Je kdo tukaj na forumu iz kmetije, poleg mene

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.421
113
v lokalni ostariji
najprej:

eko je daaaalec stran od integrirane pridelave:)) eni pa zavajajo ljudi da imajo "eko" kmetijo (u bistvo pa registrirano integrirano pridelavo) je pa tudi integrirana bolja za potrosnika kot konvecionalna... je malo bolj strozja in ima vec omejitev...

[censored] se lahko kupis brez MID-a ker ni register tako popolen... goved je pa jeba...
 

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
Upam, da ne bo avtor tega topica znoru, če napišem da ne živim na kmetiji...
smile-1.gif


Sem pa rojena na kmetiji in smo tudi precej let še živeli tam, dokler se nismo preselili. Imeli smo pa čez 150 zajčkov in bog si ga vedi kok zemlje. Meni osebno je ostalo 2ha na dolenjskem. Je pa nezazidljivo, pa še na polovici je gozd, tko da...šit!
uf-1.gif


Moram pa priznat, da je blo življenje bol preprosto in zanimivo. Edino pobiranje krompirja se mi je zamerilo
uf-1.gif
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Torej ekološko je boljše od integrirane pridelave.

Me veseli, da je tako nadzorovano in upam, da se vam vsem eko pridelovalcev zdaj že kaj bolj splača. Glede na to, da je ponudbe zdaj vse več, je verjetno tudi povpraševanja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Tako je. Eko je praktično brez vsake kemije, integrirano je dovoljena kemija vendar vse pod strogim nadzorom (kdaj, koliko, kje, zakaj...) . Torej je to nekje vmes med "sodobno" pridelavo (GSO, kemija no limit...) in eko pridelavo.


Jep, mislim da so eko kar pod drobnogledom, in da se marsikdone upa kaj preveč hecat. Če prodajaš kvazi eko kruh, niti pšenica katero seješ ne sme biti "tretirana" s kakšnim sredstvom za "golazen" in je že semenska pšenica draga ko "žafran". Vsi kmetje ki "prejemajo subvencije" so pod kotrolo, ki je iz leta v leto strožja. Do lani smo "doma" še klali goved za lastne potrebe in potem napisali "zasilni" zakol, sedaj se tega ne da več. Enostavno plačaš najmanj 200 evrov da ti zakoljejo tvojo kravo-bika v klavnici, katero boš ti pojedel. Letos so bile že dve ali celo tri kontrole, en študent se je cel popoldan zajebal z GPS meritvami parcel (vsega skupaj slabe 4 ha), pa mu na koncu še ni šlo vse skupaj (kot ne skoraj nikjer....) Že vidim kako bo država spet dobila kak Opomin, kot je lani al kdaj dobila kazen od EU ker so z metri merili velikost njiv in so rekli da to ni pravilna meritev. Je bila kazen za državo kar" lepa".

Ah ja kmetijstvo. Če ga ne vzameš resno (24/7, delovnik 16 ur), potem te stane več kot pa od njega dobiš (skupaj s subvencijami). Če pa ga vzameš skrajno resno(pa da fajn "lobiraš" pri kakšnih svetovalcih), , pa ti ostane kak € za razvoj pa kakšne nedeljske toplice.

Ker starša nekako vztrajata na svoji obliki kmetovanja(seveda brez neke ekonomske računice), se midva z bratom ne vtikava preveč v to. Kadar pa je treba večja dela naredit pa pomagava po svojih močeh. Foter je že 2003 obupal nad izpolnjevanjem subvencij za tistih nekaj repov, od takrat naprej poskušam jaz vsaj papirologijo urejat, čeprav je zelo težko, ker foter dela kontra kot zahtevajo papirji (in kaj naj jaz potem pokažem na kontroli?, pa čeprav je predvsem birokracija narobe)
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Nisem nikoli rekel, da je isto.
wink-1.gif
In pri nas doma se tudi oglasuje, kot integrirana pridelava in ne kot eko.