Jutranje praskanje šip M:Ž

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Zakaj,a je katalizator gnan preko jermena?Kolkr je meni znani,ni.
Nevem to so bolj buce,vcasih mislim da je bilo to opozorilo zaradi avta v garazi in skodljivih plinov,mogoce to opozorilo gonijo se danes,al je pa res nek vecji pomen.
katalizator potrebuje za optimalno delovanje delovno temperaturo, to pa prej dosežeš, če z avtom spelješ in se pelješ, kot da ga pa pustiš na mestu laufat.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:Nalij sredstvo proti zmrzovanju not ne pa vodo
cheer.gif

Če zvečer, ko je minus, brišeš šipo z brisalci in da si ravno krenil in je mrzel avto, potem vetrobransko steklo sproti zmrzuje. Saj normalno odmrzne, ko špricaš in pobrišeš z brisalci, ampak se ne posuši in se naredi tanka plast ledu.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
to okoli prižganega motorja na mestu je en lari fari!



Kaj ima veze onesnaževanje...avto na mestu porabi nekje 0,7 litra v eni uri!



Ko se pelješ pa od 6 do 10 litrov bencina na 100 km...tako da, če bi hotel kaj prihranit bi moral najprej to porabo zmanjšat oz. s e sploh ne vozit...za tisto žlico, ki jo avto skuri na mestu se pa ni treba sekirat.



Tipične ekološke fore....najbolje da pred rdečo lučjo ugašamo avte....da bomo prihranili po pol litra letno na avto...to da zaradi slabega izkoristka bencinarja porabiš 2 - 3 litre več (letno par sto litrov) pa ni pomembno.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:Nalij sredstvo proti zmrzovanju not ne pa vodo
cheer.gif

Če zvečer, ko je minus, brišeš šipo z brisalci in da si ravno krenil in je mrzel avto, potem vetrobransko steklo sproti zmrzuje. Saj normalno odmrzne, ko špricaš in pobrišeš z brisalci, ampak se ne posuši in se naredi tanka plast ledu.

Če nič drugega ne pomaga, 100% pomaga sprej proti zamrzovanju. Kupi se lahko v vsaki trgovini z avto deli, pa še v Šparu so ga imeli lani.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
sprej ne pomaga ker vsebuje nevem kaj že in če nimaš klime se ti šipa tako zarosi da ne vidiš nič več...una pumpica petrolova ne sprej , tist pa bol pomaga
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik Mark pravi:
ksz... jaz imam not sredstvo proti zmrzovanju in še vedno zjutraj zmrzuje! Zato raje spraskam in čimmanj uporabim brisalce... Čeprav piše, da je kao do -34C, če pa daš pol vode pa do -17C... Jaz imam tak, pa ni res...Bo treba očitno še alkohol not nalit
grin1.gif

Tiste barvne vode ki jih dobiš v vsaki trgovini so neuporabne. Poskusi s kakšnim izdelkom od Sonax-a.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:Nalij sredstvo proti zmrzovanju not ne pa vodo
cheer.gif

Če zvečer, ko je minus, brišeš šipo z brisalci in da si ravno krenil in je mrzel avto, potem vetrobransko steklo sproti zmrzuje. Saj normalno odmrzne, ko špricaš in pobrišeš z brisalci, ampak se ne posuši in se naredi tanka plast ledu.

Če uporabljaš barvno vodo potem to celo drži. Sem na tak način porabil cca 1.5l barvne vode na eno vožnjo. Potem pa sem kupil eno zadevo od Sonax-a in je bil mir.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ta dejstva morda veljajo za starejša vozila. V sodobnem času, ko imamo sodobne motorje in predvsem veliko boljša maziva (olja), je ta nevarnost skoraj enaka ničli. V 99% je to v navodilih zapisano zaradi ekoloških razlogov.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Uporabno res ni... Bom probal naslednjič kupit nekaj od sonaxa. Upam, da bo kaj haska!
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.404
1.358
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:Tipične ekološke fore....najbolje da pred rdečo lučjo ugašamo avte....da bomo prihranili po pol litra letno na avto...to da zaradi slabega izkoristka bencinarja porabiš 2 - 3 litre več (letno par sto litrov) pa ni pomembno.

Zaradi takšnih in drugačnih ekoloških for nam naši vrli podsekretarji hočejo uturit 50 eur za pot na šiht (in najbrž še 50 da me spustijo po šihtu domov). Ker je Bruslej tako rekel.
jezen.gif


Sicer pa tu napovedujem prihodnost: čez 5 let bo vsak avto imel knof, s katerim boš lahko vključil opcijo, da se ti motor v prostem teku samodejno ugasne
zmaga.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik Mark pravi:
Uporabno res ni... Bom probal naslednjič kupit nekaj od sonaxa. Upam, da bo kaj haska!


Bolše da ti cene ne povem, boš šel nazaj na barvno vodo.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Ko sem slišal sonax sem takoj vedel, da nebo preveč poceni.... Mam že nekaj čistil in sprejev od njih. Za probat bo, če je vsaj učinek dober!
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Jaz kupujem v Avstriji cca 5l koncentrata in je okoli 20€
Sam ga imam zadosti za eno zimo..

V Sloveniji še niti nisem videl da bi ga kje imeli.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Kako pridni ste pa vi?

Jaz nimam teh problemov, je avto v garaži ...
zmaga.gif


Tisto ko je nekdo sprej omenjal , da se potem full zarosi ... RES JE. Vožnja potem zna biti zelo nevarna se spomnim še iz starih časov.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
sprej ne pomaga ker vsebuje nevem kaj že in če nimaš klime se ti šipa tako zarosi da ne vidiš nič več...una pumpica petrolova ne sprej , tist pa bol pomaga

skor nobena klima ne dela pod 5 stopinj tako da klima nima pri tem nobene veze...