Izsilitev prehitevajočega vozila

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
15 si jih naštel
confused-1.gif
. Tule si pa sigurno brcnil v temo, povrh vsega mislim da je kar večino križišč s polno črto(pri reaktorju, v beričevem, in ihan ni polne črte,mislim da). DO kam v LJubljani si meril?(šentjakob, Črnuče, Vič?)
Da jih probam našteti na pamet:
Dolsko(rondo), Kleče, OMV, Zajelše, "rondo", Ihan, Beričevo,Beričevo2 beričevo3(makadam za pšato), Pšata, Reaktor,Pšata pri AC. Se pravi dva rondoja moraš v štartu odšet in sem jih naštel 10. Sicer pa je na tej cesti precej mrtvih. Nekaj zaradi tistih ki si ne upajo peljat 90 (in jih prehitevajo vsi ostali) nekaj pa zaradi tistih ki mislijo da se lahko peljejo 200 ali več. V križiščih pa je itak omejitev 60 oziroma 70.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Takoj od rondoja v Dolskem je še z leve en priključek, potem pred Klečani je še desno priključek za Petelinje (in ravno zaradi tega bi bila lahko že mrtva - bedaki zavijejo desno proti LJ in dejansko desno ne pogledajo
bonk.gif
)...

In ni tolk mrtvih na tej cesti. Kdaj je bila zadnja smrtna žrtev med LJ in Litijo?
17758-icon_confused.gif


In še nekaj: v križiščih se NE prehiteva!!!!
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Če ni črta polna po mojem mnenju ti nisi kriv. Ti nisi storil nobenega prekrška... če pa nekdo zapelje z neprednostne na prednostno cesto, pa je dolžen pogledat LEVO in DESNO in se prepričat če je prosto...

edit:

Voznik mora pustiti mimo vsa vozila, ki vozijo po prometnem pasu, na katerega se vključuje:
- kadar se vključuje v promet na prednostni cesti s ceste, ki je s predpisano prometno signalizacijo označena kot neprednostna,
- kadar se vključuje z nekategorizirane ceste v promet na javni cesti,
- kadar se vključuje v promet na cesti s parkirnega prostora ali z druge površine, ki ni cesta.

vir

Ta pravila veljajo. Samo ne veljajo, če ti negdo pripelje iz nasprotne smeri po tvojem voznem pasu
confused-1.gif
Pa ne mi rečt da tko razmišljate.

lp
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
15 si jih naštel
confused-1.gif
. Tule si pa sigurno brcnil v temo, povrh vsega mislim da je kar večino križišč s polno črto(pri reaktorju, v beričevem, in ihan ni polne črte,mislim da). DO kam v LJubljani si meril?(šentjakob, Črnuče, Vič?)
Da jih probam našteti na pamet:
Dolsko(rondo), Kleče, OMV, Zajelše, "rondo", Ihan, Beričevo,Beričevo2 beričevo3(makadam za pšato), Pšata, Reaktor,Pšata pri AC. Se pravi dva rondoja moraš v štartu odšet in sem jih naštel 10. Sicer pa je na tej cesti precej mrtvih. Nekaj zaradi tistih ki si ne upajo peljat 90 (in jih prehitevajo vsi ostali) nekaj pa zaradi tistih ki mislijo da se lahko peljejo 200 ali več. V križiščih pa je itak omejitev 60 oziroma 70.

Lahko svojo cifro pomnožiš x2, saj so priključki z obeh strani. Pa to sploh ni point. Kriv je tisti, ki se vključi na glavno cesto. In ker vem, kako brezglavo nekateri vozijo, jaz na tej cesti zelo redko prehitevam.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Drži. Pa je to motoristu kaj pomagalo?
crazy1.gif


Moja vsakodnevna relacija: dolga ravnina s prekinjeno črto in na tej ravnini dva priključka z neprednostne ceste z leve strani.
Sam osebno vedno prehitevam tako, da sem nazaj na svoji strani že preden pridem do teh dveh priključkov, sicer raje ne prehitevam. Že parkrat videl kako so kar zapeljali s teh priključkov na glavno cesto. Sicer bi bil zelo vesel moralne tolažbe NISEM BIL KRIV, vendar mi to ne bi kaj prida pomagalo, če bi bil mrtev ali invalid
crazy1.gif
. Že tako je preveč piz.. na cesti. Tolažim se le s tem, da bo morda moja kanta večja in bo tisti pobral večino sranj., ki ga je zakuhal.
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
vseeno je pa zame un bebc ki ni opazoval prometa. Kljub vsemu se morš vedno prepričat če lahko varno na cesto zapelješ. Pa čeprav imaš tako ali drugače prednost..

Vedno opazujem promet, če pripeljem s stranske ceste. In vedno me je groza, ko prehitevam in en prihaja s stranske ceste. Ker je dejansko tako, da ne moreš vedet, če te je opazil. Pa tudi, če ustavi, spet ne veš ali bo dejasnko stal, da padeš mimo ali bo zapeljal na cesto.
crazy1.gif


Človek mora na cesti vedno pazit tut na druge.

