Je hibrid trenutno best buy za 300+ KM avto?

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Ami je e-alternativa moped avtom, axiom oz. karkoli so ze tiste skatle, ki se vozijo naokrog.

Nic proti amiju, vsakomur svoje, naj vozi kar mu ustreza, ampak "pravi" avto pa to ni.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.344
967
113
To je bicikl s streho. Ampak to res ni avto. Vse iz plastike, sicer nekako lično, ampak tu ni nič pleha. In tudi mene je strah tak avto zapeljati na regionalko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.186
310
83
Je bla ze debata o novem Amiju v sv9ji temi. Vsekakor zadeva za tolko tauzent kupcev.Katerih? Starejsi in delno hendikepirane osebe. Te ki sedaj vozakajo omejitev 25km/h na skuterjih plus malo hitreje gre. Jaz pravim aleluja da obstajaja in njemu podobni kloni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

B81

22. jul 2007
34.680
9.070
113
Resno to? Kvaliteta?

Kaj pa motorji so ja od Toyote, ki pa tudi ni neunicljiva zadnja leta?
 
Ne vem, ker ne poznam, zato postavljam vprasaje za stavki :)
mislim da so bili edino problematični prva generacija 4,6 v 8 ko je sm in tja crknilo električno krmiljenje sesalnih ventilov, drugih nekih okvar se ne spomnim..pa to je že leta nazaj da ne bo pomote. Pač tankaj in vozi s tem da so tud materiali nad nivojem, sama izdelava vozila pa u nulo
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.215
894
113
Ne vem, ker ne poznam, zato postavljam vprasaje za stavki :)

Navedel si "ki tudi ni neunicljiva zadnja leta", torej namigujes z nekim samo tebi znanim razlogom. Da je vprasaj na koncu je beden izgovor. Kar se tice slovnice oz. razumevanja bi naj bilo tako. Torej novo razumevanje tvojega "umotvora" pravi, da Toyote hibridi nimajo problemov?
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
924
948
93
Best buy za avto z relativno veliko konjenice je v letu 2024 samo še čisti električar.
Vse drugo je sto let za luno.
Električar ima lahko veliko konjev, pa zelo malo razlike v dodatni porabi napram električarju z malo konji. Pri izpuharjih so pa razlike dramatične.
Isto glede vzdrževanja.
Gume pa gredo k vragu v odvisnosti, kak manijak za volanom si.

Plug in hibrid je pa za leto 2024 samo še double trouble mineštra.

Dual Motor Long Range Tesle 3 in Y za ceno okrog 50 jurjev EUR nove, imajo 350 kW max outputa na kolesa. To je nad 450 KM max.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
924
948
93
V Sloveniji nimaš realno kje pičit s takimi brzinami. V prometnih špicah si obsojen pa na povprečno hitrost 75 km/h.
V pospeških pa električarji letijo. Prej navadeni Tesli, manj kot 5 sekund do 100 km/h.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji