kaj imaš lahko v roki med vožnjo

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
sm zdej ugotovu zakaj ne uporabljam bt...

ne preklopi mi avtomatsko na bt, ko pride klic. morem jest na radiu rocno prestavit v BT sprejemnik (ki je kao CD)... In pol nazaj na radio po klicu...

ampak ok, sej ni tak problem...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
To je to, ja! V čem je fora?

To je navada ki jo bos po svetu videl precej vec kot pri nas. Zal pa to ni "pogovarjanje" po telefonu v klasicnem smislu ampak 99% ljudje med voznjo snemajo npr "whatsapp voice posnetke" ki si jih posiljajo med seboj namesto pisanja sporocil. Proporcionalno je tega vec v tistih drzavah kjer je telefonija draga in je internetni paket se najbolj ugodna varjanta za mobilno telefonijo.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Če niste zadovoljni z BT inštalacijo si pač kupite BT slušalko. Dobiš jih že za 20€, s tem da se splača dat malo več za boljšo, recimo ranga 50€.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Jaz imam tole v avtu....zelo zadovoljen, uporabljaš ga lahko tudi kot zvočnik na prostem ( 2 x 3Watt ), dober zvok.


Car mate-8.JPG
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Za bmw, peđo lahko trdim da dela u nulo!
Renault scenic - šumi in slabo se me sliši (problem "velikega volumna" avta?)
Megane - prekinja in ne drži obojesmerne povezave (klicoči sliši, un v avtu ne) - pomoje problem sw radia
Passat - dela bp.. tud "ne vejo", da se peljem

pred mnogo leti mel unega "parrot?" zataknjenega za sencnik.. pa nekak ni blo to to (najbrz osnovni model - pogresal sem predvsem displey oz. "kdo me klice").. za oglasit recimo, da je bil (ena tipka).. klicanje je bil pa ze mal "projekt"
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Sej se zavedate, da za volanom ni ravno za imet nevem kakšnih pogovorov. Še najboljš je, če ni nobenih. Je že en čas dokazano, da človek, ki govori po telefonu vozi kot bi bil kar v redu pijan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in koliko

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Če gledaš zjutraj na avtocesti ko gre kolona med 0 do 100 km/h je večina babnic ves čas na telefonu. Ampak njih, ki govorijo še nekako razumem, bolj ne razumem onih na drugi strani, ker vsaka ima očitno na drugi strani nekoga, ki je pripravljen vsako jutro, 5x na teden, poslušat vsaj pol ure blebetanja brez premora. Ob enaki uri srečuješ iste ljudi in vsakič gofljajo isti pacienti. Pa niti nima toliko veze ali gobcaš BT, preko kabla, prek cegla na rami ali prek onega zgoraj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še enkrat: odmev in cviljenje je problem NEPRAVILNE namestitve telefona!!!
Preblizu zvočnika ali mikrofona od vgrajene (nevgrajene) BT instalacije - večkrat preverjeno v različnih vozilih. Največji strup je telefon nad radijem pri režah zračenja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Če gledaš zjutraj na avtocesti ko gre kolona med 0 do 100 km/h je večina babnic ves čas na telefonu. Ampak njih, ki govorijo še nekako razumem, bolj ne razumem onih na drugi strani, ker vsaka ima očitno na drugi strani nekoga, ki je pripravljen vsako jutro, 5x na teden, poslušat vsaj pol ure blebetanja brez premora. Ob enaki uri srečuješ iste ljudi in vsakič gofljajo isti pacienti. Pa niti nima toliko veze ali gobcaš BT, preko kabla, prek cegla na rami ali prek onega zgoraj.
Sam vožnja z liftom na šihtu do 8. štuka, če nabašeš 4 babe, vsako v svoj štuk, se naposlušaš besed za dva dni skup.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Še enkrat: odmev in cviljenje je problem NEPRAVILNE namestitve telefona!!!
Preblizu zvočnika ali mikrofona od vgrajene (nevgrajene) BT instalacije - večkrat preverjeno v različnih vozilih. Največji strup je telefon nad radijem pri režah zračenja.
Kaj jaz vem, pri ženinem Nissan Note 2016 položaj telefona sigurno ni kriv, ker je vedno na zadnjem sedežu v torbici.
Sicer pa ko je BT vklopljen po moje telefon ne sprejema in oddaja nobenih zvokov, da bi prišlo do mikrofonije, ali zakaj bi pozicija telefona bila problem?

Jaz ga imam v meganu res vedno v sredinskem predalu pod radijem, pa me od vedno ne slišijo dobro.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Sicer pa ko je BT vklopljen po moje telefon ne sprejema in oddaja nobenih zvokov, da bi prišlo do mikrofonije, ali zakaj bi pozicija telefona bila problem?

Še nisi nikoli imel telefona zraven kakšnega radija? Med zvonenjem/pogovorom bo zelo popačil zvok na radiju.

Primer:
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Vsi govorite le o poslušanju, kaj pa če hočete govoriti? Takrat moraš vseeno najti klicanega,pa naj si bo to na volanu ali displeju. Takrat nisi 100% zbran na vožnjo.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
ne rabis nobenga super duper sistema, sam navodila od telefona je treba prebrat. 99% novih telefonov ima vgrajenega asistenta ki dela popolnoma solidno.