Južna Italija - letni dopust

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
Sardinija, če želiš samo morje in plaže, ker drugega tam pravzaprav ni veliko. Sicilija, če želiš morje in zanimivosti. Apuglia je bolj destinacija za zanimivosti, morje je bolj drugi plan. Saj nekaj plaž je, ampak so pa drugje lepše.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.727
373
83
Kakšno pa je kaj morje? Par let nazaj smo se isti termin kopali na mallorci, ki je malenkost bolj severno.. Vem tudi, da ni vsako leto isto.. ;) In tudi accuweather kaže po statistiki malenkost višje temperature kot na mallorci...

In ja, ravno zaradi večjega otoka in več "znamenitosti" (in tudi verjetno več odprtih stvari) bi šli na sicilijo pogledat, vsaj tisti termin.. Če bi šli med poletnimi počitnicami, pa bi verjetno bila bolj zanimiva Sardinja..
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.506
2.331
113
glede sicilije sam tole

1686035996744.png
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.506
2.331
113
Mafija.
ooo, pi.. šele zdele sem videl ''blink''.
puščam sporočilo za hec.

p.s. pri mojem potovanju je to za videti turistična točka.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.727
373
83
brane_new , oprosti, ampak spet nekak nisem razumel, kaj si hotel povedat.. :D Pa ne da te zafrkavam, ampak enostavno ne vem, ali si se hacal ali si mislil kaj resno napisat... Npr.: kaj je ta "blink"? ;) in da puščaš sporočilo za hec, itd... ;)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.506
2.331
113
#raners. a ti mene mal ....


p.s. tajmig v nulo. 1 km zračne na avtocesti za vozilo s spremstvom. 130km/h+
p.s. če res ne razumeš. moram dopustiti možnost, da le vsi ljudje na svetu vse vedo :)
p.s. prava prava legenda Italije. tako kot mafija
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.727
373
83

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
173
99
28
Tam so navajeni živeti z in od (rodovitna prst) Etne.

Tako kot mi pometamo jeseni listje in pozimi kidamo sneg, v okolici Etne pomedejo vulkanski drobir na kupčke (ki jih morda kdaj kasneje nekdo odstrani) in živijo naprej. Če gori na vrhu zalije cesto ali spodaj železnico, nanos prekopljejo na novo asfaltirajo in pičijo naprej.

Sitnost za turista so le odpovedani letalski leti.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.727
373
83
giovanotti , hvala za info.. Sem nekak "sumil", da je nekako tako, ja.. Torej verjetno nebo problema v začetku novembra...

Če se osredotočimo samo na sicilijo, je bolje letet v palermo ali catanio? In tudi kje bi bilo bolje preživet večino časa? Javni prevoz deluje dobro (npr.: od letališča do mesta) ali je bolje rentat avto? (me je malo strah vozit med samimi Italijani.. :D ). Bi bilo npr.: v 5 do 7 dneh se bolje osredotočit na samo Catanio ali se tudi peljat po otoku? Polovico dni imamo namen raziskovat, polovico dni pa uživat na kaki lepi plaži..
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
173
99
28
Moja izkušnja lani:
- let Trst - Palermo - Trst
- vozijo avtobusi firme, ki povezuje letališče s centrom, karto kupiti na šalterju v izhodni hali letališča
- po 2 dneh hrupnega Palerma, na letališče po najeti avto. Po avtocestah in podeželju gre. Druga zgodba so centri Catanie in Palerma, kjer velja zakon tistega, ki hitreje spusti sklopko - ta si je vzel prednost in ostali to sprejemajo. Paziti na skuterje.
- šel zgodaj maja, vegetacija lepo zelena, o plažah ne morem poročat
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy
27. jan 2022
4.864
1.777
113
Prevozil Sicilijo z avtodomom, tako Palermo, Etno, "mafijske" vasi,... nikjer problema z vožnjo; če preživiš v Trstu boš tudi tam.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.428
3.503
113
Sixt pa tečna baba ki jamra zraven tebe.
Mi je ratalo dobiti BMW 1 za ceno Fiat Pande


Pa full zavarovanje vzemeš, ker avti so vsi itak pobuškani.
No to je bilo v Neapelju.