Jst sm prišel do zaključka da moram izključno pazit samo na ostale.. Žal
tongue-1.gif
kar eni počnejo uf.. Že z vožnjo po LJ mam vsega poln k., kaj šele da bis e takole po regionalnih vozil..
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
ksz...

Glede tega, če prvi (ali en pač) v koloni zavije levo - ZATO PA JE PREPOVEDANO PREHITEVANJE KOLONE
tongue-1.gif
Niso si strokovnjaki zmislili to prepoved zato, da bi nas zajeb...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
ksz...

Glede tega, če prvi (ali en pač) v koloni zavije levo - ZATO PA JE PREPOVEDANO PREHITEVANJE KOLONE
tongue-1.gif
Niso si strokovnjaki zmislili to prepoved zato, da bi nas zajeb...

Vendar avtor te teme je lepo napisal, da je prehiteval enega pa po enega.
Jih pa preveč to počne, predvsem razni TDI fahrerji u 5ti pr 90 pa gas mimo kolone
stupid-1.gif
mam enga tazga pacjenta v familiji..
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
vseeno je pa zame un bebc ki ni opazoval prometa. Kljub vsemu se morš vedno prepričat če lahko varno na cesto zapelješ. Pa čeprav imaš tako ali drugače prednost..

Vedno opazujem promet, če pripeljem s stranske ceste. In vedno me je groza, ko prehitevam in en prihaja s stranske ceste. Ker je dejansko tako, da ne moreš vedet, če te je opazil. Pa tudi, če ustavi, spet ne veš ali bo dejasnko stal, da padeš mimo ali bo zapeljal na cesto.
crazy1.gif


Človek mora na cesti vedno pazit tut na druge.

Jst sm prišel do zaključka da moram izključno pazit samo na ostale.. Žal
tongue-1.gif
kar eni počnejo uf.. Že z vožnjo po LJ mam vsega poln k., kaj šele da bis e takole po regionalnih vozil..

Včasih to res drži. Sem pa zadnjič sam naredil tako butasto napako, da sem se kar malo zamislil kako hitro nastane pizdarija...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sem to napisal kot odgovor tistim, ki so kasneje pisali o nekomu, ki je nenadoma zavil iz kolone.

Avtor teme sploh ni pisal o tem, da je nekdo zavil iz kolone
rolleyes-1.gif
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Krivda je deljena (vkolikor prezivita). On, ker je zapeljal na cesto, ne da bi se preprical da je varno. Ti ker si prehiteval kolono (3 ali vec enakomerno vozecih vozil).
Kako bi kuponcke razdelila med unih 6, ki si jih prehiteval (predvidevam da bi vsaj dva tud fasala), pa ne vem.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
mislim da sta tu oba kriva...

TI ker si prehiteval v križišču
ON ker se ni prepričal če lahko varno zapelje na cesto

kot je nekdo že omenil, pol ti ITAK nebi pomagal kdo je kriv....
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Vem vem... tako samo za info me je zanimalo kdo bi bil kriv. Vem pa, da sem lahko srečen, da sem med vami živ in zdrav
smile-1.gif
. Pa še ena tema v kateri opominjamo do kakšnih bedarij lahko pride zaradi nepozornosti...

Drugače pa tisto ni bilo križišče, ampak kot je nekdo že rekel, "priključek" makedamske dovozne ceste do individualne hiše na glavno cesto. Ampak nima neke veze
smile-1.gif
.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Če ni križišče in je na cesti prekinjena črta ni on kriv. In to si zapomnite, ker boste drugače lahko vi nastradal, ker boste tako enemu zaprli pot.

Isto sceno imamo mi na Vrhniki, ko greš iz Vrhnike proti Logatcu in je vmes malo dalša ravnina. Tam je prekinjena črta. Na tej ravnini so dovozi na cesto od hiš in iz naše ulice. Če jest zavijam proti Logatcu in zavijem na cesto v tistem trenutku pa mi nekdo pripelje nasproti ker prehiteva sem avtomatsko jaz kriv. On ima v vsakem primeru prednost, ker prehiteva na prednosti cesti jaz pa se na to cesto vklučil in stojim na neprednosti cesti.

Dejte malo logično razmislit. Po kakšni logiki je tam prekinjena črta, če ti lahko potem eden zapelje ven iz stranske ulice in ga nabašeš kriv si pa ti?
17758-icon_confused.gif
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
S tem se vsekakor ne strinjam. Očitno imava različno logiko
smirk-1.gif
Se pravi bi lahko tudi normalno prehiteval ko mu nasproti pripelj kak avto in mu odvzame prednost, to je tvoja logika.

Tisti ki se vklučuje na svoj pas ima enako prekinjeno črto in lahko zavije iz stranske ceste na svoj vozni pas.

lp