal da ni lastniku zemljišča grozil s puško in ga je farmer potem v samoobrambi ustrelil...
Razen v Teksasu, kjer lahko streljaš na vlomilca v lastni hiši (NE pa na posesti) ni nikjer drugje dovoljeno streljati na človeka razen v primeru samoobrambe, kjer preti življenjska nevarnost (kar ni nič drugače kot pri nam).

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100416131708AAl6iPM
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Eno je s kolesom med točo pod kozolec; drugo je z dvemi avti siliti pod tvoj nadstrešek za parkiranje (30 m od ceste), s tretjim pa v tvojo garažo (v sestavi hiše, cca 50 m od ceste. Pa odganjati hči lastnika, da pa ona nima kaj za parkirat na svojem, ker je njen avto manj vreden od feltne dotičnih vozil.
Mater ste eni pacijenti.
In ja, če mi kdo teži na mojem se požvižgan na tisto foro, da še tatu ne smeš premlatiti, če ni v silobranu. S kijem po glavi ali pa z krampom po avtu.
Odgovarjal bom kasneje.
Tujega si ne želim, svojega pa ne dam. Sem malo preveč delal za to.
LPM
Ostali se pa tolažite s svojimi mislimi in pravicami - pa se pejte zajeba...t v Rovte, Koreno, ostala malo manj nežna primestna naselja.

ne razumem,. pred toæo so se skrili v tvojo garažo?
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
V ameriki lahko menda človeka ustreliš če ti zaide na tvoje posestvo...
To seveda ni res.

V ameriki ima itak vsak orožje...in mi sedaj povej kako bo mrlič dokazal da ni lastniku zemljišča grozil s puško in ga je farmer potem v samoobrambi ustrelil...
Razen v Teksasu, kjer lahko streljaš na vlomilca v lastni hiši (NE pa na posesti) ni nikjer drugje dovoljeno streljati na človeka razen v primeru samoobrambe, kjer preti življenjska nevarnost (kar ni nič drugače kot pri nam).

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100416131708AAl6iPM

Potem bi ga lahko @ miklavž ustrelil ker mu je zapeljal v garažo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:
V ameriki ima itak vsak orožje...in mi sedaj povej kako bo mrlič dokazal da ni lastniku zemljišča grozil s puško in ga je farmer potem v samoobrambi ustrelil...
Razen v Teksasu, kjer lahko streljaš na vlomilca v lastni hiši (NE pa na posesti) ni nikjer drugje dovoljeno streljati na človeka razen v primeru samoobrambe, kjer preti življenjska nevarnost (kar ni nič drugače kot pri nam).

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100416131708AAl6iPM

Potem bi ga lahko @ miklavž ustrelil ker mu je zapeljal v garažo.
Lahko, ampak bi bil vseeno tudi v Teksasu obtožen naklepnega umora. Saj ni vlamljal v hiši.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
418
83
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Ja, omejenost enih nima meja. Po fotkah sodeč na tistem travniku ni nobene vidne škode, važno je, da lahko mirno tudi ubijaš ljudi brez pametnega razloga.

Lani sem med biciklanjem naletel na točo in sem šel pod prvi kozolec, ki je bil ob cesti. Verjetno sem strašno neotesan meščan, ki onečaščam tujo zemljo, a ne?
ahh... si pa našel primerjavo. Eno je, če si se pod kozolc umaknil pred točo s kolesom, drugo je pa primer, ki ga je napisal "Miklavž", ko so mu xy prišleki onemogočili, da na svojem ne more sam svojega avta umaknit v garažo oz mi zaparkirali dostop do svojega doma. In tak prišlek si je verjetno mislil, "ko hebe lastnika in njegov clio, glavno da jaz nimam škode". Pol se pa ne čudit, zakaj je prletu s krampom.
A bi kdo naredil kakšno škodo, če bi se pred točo umaknil v tvojo dnevno sobo ??? Ne bi!! Ni pa način!!
Sem pa že videl, kako je kmet pomahal mimovozečemu vozniku med točo, naj hitr prpele pod njegov kozolc, da mu avto ne stolče. Ja, prvo vsak svoje zaščiti, potem pa pomagaš...če lahko.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Sem že omenil, da bi proti mercedašem pod mojim nadstreškom postopal podobno? Sem.

