Kaj je slo - napajalnik ali...

LooK

Pripravnik
5. okt 2007
45
0
6
Torej kaksna 2 tedna nazaj mi je sel napajalnik (to sem ugibal,saj ni bilo prvic
smile-1.gif
), zadevo zamenjal in vse je delalo OK, samo CD ni hotel ven.
Sem mislil, da sem kaj narobe zvezal in sem se danes spravil spet malo sraufat in sem se igral z napajalnikom, ki ima zadaj za stimati moc in sicer 115-230W (prejsnji napajalnik je bil 200W). Sem pa danes premaknil na minimum in takoj ko sem vstekal kabel je mocno pocilo in seveda po pricakovanjih je zadeva mrtva...spet. Tu sem ga malo polomil ocitno
tongue-1.gif

Sedaj me pa zanima ali je sel samo napajalnik spet, ali se je se kaj drugega skurilo...oziroma kako bi lahko to preveril?
Gre mio predvsem zato, ker se mi neda spet iskati napajalnika in da potem ni to...pac skoda casa za starejso skatlo.

Tnx za odgovore!
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Mislim, da nimaš kaj ugibat - napajalnik je zanič. Tisto, kar ti praviš da je za štimati moč se motiš - vsekakor bi moralo biti na 230V (in ne W). Če se ne motim, je nižja napetost za nekatere države, kjer jo imajo seveda.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Ti si prestavil na 115V, kar nima zveze z močjo napajalnika, ima pa precej zveze z napetostjo. Najverjetneje ni šlo skozi napajalnik nič naprej.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Jaooo... no, upam da te je izučilo, da stvari ki ne veš kaj pomenijo pustiš pri miru!! Tisto stikalce bi moral premaknit, če bi se preselil v ameriko, kjer imajo v vtičnicah "samo" 115V.

Hja, probaj... oziroma, lahko pogledaš po plošči, če je kaj ožgano, pa upam da ne
grin1.gif


p.s.: si probal, če je slučajno cd crknil... mislm, če je vse ostalo delalo... tko da probaj nov napajalnik priklopit brez cd-roma najprej...


lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
rolleyes-1.gif


Najboljše da daš to delat enemu ki se spozna na te zadeve preden v luft spustiš še kaj drugega.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik LooK pravi:
Sem mislil, da sem kaj narobe zvezal in sem se danes spravil spet malo sraufat in sem se igral z napajalnikom, ki ima zadaj za stimati moc in sicer 115-230W (prejsnji napajalnik je bil 200W). Sem pa danes premaknil na minimum in takoj ko sem vstekal kabel je mocno pocilo in seveda po pricakovanjih je zadeva mrtva...spet.

hysterical-1.gif


Pardon, ampak nisem se mogel zadržati.
grin1.gif
Tisto stikalo je za nastavljat vhodno napetost, kot so ti že povedali.

Drugače pa imaš srečo, če ti je skurlo samo napajalnik.
 

Bane

Pripravnik
22. jul 2007
210
0
16
Danes na Zemlji, jutri pa v vesolju
Citat:
Uporabnik LooK pravi:
Torej kaksna 2 tedna nazaj mi je sel napajalnik (to sem ugibal,saj ni bilo prvic
smile-1.gif
), zadevo zamenjal in vse je delalo OK, samo CD ni hotel ven.
Sem mislil, da sem kaj narobe zvezal in sem se danes spravil spet malo sraufat in sem se igral z napajalnikom, ki ima zadaj za stimati moc in sicer 115-230W (prejsnji napajalnik je bil 200W). Sem pa danes premaknil na minimum in takoj ko sem vstekal kabel je mocno pocilo in seveda po pricakovanjih je zadeva mrtva...spet. Tu sem ga malo polomil ocitno
tongue-1.gif

Sedaj me pa zanima ali je sel samo napajalnik spet, ali se je se kaj drugega skurilo...oziroma kako bi lahko to preveril?
Gre mio predvsem zato, ker se mi neda spet iskati napajalnika in da potem ni to...pac skoda casa za starejso skatlo.

Tnx za odgovore!


En ti je (in takim vsem) odgovoril še preden si se rodil....

"Le čevlje sodi naj Kopitar"