Izrael - Palestina

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
samo v trenutnih razmerah nekako ni možno izvoliti novega vodstva, a ne? A bojo v volitve v Rafi, k je 1,5mio beguncev?

Je pa res, da bi se morali odločit koga bojo podpirali. Ampak seveda - podpiraš tistega, ki ti obljublja pridobitev ozemlja nazaj in odpor izraelu. Pro-izraelsko vlado dvomim da bi tam lahko izvolili.

Če egipt odpre vrata za begunce, bojo valda šli vsi tja, izrael pa se ne bo nikoli umaknil, tako da begunci ne bojo mogli nikamor vrnit. In zato jih, logično, nočejo.


Mene zanima, kdaj se bo medarodna skupnost zenotila in obsodila ta genocid, in potem sprejela sankcije. Ker take osnove naj bi nam bile vsem skupne.
Zdaj je že čisto prepozno. Rešitev bi bila samo, da mednarodna skupnost vključno z ZDA pritisne na Izrael, da je bilo dovolj in naj se umaknejo. Sledi eliminacija (da eliminacija) vseh še živih Hamasovcev, ki blejajo iz drugih držav z miljoni pod ritjo. Volitve in novo nemilitantno vodstvo s polno podporo skupnosti, da začnejo obnovo in pogovore o končnih mejah varovanih pod okriljem mednarodnega prava (kar pomeni bum po glavi, če stopi čez Izraelec ali Palestinec.

Ampak v bistvu je že prepozno. Ljudje so kuga tega sveta.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Tole se lahko bere tudi kje drugje:

Najprej se pokaže enotnost z izvolitvijo legitimnega vodstva, ki ima 100% podporo k ureditvi teh razmer. Nato se začnejo pogovori z mednarodno skupnostjo, ki pritisne na Rusijo, da se začne pogovarjati. Daleč od tega, da je preprosto. Ampak dejstvo je, da tile mojstri padejo že pri osnovi, torej podpora enemu (nenasilnemu) vodstvu, ki bi poizkušal uresničit cilj. Dokler pa bi jih 5 kaj naredilo v to smer, 95, pa jih raje vpije in kolje, se pa z njimi noben ne bo pogovarjal.

Rusija je premočna za Ukrajino, da bi se med sabo lahko menili z nasiljem in to bi jim moralo biti že počasi jasno, ko so izgubili že skoraj vse.
Dodatno so tako trdi, da nimajo podpore niti pri sosednjih državah iste vere.

Ampak tako branje ni v skadu z "mednarodno politiko", mar ne
To se bere pri skoraj vsakem vojaškem konfliktu na svetu. Močni požirajo manj močne. Civilizacija je nekje toliko napredovala, da so se oblikovale skupnosti, ki naj bi varovale vse v njej, torej tudi manj močne in do tega ne bi prihajalo. Zato Slovenija in podobni palčki še obstajajo. Če bi bili sosedi Rusov, bi nas požrli že zdavnaj. Ukrajina ni tako majhna, da bi se pustila sicer večji državi požirat, dodatno ima pomoč zahoda, ki si ne želi Rusije niti meter bližje, kot je sedaj.
Pri Palestincih je obratno. Njih nihče ne želi na svoji zemlji, tisto, kar imajo, pa si iz leta v leto manjšajo na račun nezmožnosti sodelovanja s pogoltnimi sosedi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis in sixpower

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
856
-248
43
Ne delaj se, da si idiot, ker si.
Daj preberi, kaj si zgoraj objavil. Da bo Trump ščuval Ruse proti članicam Nata. Poglej si celo izjavo, če si sploh lahko tako dolgo skoncentriran. Levi zelo radi jemljejo/jemlete stvari iz konteksta.
Od tebe ki si bojda starosta levičarjev (nisi še povedal koliko si star) bi pričakoval človek večjo razgledanost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.418
98
48
Sosed je 100x močnejši od mene. Seveda mi ne bi bilo všeč, seveda bi se upiral. Ampak ne bi bil presenečen, če me bo imel poln k. in me zradiral do konca, ker to moč ima.
Edina opcija bi bila doseči premirje/dogovor v sklopu mednarodne skupnosti. Težaško in dolgotrajno? Verjetno ja, ampak ne toliko, če bi bila cela "država" za in konec koncev so to tudi poizkušali leta nazaj. Ker pa Hamasu in večini tam dol visi za dejanski dogovor, smo pa ostali na nivoju opic, ki s palico toliko časa pikajo leva, ki vdira na njihovo ozemlje, da so dobili po glavi.

