jogurtov preliv

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Rabila bi kak dober recept za jogurtov preliv za mešano (predvsem listnato) solato. Nekaj v smislu tistih iz vrečk, samo da ne vsebuje majoneze
rolleyes-1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
jst sm nardila mal jogurta, kšno žličko kisle smetane, mal posoliš, če ti je pa še všeč česn, ga pa stisneš kakšen strok. Je pa čist stvar okusa, jst sm to na uč delala
grin1.gif
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
jaz dam še malo tabasca noter, ker mi je všeč da je mal pekoč (ne dam pa petršilja, ker nisem ravno ljubiteljica)
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
pa še kako zeleno zelišče dodaš:p

ja, sam more bit res na drobčkeno sesekljan
wink-1.gif


nekdo je omenil kis, tudi to ni napačna kakšna kapljica, sam je treba se mi zdi, da kr previdno... no stvar okusa
wink-1.gif
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
sem mislila, da bo kak recept, ki ga še ne poznam ... drugače pa te prelive delam z 0% skuto iz L'eclerca, ki ima podoben okus kot kisla smetana...
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Ma kle blo že vse izzumljeno, razn lahk ti dam recept za tunin preliv, sam ne vem kk ti bo všeč, jst to uporabljam pol na pici nakonc k je pečena pa mal poliješ...mnjami...
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Oki..Sam je bol faty
grin1.gif


1 konzerva tune
2 žlice kisle smetane ali več
2 žlice majoneze ali več (kalorije si porabte v postli potem)
strok česna, na drobno
sol, malo
poper, malo
mleta rdeča paprika 3 ščepce
(mal jogurta kdor bi rad da je bol tekoče)
vse vržeš v lonček in z vilico premešaš, lahk pa tud v mešalnik, kolegica doda še koruzo, pa maš lahk tud pomako al pa za na kruh...
drugače tko srednje gosta zadeva...

Mislim da bi se dal isto z pečenim piščancem narest, sam na drobno seseklaš, pa mogoče drobnjak notr...
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Ja ta je ful dober,..jaz dam tud koruzo notri
grin1.gif
Pa brez majoneze- ne zaradi kalorij, samo ne maram je....Je pa zanimiva ideja, tole s piščancem,...
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Vse je v improvizaciji....lahk si narežeš kisle kumarce notr, pa v trgovini najdeš grški jogurt (spar) pa maš tatziki...bemo kje vam je domišljija lahk probaš žličko hrena, če maraš not zamešaš, al pa kaplico soja sauce al pa arašide zmelješ notr pa mač ceu kup pomak..
grin1.gif