Je novi ZVCP protiustaven?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Kot prvo, nisem pravnik in ne znam ustave in zakonov na pamet. Ampak po kmečki logiki je proti ustavi oz. človekovim pravicam, da je zaradi prekrška ogrožena človekova socialna varnost. Če pogledamo: minimalna plača je 566 evrov, povprečna slovenska plača (2007) je 834 evrov. Kazen za recimo 83 km/h v naselju je 1000 evrov, tako za gospoda Tuša kot za gospoda Novaka, ki je edina zaposlena oseba v 4-članski družini, prejema pa minimalno plačo. Kaj to pomeni? Prvi plača in pozabi. Drugi plača in strada skupaj s celo družino. Ali se zadolži. Ali je prisiljen v kakšne sumljive posle.
Rezultat: družina postane socialni problem. Zaradi enega samega prekrška. To men ni logično. Razkuri me pa, da govorijo o vzgoji in preventivi v prometu, uporabljajo pa same represivne ukrepe. 1000€ je za nekoga blag opomin, za drugega pa bankrot, to ni nobena preventiva ali vzgojni ukrep.

Vem, da nisem napisal nič novega. Ampak imam pa vprašanje za pravnike: na katero evropsko institucijo bi se lahko obrnili? V Sloveniji nam očitno ne bo noben pomagal, opozicija je rahlo dvignila glas proti novemu zakonu, v koaliciji so pa vztrajno kimali, da je to nujno. Varuhinjo človekovih pravic skrbi, ker otroci gledajo BigBraderja, kaj pa ko bo treba prodat TV oz. pol stanovanja in jest suh kruh, da bo foter lahko plačal kazen za usran prekršek?
Sj verjetno ščijem proti vetru, itq se bo treba izselit v tujino. Škoda, men je Slovenija zelo pri srcu, ampak zaradi bedakov v LJ postaja nevzdržno.
Zaenkrat pa najbolš da grem zašvasat dva bata v mašini, da ne bom slučajno prehiter na cesti.
smirk-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Sej veš kako je: povsod ti bodo rekl, pa pelji 50 tako kot treba, namesto 83...

Se pa strinjam, bo pizdr. z plačevanjm teh kazni..
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Imaš ženo in dva otroka, žena nezaposlena, ti dobivaš za delo v proizvodnji minimalca. Položnice se nabirajo, otroci so lačni. Prideš do genialne ideje, da bi oropal poštarja. Se opogumiš, naropaš 2.000€, te dobijo, greš v zapor. Kdo bo pa zdej vzdrževal tvojo družino?
17758-icon_confused.gif


Sam kot primer, da ne glede na to kakšna je tvoja situacija, ne smeš ropat pošte, kakor se moraš tut držat pravil, ki jih postavi država. In država ne bo gledala ali si sposoben plačat 1.000€ kazni, ampak ti bo obremenila plačo, zablokirala račun ali vzela avto. Mogoče ostaneš celo brez hiše. Kdo bi vedu.

Mal pameti bo treba vzet v roke, na*ukali bodo pa itak tisti, ki že tako nimajo za preživetje.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Dej, nehej klobasat. Vozi tako kot je treba, ne divjaj in ne sedi pijan za volan, pa bo vse ok.

Se strinjam in upoštevam. Ampak ne zarad države, zarad sebe in ljudi okol mene. Poleg tega pa me še neki je*be: priznam, da nisem vedno in povsod prepričan, kakšna je omejitev, posebno v krajih, ki jih ne poznam. In nisem edini. Na cesti Trzin - Trojane je v Domžalah med obema bencinskima omejitev 50. Nobenih hiš z izvozom direktno na cesto, nobene table za omejitev, samo dve stranski cesti se priključita na glavno, skratka čist netipično "naselje". Skor vsak dan me kakšen s CE, MB ali KR reg. na tem odseku veselo prehiti, mi stisne še kšn sredinec med prehitevanjem, ker se cjazim 50 na uro, jst si pa mislim sam, bog ti pomagaj, če so taplavi pr bencinski.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.