Južna Italija - letni dopust

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Padla je ideja, da bi za glavni dopust (začetek Julija) odšli v južno Italijo. Je bil kdo tam doli? Kam iti? Ta mala si želi morje, predraga pa tudi kakšen ogled. Nasveti so več kot dobrodošli. Thx
 

vincenco

Pripravnik
25. jun 2009
60
38
18
Bil v Apulii. Vse super, kot je že prejšnji povedal super hrana in dobro vino, ki ni prav poceni. Veliko za videt in zelo prijazni ljudje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Hvala obema.:nazdravje:
Glede Sicilije lahko priporočiš kakšno mesto za bazo?
Enako prosim za Apullio. Hvala.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Sicilija - Catania, Etna se lepo vidi
Apulija - Lecce ali Bari, Brindisi nima kej pametnega, Taranto je pa mal čudno mesto, vsaj meni.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.378
1.003
113
Celje
Obišči stran
Poleg relativno rednih obiskov Toscane z okolico sem prevozil tudi Sicilijo, jug Italije in lani del med Rimom in Amalfijem.
Ma v bistvu je vsepovsod lepo. Imaš precej za videti, pil in jedel boš vsepovsod dobro.

Predvsem povej koliko dni ti planiraš, ker če greš za recimo 14 dni, vsega ne boš uspel predelati. Ker to, da skačeš iz enega konca na drugega tudi ni nič.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Oh, super. Običajno gremo za 10 - 14 dni. V enem kraju in se vozimo okoli. Ta mala ima plažo par dni, pa kakšne oglede, pa zopet plaža etc.
Še enkrat hvala.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.378
1.003
113
Celje
Obišči stran
Kaksen nasvet na rent-a-car v teh krajih?

Ma mi smo vedno z avtom šli...

Lani je bil Rim in Amalfi: 5 dni Toscane, 4 dni Rim, 5 dni Castellammare in od tu potem Amalfi obala in okolica in za konec še 3 dni v okolici Riminija.

kakšno leto nazaj pa Apulija. Kratek plan v prilogi.
 

Priponke

  • Apulija.jpg
    Apulija.jpg
    224 KB · Ogledi: 160
  • Všeč mi je
Reactions: slojanez

sass

Guru
1. sep 2007
5.104
745
113
če boš rental avto, obvezno vzemi polni kasko. mi smo bili za krompirjeve počitnice na siciliji in promet tam je pogreb. če bi imel kamero, bi vsak dan nabral nekaj posnetkov za temo "bedaki na cesti". s tem da pazi, da boš avto rental direktno pri agenciji in ne preko posrednikov. če boš imel škodo na avtu, ti jo bo agencija gladko trgala od depozita, ti pa jo boš moral terjati nazaj od posrednikov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

igi

Guru
13. okt 2007
5.378
1.003
113
Celje
Obišči stran
če boš rental avto, obvezno vzemi polni kasko. mi smo bili za krompirjeve počitnice na siciliji in promet tam je pogreb. če bi imel kamero, bi vsak dan nabral nekaj posnetkov za temo "bedaki na cesti". s tem da pazi, da boš avto rental direktno pri agenciji in ne preko posrednikov. če boš imel škodo na avtu, ti jo bo agencija gladko trgala od depozita, ti pa jo boš moral terjati nazaj od posrednikov.

Če se ti je Sicilija zdela pogreb, kar se prometa tiče, potem nisi videl kako izgleda julija na Amalfi obali ali pa kak Neapelj. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Padla je ideja, da bi za glavni dopust (začetek Julija) odšli v južno Italijo. Je bil kdo tam doli? Kam iti? Ta mala si želi morje, predraga pa tudi kakšen ogled. Nasveti so več kot dobrodošli. Thx
Bil Sicilija 2x, kalabrija tudi (tropea, scila), bil amalfi sicer oktobra, Neapelj tudi, pa imel renta car:obesise:, če te kaj ekstra zanima prasej, priporočam tropeo oziroma costa degli dei, pa kot izlet stromboli, stalno aktiven vulkan, zvečer je prekrasen
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Kalabrija je tudi dobra ideja. Thx. Moji dve sta navajeni da zvečer gresta v "mesto", kako je to v Italiji? Mora biti hotel blizu centra? Ali se gre z avtom pa parking? Hotel da ali ne? Polpenzion?
Jaz se sicer bolj nagibam k Puglia.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Avto parknes pa plačaš, ni neke panike razen amalfi, tam do mesta ne boš prišel, polpenzion?odvisno, če imaš rad italijansko kulinariko potem ne, greš zvečer ven na pico, pasto...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Kalabrija je tudi dobra ideja. Thx. Moji dve sta navajeni da zvečer gresta v "mesto", kako je to v Italiji? Mora biti hotel blizu centra? Ali se gre z avtom pa parking? Hotel da ali ne? Polpenzion?
Jaz se sicer bolj nagibam k Puglia.

Puglia je zanimiva. Bari, Matera, Alberobello, Monopoli, Brindisi, Lecce ne rabis avta, je vse z vlakom boljše dosegljivo in precej bolj poceni, mestni avtobus zanimivo tudi deluje in je "zastonj"***, avto rabis mogoce par dni za lokacije izven mest, ker povsod pa bus tudi ne gre. Sicer pa lahko tudi rentas avto, izven mest tako ni nibene panike.

*** Ker noben ne gleda če si preluknjal karte, na polno busih avtomat sploh ne dela
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Obujam temo..

Kaj pa Sicilija konec oktobra (med krompirjevimi počitnicami)? Se še je za skopat v morju? Kje bi bilo bolje bivat - Palermo ali Catanija ali celo kje drugje (mogoče kako južno mestece)?

Mogoče še vprašanje za tiste, ki ste že bili marsikje po Italiji - kako bi razvrstili lokacije od najljubše do najslabše (npr.: sardinja, sicilija, apulija,...)? In zakaj? ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Grestr