Sem pa tudi omenil, da je tukaj kar en kup ljudi, ki bi najraje kar sekalo roke in noge pohodnikom in kolesarjem na njihovi parceli, samo preberi nekatere objave v tej temi. Eni bi pa še streljali vsepoprek.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
@stieber - ja, dva pod nastreškom pa eden v garažo v hiši - ki se nahaja pod 90 kotom na privoz k hiši.
In ja - ponavadi je kramp ali pa cepin edina reč, ki zaleže pri takih cepcih - se ustrašijo - sicer pojasnjujejo svoje ustavne pravice - pa tudi nastavek za ventilčke je teže najti kot kramp - ki konkretno prebije gumo.
In ja - pejte se igrat v malo bolj konkretne in življenjske kraje kot so hribovita slikovita naselja okoli Ljubljane, polna prekrasnih pašnikov za avte parkirat in smetit.
Ni pa še - vsaj tukaj - nihče odgnal človeka v stisko ali mu ni pomagal, če je imel možnost.
Nič s krščanskim usmiljenjem - osnovna etika.
LPM
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
418
83
ok. sem razumel, kot da v postu primerjaš garažo in obcestni kozolec.
Ni pa problem, če nekdo gre čez travnik, ker.... ker gre pač po bližnjici do nečesa. Problem je, ko se po privat parcelah naredijo kar turistične poti, ogromno sprehajalcev, kolesarjev.... smeti, kakci, .... potem se pa še najde kakšen "biser" ki trdi, da je tukaj zmeraj hodil in bla bla... "Ja...ok...zdej pa ne boš več" Potem pa... "ti ti grdi lastniki, ki hočte vse svoje imet".
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
@mistique: Nazaj k naravi, zdrav duh v zdravo telo itn. Poglej zemljevid in izletniške točke blizu "metropole"; saj je verjetno po celi Sloveniji enako...
LPM
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Nekatere poti so "javne", tudi če mogoče niso vrisane. Mimo naše hiše je vodila taka pot in moj oče se je močno trudil, da ob gradnji nove hiše ostane, čeprav je čedalje manj ljudi hodilo po njej in čeprav se vidi v dnevno sobo z 1 metra. To je vaška pravica in ena plat zgodbe. Ta "pravica" ostane tudi, če bi to prodal. Domačini seveda ne naredijo piknika po poti, ko gredo od soseda do soseda ali v trgovino. Pot je seveda (v njenih gabaritih) dovoljena za "tujce" in tudi kolesarje. Druga zgodba pa je, ko si nadebudni pohodnik pot ureže na novo. Tega si vsak ne želi.
Mene osebno bolj moti, kar sem že napisal, da se z raznimi ovirami preveč k robu ceste resno ogroža varnost prometa po javni cesti in v tej smeri nobena inšpekcija (ali policija) očitno vsaj v naših krajih ne naredi nič. V Celju sem celo videl, da je nekdo rezal živo mejo tako, da je pol metra pustil ob robu pločnika, potem pa je bil pravi kot in je 20 cm rasla nad površino pločnika, ki ga je ostalo za hojo enega človeka. Človek je verjetno predvideval, da bostarš peljal voziček z otrokom v tistega pol metra višine, ki ga je namenil.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Lejte, mu je pač počlo; se nič ne čudim. Stopnja arogantnosti nedeljskih pohodnikov, nabiralcev gozdnih sadežev, nadebudnih kolesarjev (ki se pripeljejo na lokacijo uničevanja narave z BMW X5, tam pa raztovorijo bicikl za 5000€) in podobnih se neverjetna - in se je ne spomnim izpred 20 let.
Posebej prebivalci vasi v okolici Ljubljane smo ogroženi; verjetno je podobno v okolici vseh večjih mest v Sloveniji.
Toleranca gor ali dol - prideš iz službe in najdeš na svojem travniku 5-6 vozil boljših znamk, zaprejo ti dovoz do hiše in se še čudijo, kaj pizdiš...
Razrijejo ti zemljo, mogoče še kaj spečejo (in pustijo smeti za sabo) - ja, kaj pa je narobe s tabo, da se jeziš?
Če hočeš kositi moraš poravnati blatne kolesnice od ljudi, ki ne znajo speljevati.
Resnični dogodek izpred nekaj let (ja, takrat, ko so avti kampirali v predorih zaradi toče):
pride hči domov - pod nadstreškom parkiran mercedes, zraven pa laguna. V garažo sili majstr z BMW-jem. Hči je imela Cilota. Ko je opozorila dotične so jo ladno odj...li. Saj tvoj avto ni nič vreden, lej koliko stane moj... Pazi, na tuji zemlji, 30m od ceste.
K sreči sem kmalu tudi jaz prišel domov in so se nergajoče pobrali češ - kaj se pa jeziš? Res pa je, da sem takrat že šel proti drvarnici po kramp. Odpeljali so se, ko sem se vračal proti avtom z krampom v roki.
Nobeden ni bil iz te okolice - Ljubljančani, očitno...
In priznati moram, da me je v tistem trenutku bolel k...c za morebitne kasnejše odškodninske zahtevke - na prafaktorje bi jim razbil avte...
Pa naj mi kdo tukaj ne pridiga o kaki toleranci in nestrpnosti.
Seveda, po mestih pa znate vsa parkirišča zakoličiti, porampati in zakasirati...
Bože bože...
LPM

zaparkiraš jih pa naj se jebejo :D
potem te pa tožijo da si jim ugrabil avto in se lahko jebeš...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.591
9.268
113
Bolj pametno bi bilo, da se naključno zvrne ena prikolica drv na dvorišču.
evil.gif

In se ti seveda nič ne mudi s spravilom.