Kaj dati v kopalnico zraven talnega gretja?

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Zdravo!
Da se priključim debati, moram nekaj kupit, za dogrevat kopalnico predvsem v prehodnem času.
Ogrevanje je preko radiatorja na steni ob TUŠa, talnega gretja ni, grejemo pa na plinsko peč na UNP. Kopalnica je na sever obrjena.

Kaj je boljše vzeti in kam postaviti? (označeno z rdečo barvo)

Ali:
1.) https://www.merkur.si/elektricni-radiator-atlantic-f-125-design-2000-w/
2.) https://www.ceneje.si/Izdelek/10206...icni-stenski-termoventilator-kompass?MLI=true

Dodal sem samo tipe katere gledam, ni nujno da točno tak model vzamem, rad bi vsaj 2000W.
Kaj predlagate, da bo čimprej dogrelo kopalnico?
Cenovno gledam nekje do 100€, največ 150€.

edit: pod okno vem, da ne bo šel grelnik št.2, mogoče bi ga spravil lahko nad okno, grelniki št.1 pa lahko na obe lokacije dam.

hvala in lp,
matej_

lp
kopalnica.jpg
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
nazalost ne, ampak bi lahko resli z neopaznim podaljskom.
Se mi je zdelo, ker pod oknom načeloma štromarji ne dajejo vtičnic, sploh pa je tu na eni strani tuš, na drugi bana. Imaš na spodnji strani pralni stroj, tako da bi tam verjetno bilo precej bolje ...
Tudi nad umivalnikom bi tista druga varianta verjetno šla, če imaš 3x2,5mm2 kabel do ogledala nad umivalnikom.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
načeloma se tudi sam bolj nagibam k montaži na steni pri pralnem,sušilnem stroju. nad umivalnikom ne gre, ker je ogledalo zelo visoko je pa res, da imam 3x2.5mm kabel tam.

katera varianta je boljša za ogrevanje/dogrevanje? 1 ali 2?
kaj hitreje ogreje?
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Nad WC? Ce je pri pralnem stroju, ali vpliva na sirino odpiranja (to je lahko res sitno).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Mater, sem hotel AvtoFun link dati, pa vidim da sprašuješ se tu.
Tole bi pa bilo mogoče za njegovo "estetsko" oziroma "ambientalno" dušo
Edino težavo ima, ker na njegovo mesto v parapet kakor običajno pride radiator tole "ne moreš" montirati.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Karkoli ima digitalni display, se ne da vklopit na zunanjo stikalo. Razen kakšne malo bolj pametne naprave, ki si zapomnijo zadnjo nastavitev, pa da imajo še baterijo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Evo... da obudim temo, zadeva je prešla v uporabo, glede dodatnega grelnika še nisem nič rešil, sem pozabil vmes na vse skupaj. Sedaj kurblamo pač navaden kalorifer, je pa konstantno v kopalnici tam 21.5 stopinj, seveda je treba zvečer dogreti. Pa ugibam, če bi nad vrati dal kak IR panel in ga nastavil na timer. Vsak dan se hodimo umivat okoli 20h torej bi od 20h naprej moralo biti toplo. Torej kaj sploh in če bi se kaj dalo rešiti s tem panelom da bi bilo notri ob želeni uri ene 24-25 stopinj? Drugače imam že nagledan en stenski pihalnik, bi pa raje imel kak panel če to funkcionira kot sem si zamislil?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Evo... da obudim temo, zadeva je prešla v uporabo, glede dodatnega grelnika še nisem nič rešil, sem pozabil vmes na vse skupaj. Sedaj kurblamo pač navaden kalorifer, je pa konstantno v kopalnici tam 21.5 stopinj, seveda je treba zvečer dogreti. Pa ugibam, če bi nad vrati dal kak IR panel in ga nastavil na timer. Vsak dan se hodimo umivat okoli 20h torej bi od 20h naprej moralo biti toplo. Torej kaj sploh in če bi se kaj dalo rešiti s tem panelom da bi bilo notri ob želeni uri ene 24-25 stopinj? Drugače imam že nagledan en stenski pihalnik, bi pa raje imel kak panel če to funkcionira kot sem si zamislil?
Elektro grelec v lojtro in timer na vtičnico. Grelec lahko zgolj dogreje razliko med vodo iz talnega in željeno temp... Jaz mam sicer radiatorsko ogrevanje pa je grelec na lojtri vedno vklopljen na 1. stopnji, porabi verjetno kake 3 eur na mesec...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Elektro grelec v lojtro in timer na vtičnico. Grelec lahko zgolj dogreje razliko med vodo iz talnega in željeno temp... Jaz mam sicer radiatorsko ogrevanje pa je grelec na lojtri vedno vklopljen na 1. stopnji, porabi verjetno kake 3 eur na mesec...
In po tej logiki z grelcem posledično ogrevaš nazaj grede kompletno vodo v sistemu. Bi rekel, da ni najbolj postrečeno. Razen če bi imel se en elektro ventil na radiatorju, ki bi zaprl pretok v času ko deluje grelec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Hanzi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Elektro grelec v lojtro in timer na vtičnico. Grelec lahko zgolj dogreje razliko med vodo iz talnega in željeno temp... Jaz mam sicer radiatorsko ogrevanje pa je grelec na lojtri vedno vklopljen na 1. stopnji, porabi verjetno kake 3 eur na mesec...

Ni variante (več) saj je elektrika puščena nad vrati, kjer je bilo predvideno za pihalnik. Tam imam prostora ene 35x 100cm za montažo nečesa. Se pravi ali pihalnik ali panel...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Evo... da obudim temo, zadeva je prešla v uporabo, glede dodatnega grelnika še nisem nič rešil, sem pozabil vmes na vse skupaj. Sedaj kurblamo pač navaden kalorifer, je pa konstantno v kopalnici tam 21.5 stopinj, seveda je treba zvečer dogreti. Pa ugibam, če bi nad vrati dal kak IR panel in ga nastavil na timer. Vsak dan se hodimo umivat okoli 20h torej bi od 20h naprej moralo biti toplo. Torej kaj sploh in če bi se kaj dalo rešiti s tem panelom da bi bilo notri ob želeni uri ene 24-25 stopinj? Drugače imam že nagledan en stenski pihalnik, bi pa raje imel kak panel če to funkcionira kot sem si zamislil?
Nisem spremljal teme (bral tudi ne bi :rolleyes: )..a nekje sem zasledil, da imate talno gretje. Ja?
Zakaj potrebuješ zdaj še dodatni grele? Verjetno kurite non stop, tla morajo biti topla..kje imate še problem (neizoliran objekt in ne uspete toliko nagreti...?)