izslediti naslov IP

pipika

Zelenc'
8. nov 2010
11
1
1
Slovenija
Pozdravljeni

Pred nekaj dnevi sem na gmail računu opazila, da je bil na njega prijavljen nekdo z drugega računalnika.
shocked-1.gif

Zadnja aktivnost v računu je bila iz nekega drugega IP naslova v času, ko sama nisem imela dostopa do interneta.

Geslo sem si že spremenila. A je to dovolj?

A se lahko kako ugotovi oz. preveri lastnika tega računalnika (Naslova IP)?
Polno je nekih strani, ki ponujajo sledenje, pa nisem ravno prepričana, če delujejo prav.
Ena je celo pokazala, da je lastnik IP-ja iz Romunije
confused-1.gif


Drugače sem bolj "laik" na področju računalništva.


Hvala
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Vidi se lahko kdo je lastnik IPja (beri: kateri ponudnik interneta, mogoče kakšna večja firma ali izobraževalna ustanova). Za kaj bolj točnega pa je potreben sodni nalog.

Če si spremenila geslo, potem je to skoraj že dovolj. Za vsak slučaj še idi pod: Nastavitve / "Posredovanje in POP/IMAP" in pod točko "Posredovanje" preveri, ali je mogoče dodan kak neznani elektronski naslov.

EDIT: predvidevam da imaš gmail
 
Nazadnje urejeno:

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ne. Ugotoviti je mogoče ponudnika interneta, ki je lastnik IP-ja. Kdo je dejansko uporabljal ta IP pa ve samo ponudnik. Ta ga pa posreduje samo policiji.

Poleg spremembe gesla spremeni še vprašanje za pozabljeno geslo. Če je to preveč očitno, lahko vsak, ki te pozna pride noter.
 

pipika

Zelenc'
8. nov 2010
11
1
1
Slovenija
A potem so strani za "izsleditev" IPjev čisto brezveze?


Sem šla pod Posredovanje (imam gmail), pa ni bilo nobenega elektronskega naslova.
Za vsak slučaj sem si spremenila še varnostno vpr.
Še dobro, da nimam na mailu nekih pretiranih podatkov, mogoče samo kak star služben mail.

Hvala, lp
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Več ali manj ja. ISP-ji včasih nudio podatke v katerem mestu/regiji države se uporablja določen blok IP-jev. Obstajajo baze ki hranijo te podatke, samo niso zanesljive. To uporabljajo recimo oglaševalci za prikaz oglasov tipa "Meet girls in Zgornja kungota".
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa geslo si naredi iz črk in številk.....ne samo iz črk ali samo iz številk...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik pipika pravi:
A potem so strani za "izsleditev" IPjev čisto brezveze?
A ful utripa in obljublja bog ve kaj? Pol je že nateg.

Lahko tu napišeš primer pa sami presodimo.
 

pipika

Zelenc'
8. nov 2010
11
1
1
Slovenija
Če greš v gmaili do konca strani (torej dol), imaš spodaj napisano kdaj je bil zadnji pogled v mail.

Trenutno pri meni piše:
Zadnja aktivnost v računu: pred 33 minutami v tem računalniku. Podrobnosti

Takrat mi je pa pisalo: Zadnja aktivnost v računi pred 2h preko IP...
oz. nekaj podobnega
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Možno, da je na tisti lokaciji bil okužen PC enega Janeza, ki sploh ne ve, da je nekdo preko njegovega PC dostopal to GMaila.

Razen tega se baze, ki povezujejo IP naslov z lokacijo, gradijo na pol ročno in so včasih bolj, včasih pa manj natančne. Lahko celo državo zgrešijo.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Sigurno si že videl reklame v stilu "Meet girls near <tvoj kraj>", to je ista fora. Obstajajo baze ki povežejo IP na kraj. Če si v večjem mestu je verjetnost, da je ta podatek pravilen kar velika, če si pa malo ven, pa je verjetnost manjša. Država je že blizu 100% verjetnost. Včasih kiksnejo, ker operaterji delujejo v več državah. Spamerje pa imam na sumu, da kje uporabljajo tudi podatke, ki jih kdaj sam vpišeš na kateri strani (kaka nagradna igra na primer). Ti pa potem te podatke prodajajo spamejem.

Pri prejšnjem operaterju sem prav spremljal, kako je moja lokacija postajala čedalje bolj točna skozi čas. Možno da je tudi operater posodabljal bazo, kje ima IP-je. Potem sem pa menjal, pa so me spet izgubili
cheer.gif
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Hmm zanimivo, zdaj sem šel gledat moj gmail in skopiral IP na link od pipike in dobim IP od Nokie nekje na Finskem? WTF?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Opera uporablja svoje strežnike za optimizacijo vsebine. Tako da gre promet preko njihovih strežnikov.