Jutranje praskanje šip M:Ž

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.347
968
113
Zadnje dni opazujem, kako očistimo zamrznjene šipe na avtu moški in kako ženske...
grims-1.gif


Kot kaže sem bolj pridne sorte in sčistim vsa stekla z ogledali vred, vmes mi pa avtoček malo laufa v prostem teku, da sam pride lepo do sape...
grin1.gif


Kako pridni ste pa vi?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.405
113
jst osebno tud vedno spraskam u nulo vse šipe + oba špegla
smile-1.gif

sm kr mal živčn že če kje ne vidim dobro skozi, kaj šele da bi se peljal s total neočiščenimi
stupid-1.gif
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Ja, še kar si pospološil...
priden.gif


Jaz led spraskam po celi šipi - spredaj, zadaj, ob strani... In istokot pri tebi - vmes mi pa avto laufa pa gretje na ful... Upotabljam pa reklamne strgalce za led, ki jih dobim v službi. Mislim, da se ponovno začenja sezona in bom decembra spet dobila kakih 8 ali 10 novih strgalcev...
rolleyes-1.gif

Po drugi strani pa moj ata - ena majhna luknjica, toliko, da vidi ven, zadaj vključi gretje na za zadnja stekla, pol pa po gasu...
10.gif
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Ma, jest dam en karton čez spredno šipo, stranske pa tazadno pa lepo na roke. Če sm pa prelen in se mi ne mudi, zakurblam jetra, požežim gretje in skadim en čik al pa dva in je.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Garažni nadstrešek, ni teh težav. V primeru pa da se ne zbudim doma, pa ponavadi grem prej vžgat avto,
dam gretje na predno šajbo, zadnjo, stranske puhače toplega zraka pa preusmerim v okna, sredinske pa
zaprem, grem not spit kavico in voila, ko se vrnem je avto odmržen
smile-1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
jst osebno tud vedno spraskam u nulo vse šipe + oba špegla
smile-1.gif

sm kr mal živčn že če kje ne vidim dobro skozi, kaj šele da bi se peljal s total neočiščenimi
stupid-1.gif

Nisi edini.

Skratka, vžgem avto, ventilacija do konca in še na muzko ne smem pozabiti, potem se pa spravim na vse šipe.
smile-1.gif
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Vzgem avto, vklopim gretje sprednje & zadnje sipe in sedezev. Tacas malo popraskam stranski sipi. Tacas se sprednja sipa ze zadosti odtali, da z brisalci potegnem in je. Tudi spegli se sami odtalijo.
El. gretje sprednje sipe, speglev in sedezev je zakon! Skoda edino, da ima to tako malo avtov vgrajenih.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.481
233
63
Tudi jest ponavadi zakurblam avto, grem spraskat vse šipe in je zadeva rešena.

se pa mi je včeraj zgodilo, da sem imel čez prvo šipo karton, in ko sem se po dobrih 100m vožnje po cesti pripeljal na območje, da je na moj avto posvetil sonce, se mi je sprednja šipa v 3 sekundah popolnoma zameglila
bonk.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Zaenkrat ni bilo se nic zmrznjeno.

Ko pa zmrzne, vklopim prav tako vse kar je možno.
Gretje zadnje sipe+ ogledal, gretje pr. stekla, gretje zicov , gretje volana.

Ni da ni ko se vsedes v avto po parih minutkah.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
VEDNO spraskam vse šipe, ogledala mi odmrzne elektronika. Ponavad pa par minut prej prižgem avto, da se še malo ogreje. Sem pa zadnjič vidla enga modela, ki je s parkinga speljeval, z zamrznjenimi šipami, samo po sredini vetrobranskega stekla je ime eno črto spraskano
hysterical-1.gif
nisem vedla al nek jokam al bi ga užgala okol kepe!!!

Čista in odmrznjena stekla so pomembna za varnost, tega se folk ne zaveda. Enako je z neočiščenim avtom, ko pade sneg. Eni so frajerji in delajo podoben sistem kot pri zamrznjenih šipah. O tem kako je vozit za takim idiotom, kateri ima streho polno snega, ne bom, ker veste. Kje so policaji takrat, da bi mal colal takim lenčinam?
jezen.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Nikoli ne prižgem traktorja, ker itak ne bi nič pomagalo. Še če se peljem naprej traja pri cca. 0 stopinjah ene 10 minut, da cagerček pride do pod normalno stanje.
Če grem zgodaj zjutraj (in to običajno grem), potem spucam zgolj prednjo šipo celo in grem. Namreč imam le eno križišče, na katerem vidim tako, da spustim stekla dol, potem pa samo cesta izven naselja. Po 3 minutah je pa vse odmrznjeno že. Avta običajno ne srečam.

Če pa sem kje v mestu ali grem pozno, tako da je veliko prometa, potem pa vse spraskam dol, vključno s snegom po strehi in pokrovu motorja, če je slučajno gor. Pa luči seveda tudi.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
jaz zmrzali ne drgnem...samo z neko tekočino pošpricam po vseh šipah in je v parih sekundah vse odmrznjeno in je kristalno čista vidljivost.....sem v 1 minuti nared za vožnjo
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Citat:
Namreč imam le eno križišče, na katerem vidim tako, da spustim stekla dol, potem pa samo cesta izven naselja
To sem tudi jaz prakticiral, dokler ni bila enkrat šipa preveč primrznjena na gumo in je počilo ko sam hudič
evil.gif
, ko se je šipa odtrgala od gume. Sicer ni bilo nobenih posledic vendar od takrat tega ne prakticiram več, raje spucam.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik jetamp pravi: katerem vidim tako, da spustim stekla dol, potem pa samo cesta izven naselja
To sem tudi jaz prakticiral, dokler ni bila enkrat šipa preveč primrznjena na gumo in je počilo ko sam hudič
evil.gif
, ko se je šipa odtrgala od gume. Sicer ni bilo nobenih posledic vendar od takrat tega ne prakticiram več, raje spucam.

[/QUOTE]
Hehe, no če je avto v ledenem oklepu (dejansko led pol cm debel), potem tudi tega jaz ne prakticiram. Bi znalo res kaj počit.
 

vizzzi

Pripravnik
10. okt 2007
370
0
16
Citat:
Uporabnik predator pravi:
jaz zmrzali ne drgnem...samo z neko tekočino pošpricam po vseh šipah in je v parih sekundah vse odmrznjeno in je kristalno čista vidljivost.....sem v 1 minuti nared za vožnjo
smile-1.gif

Enako tudi jaz. Edino včasih je jeba, če premalo našpricam, pol spet zmrzne. Ampak me pa vsaj v roke več ne zebe
cheer.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Vzgem avto, vklopim gretje sprednje & zadnje sipe in sedezev. Tacas malo popraskam stranski sipi. Tacas se sprednja sipa ze zadosti odtali, da z brisalci potegnem in je. Tudi spegli se sami odtalijo.
El. gretje sprednje sipe, speglev in sedezev je zakon! Skoda edino, da ima to tako malo avtov vgrajenih.

Maš kr srečo ja, takihle Mondlcev je nekaj bilo, vem za vsaj 1 Fiesto z gretjem sprednje šipe... Potem pa bi se še kake Švede našlo s tem gretjem, drugi pa ne vem....
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
jaz mam pa čist drug način: vroča voda po zmrznjenih šipah, potem pa pobrišem z gumijastim otiralcem-- evo perfektna vidljivost pa še v roke me ne zebe.
Eni sicer pravijo, da mi bo počla šipa..... v 20 letih ni še nobena.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
jaz zmrzali ne drgnem...samo z neko tekočino pošpricam po vseh šipah in je v parih sekundah vse odmrznjeno in je kristalno čista vidljivost.....sem v 1 minuti nared za vožnjo
smile-1.gif

Sem že mislil napisat če sem edini ...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.404
1.358
113
No, dejta povedat fanta, kako to izgleda?
cheer.gif


Koliko stopinj ima voda? Imata vodo v šprici :)-D) ali polivata kar z vedrom? Samo po sprednji ali tudi po stranskih šipah? Me matra firbec
grin1.gif