Je plačilo z maestro kartico omejeno?

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
No toliko o omejitvah poslovanja z gotovino v EU. Torej če res ne obvladaš zadeve in nimaš spletne banke na telefonu sploh ne moreš v tujini plačat neke zadeve... aja govorim v bančnem nakazilu, ne o tem da potegneš kartico.
Zato pa v poštev pridejo kriptovalute. Mogoče ne še povsod, a v obdobju 5 let zagotovo (XRP)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
No toliko o omejitvah poslovanja z gotovino v EU. Torej če res ne obvladaš zadeve in nimaš spletne banke na telefonu sploh ne moreš v tujini plačat neke zadeve... aja govorim v bančnem nakazilu, ne o tem da potegneš kartico.
Nakazovati z računa ne moreš tudi znotraj države na poslovalnici druge banke. To je menda vsakemu jasno?
bonk.gif
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
No toliko o omejitvah poslovanja z gotovino v EU. Torej če res ne obvladaš zadeve in nimaš spletne banke na telefonu sploh ne moreš v tujini plačat neke zadeve... aja govorim v bančnem nakazilu, ne o tem da potegneš kartico.

sej tudi v SLO ne bos mogel it na NLB in si vzet iz racuna NKBM. Z EU smo profitirali to, da dobi stranka oziroma drugi oseb prakticno isti dan denar na racun, stane pa te manj kot strucka.

ps: se pa tudi tukaj pocasi spreminja - na nacin kot bi ga ti potreboval samo je to zaenkrat se bolj v domeni posameznih drzav...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ne razumem kaj ne morem? Na okencu svoje banke ne morem drugemu nakazat željenega zneska? A bejžte no?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zanimivo, ravno to sem naredil še letos, en večji znesek ker sem rabil takoj originalno potrdilo od banke da je nakazilo izvedeno.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Aja razumem kaj mislite... iz tuje banke v SLO ne morem nakazat... to pa bo verjetno držalo ja... Ampak kljub temu da je nakazilo izvedeno v 3 urah je problem če nimam spletne banke v tujini na telefonu? A bom zažvižgal in bo denar nakazan?
smile-1.gif
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ne razumem kaj ne morem? Na okencu svoje banke ne morem drugemu nakazat željenega zneska? A bejžte no?

hotel si v banki v nemciji narediti nakazilo iz Slovenije - to smo ti rekli, da tudi pri nas ne mores pri drugi banki kot lastni v SLO narediti
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja sem tud sam zadnjič klel, ker mi je pred časom nehal delat klik, pa sem lovil tistih 15 min ob polni luni vsak tretji mesec, ko je banka odprta, da sem lahko nakazal... ravno takrat, ko sem temo odprl.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Ene par čudnih je... Sem imela denar. Nobene excesne vsote in šla na banko. Ker se je šlo da moj plača neko reč s svojega trr, sem hotela nakazati na njegov račun. Na poslovalnici banke ker imava oba trr - unicredit. Ne gre. Lahko denar položiš le na svoj trr. Tako da sem mogla na svojega in potem preko spletne banke na njegovega. Jaz se danes ne vem, v čem je problem. Mi ve kdo povedat kateri zlonamerni scenarij mi je ušel?
 
Nazadnje urejeno:

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Ene par čudnih je... Sem imela denar. Nobene excesne vsote in šla na banko. Ker se je šlo da moj plača neko reč s svojega trr, sem hotela nakazati na njegov račun. Na poslovalnici banke ker imava oba trr - unicredit. Ne gre. Lahko denar položiš le na svoj trr. Tako da sem mogla na svojega in potem preko spletne banke na njegovega. Jaz se danes ne vem, v čem je problem. Mi ve kdo povedat kateri zlonamerni scenarij mi je ušel?

Zakon o preprecevanju pranja denarja. Mislim pa, sa na posti to lahko naredis preko UPN-ja.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.980
9.094
113
39
MB
samo na pošti te legitimirajo že ob dvigu paketa, ob nakazilu verjetno še kak bris hočejo
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Ene par čudnih je... Sem imela denar. Nobene excesne vsote in šla na banko. Ker se je šlo da moj plača neko reč s svojega trr, sem hotela nakazati na njegov račun. Na poslovalnici banke ker imava oba trr - unicredit. Ne gre. Lahko denar položiš le na svoj trr. Tako da sem mogla na svojega in potem preko spletne banke na njegovega. Jaz se danes ne vem, v čem je problem. Mi ve kdo povedat kateri zlonamerni scenarij mi je ušel?
Drugemo ne moreš delati pologa na TRR, to je menda vsem jasno. Tudi z UPN ni šlo, ker zaradi zakona o preprečevanju pranja denarja to ni možno (gotovina). Lahko si opravila samo polog na svoj TRR in potem prenakazilo na TRR druge osebe. Le tako transakcije zadostujejo zahtevi po sledenju denarnega toka.

P.s. Po novem tudi ni možno več plačevati položnic brez kode spodaj od druge osebe (tudi znotraj gospodinjstva). Razen s pooblastilom.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Ne ni mi jasno. Kako ne moreš slediti transakciji, če dam osebno, da prepisejo podatke in je torej povsem enako, kot če preko spleta nakazem. Saj je važen najbrž človek, ki nakazuje ne njegov TRR. To je idiotizem, ne preprečevanje česarkoli.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
P.s. Po novem tudi ni možno več plačevati položnic brez kode spodaj od druge osebe (tudi znotraj gospodinjstva). Razen s pooblastilom.

Čak, ne razumem. Nekdo dobi položnico (UPN) na njegovo ime, npr. za naročnino za mobilni telefon. Jaz v spletni banki izpolnim podatke za UPN in plačam - pri tem se seveda plačilo zabeleži pod mojim imenom. Mobilnega operaterja itak zanima samo sklic/referenca, preko katere zapre terjatev v svojem sistemu. Kateri scenarij naj ne bi bil možen?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Si vmes nekaj napisal... Kake kode?

Pa kaki mobilni operater. Tle je še najemnina, štrom, komunala... Vedno na eno ime, in zdaj je problem, da nekdo drug v gospodinjstvu to plača?

Naj bo kakor bo, samo ne začeti stavka :" to je menda jasno...", ket tukaj s prve ni nič jasno, razen neka zbirokratizirana pravila, da se zahebava folk. Ker če bi jaz hotela nekomu dat par jurjev ki jih ne bom smela, mu jih v kuverti. To je menda jasno?
 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.763
1.493
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Drugemo ne moreš delati pologa na TRR, to je menda vsem jasno.

Dve/tri leta nazaj je šlo še gladko (in se nisem nič čudil da je to možno).

Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
P.s. Po novem tudi ni možno več plačevati položnic brez kode spodaj od druge osebe (tudi znotraj gospodinjstva). Razen s pooblastilom.

Kakšen detail glede tega? Zakaj ne bi smel kdorkoli plačati položnice????
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ker gre za poslovanje z računom druge osebe. Če nisi pooblaščena oseba pač ne gre ...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ker gre za poslovanje z računom druge osebe. Če nisi pooblaščena oseba pač ne gre ...

Šele zdaj nič ni jasno. Saj ne posluješ z drugim računom, posluješ s svojim. Samo plačaš položnico, ki je bila izdana na eno drugo ime, ti je pa plačaš na svoje ime. (Izdajatelju položnice je pomemben samo sklic in to, da je plačano.)