Jasno je, da je Izrael agresor s svojimi vdiranji na njihovo ozemlje. A hkrati je tudi jasno, da Palestincem NI do miru in dogovora. Tam imajo moč teroristi, ki z mirom izgubijo vso moč. In žal prebivalci, ki so tako zaslepljeni, da to podpirajo.
Tole je ocitno ze mit postal, ki ga vsi trobezljajo.
Pod prvo, ko so se dogovarjali, je izrael tisti, ki ni hotel odstopiti niti cm od svojih pogojev, ne pa da palestincem ni bilo za dogovor.
Pod drugo, ko so se koncno kaj dogovorili, so palestinci tisti, ki so spostovali dogovore, izraelci pa ponavadi nobenega.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.661
258
113
Zdaj je že čisto prepozno. Rešitev bi bila samo, da mednarodna skupnost vključno z ZDA pritisne na Izrael, da je bilo dovolj in naj se umaknejo. Sledi eliminacija (da eliminacija) vseh še živih Hamasovcev, ki blejajo iz drugih držav z miljoni pod ritjo. Volitve in novo nemilitantno vodstvo s polno podporo skupnosti, da začnejo obnovo in pogovore o končnih mejah varovanih pod okriljem mednarodnega prava (kar pomeni bum po glavi, če stopi čez Izraelec ali Palestinec.

Ampak v bistvu je že prepozno. Ljudje so kuga tega sveta.

tako nekako ja.

pac vmes tja poslat modre celade al kako zdej to imenujejo, in zacet obnavljat. pac postopek 10+ let.

ampak najprej mora izrael nehat pobijat in spokat iz palestine, pa se vse tiste naselbine naj s seboj vzamejo.

glede izjav, da morjo samo se spucat hamas, so ze malo pateticne, ker pac pobijajo vse povprek, in grem stavit, da bo vedno nekje nek hamasovec, kjer bojo civili.
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
856
-248
43
tako nekako ja.

pac vmes tja poslat modre celade al kako zdej to imenujejo, in zacet obnavljat. pac postopek 10+ let.

ampak najprej mora izrael nehat pobijat in spokat iz palestine, pa se vse tiste naselbine naj s seboj vzamejo.

glede izjav, da morjo samo se spucat hamas, so ze malo pateticne, ker pac pobijajo vse povprek, in grem stavit, da bo vedno nekje nek hamasovec, kjer bojo civili.
Ravno sem gledal novice in poročajo o velikem številu mrtvih v Gazi (grozljivo in nesprejemljivo), zanimivo pa da je večina mrtvih otrok in žensk. Kje so moški? V predorih?
Ali pa ima Izrael selektivno orožje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

erikson

Guru
25. avg 2007
21.567
5.541
113
Če egipt odpre vrata za begunce, bojo valda šli vsi tja, izrael pa se ne bo nikoli umaknil, tako da begunci ne bojo mogli nikamor vrnit. In zato jih, logično, nočejo.
Egipt že sedaj nima denarja, ne more poskrbeti še za množice beguncev. V najslabšem scenariju se bodo odpravili naprej proti EU, razen če bo Erdogan pripravljen še koga zadržati v zameno za milijarde evrov.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.661
258
113
Ravno sem gledal novice in poročajo o velikem številu mrtvih v Gazi (grozljivo in nesprejemljivo), zanimivo pa da je večina mrtvih otrok in žensk. Kje so moški? V predorih?
Ali pa ima Izrael selektivno orožje?

a je vazno? valda so tud dedci vmes, sam o njih se ne govori, zakaj je tako, vprasaj novinarje. se v nobenem porocilu o mrtvih niso posebej navajali moskih, kot navajajo zenske in otroke. verjetno zato, ker so najmanj krivi.

in ne, nima selektivnega orozja, sej vidis da pobija vse povprek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in aljoman

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
856
-248
43
19b94d8d363a0ac7f058-protest-palestina.jpeg

1a27df57eeca456cdf8e-protest-palestina.jpeg


1708892668-kek2-750x500.jpg


Med včerajšnjo tekmo v Kopru je Franci Kek pritekel na igrišče v podporo Palestini.


Če bi kek resno mislil s protestom, bi se zažgal, tak pa ko neki pusi prah briše po tleh.