Izposoja mini bagra

melov

Pripravnik
19. jun 2011
34
0
6
pozdravljeni,

ima kdo izkušnje z izposojo mini bagrov. okrog hiše imam namen narediti izkop, za nasip krugel. Kasneje bi si postavil robnike vse okrog.

Izkopa je kar nekaj širine cca. 50 cm globine 70. Se mi cenovno izplača izposoja mini bagra da bi si naredil izkop in si potem tudi pomagal z nasipom krugel. Ali je ugodneje če mi kdo to izkoplje?

Imate izkušnje s tem? kakšna je cena izposoje npr 2 dni, bagra 1.5t?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Mi smo si ga sposodili kakih 3-4 leta nazaj. Bager (3,5t) je bil iz okolice Ptuja, doma smo v okolici Maribora. Sposodili smo si ga zato, da smo zasipavali škarpo lepo počasi in sproti tlačili z "žabo"... Tast zna delat na bagru, ampak tak od daleč bi rekel, da je bilo podobno stroškov, kot če bi najel enega bagerista z bagrom vred. K stroškom spada sposoja, prevoz in nafta. Mogoče smo prišparali kak euro, ampak če bi še enkrat delal podobno stvar, bi kar poklical bagerista... ;-)

Cen pa se ne spomnim več točno... ;)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
fizicnim strankam ne posojajo, preverite kako pa kaj
Te male do 1,5t sigurno posojajo tudi fizičnim osebam, za večje ne vem. Mi smo ga imeli za 70eur/dan (+140eur varščine), za ureditev okolice okoli hiše. Če nimaš nobenega, ki obvlada delo z njim, se ne splača, ker prej z lopato skoplješ.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Pozdravljeni,
razmišljam o nakupu lastnega mini bagra 1.8t. Imel bi ga za lastne potrebe. Narejen imam izpit TGM, sem pa brez nekih izkušenj.
Imam željo po učenju. Na parceli me čaka ogromno dela. Parcela je 2500m2. Urediti moram zidove okoli parcele, splanirati.
Zadnji mesec sem spremljal minibagre v Slo in Italiji. Nevem se odločiti kaj vzeti. Kaj menite o nakupu rabljenega Sanyja?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Sany je kitajc.. jaz bi se ognil.. vzemi kakšnega starejšega takeuchija, kuboto, jcb, yanmar, bobcat.. s tem nimaš kej falit.. jaz sem ga dobil v cat treviso direkt poštimanega za 2k manj kakor se prodajajo slabsi v slo. kubota je za vzdrževanje najdražja, takeuchi je za moje pojme precej hitro zluftan, yanmar ma svoj motor in dela, bobcat mi je prepočasen, jcb je pomoje najboljši kompromis med vsemi - poceni vzdrževanje, buletproof perkins motor... od dražjega vzdrževanja sta tukej še volvo in cat.. deli so zlati..

jaz sem bil nekaj let nazaj v isti situaciji, celo novega sunwarda sem šel gledat.. cena kitajca lih za par jurjev nižja kakor za preverjeno znamko.. vzel sm jcb, okol 1,7 al 1,8 tone, naklofal ogromno ur, dela kot prvi dan.. če te zanima še kej pa kar vprašej, tud šraufam te drvarnice, lahko dam kar precej nasvetov iz prve roke..

izkušnje dobiš z delom, še noben ni znal iz prve ;)
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Romex, hvala za uporabne informacije. Spremljam italijanski trg, Furlanijo in Veneto. Razmišljal sem o Takeuchi TB216 in Yanmar vio 17.
Nižje v italijanske pokrajine, nimam volje se vozit, naprej na ogled, potem pa še avtovleka. Sany je cca 16000€ brez DDV, s 600 urami, letnik 2021, tri kible.
Romex, ogromno teh strojev ima 1500 do 2500 ur. Je to realno? Se tudi tukaj zbija delovne ure, kot kilometre na avtomobilih?
Bom dodal še kakšen JCB 8018 v moj izbor.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
malenkost, rade volje delim kakšen nasvet..

Išči obvezno z razširljivim podvozjem in po možnosti z drugo prestavo.. Rajši brez opreme z eno kiblo kakor brez tega.. S časom pa že kupiš tisto hitro menjavo in kakšno kiblo... Glej še če je strojček opremljen z dvosmerno aux hidravliko, moj jcb tega ni imel, sem potem sam predelal zadevo, da mi laufa še hidravlična planirna žlica in sveder za luknje vrtat.. enosmerno gre samo kladivo..

takeuchi 216 je kul, ima celo možnost dolge deske, s katero si veliko bolj stabilen.. z malim yanmarčkom sem tudi že delal, dober strojček ampak je malo nestabilen ker je vio (nima riti), mora obvezno imet razširljivo podvozje..

ure za te mejhne stroje so realne ponavadi, to dela do 10k ur brez problema z normalnim vzdrževanjem.. moj jih ima skorej 5k pa ni nobenga problema, vzdrževanje je minimalno (rezervni deli so vsi iz poljske/češke v dnevu ali dveh tukaj), mislim da tukaj ne zbijajo ur..

sanya kot sem napisal bi se jaz ognil.. verjetno dela ampak sej veš-kitajc..

jcb 8018 je top bagercek, enga je pred kratkim GMR prodajal za precej soliden denar tudi z nekaj opreme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: birca

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
malenkost, rade volje delim kakšen nasvet..

Išči obvezno z razširljivim podvozjem in po možnosti z drugo prestavo.. Rajši brez opreme z eno kiblo kakor brez tega.. S časom pa že kupiš tisto hitro menjavo in kakšno kiblo... Glej še če je strojček opremljen z dvosmerno aux hidravliko, moj jcb tega ni imel, sem potem sam predelal zadevo, da mi laufa še hidravlična planirna žlica in sveder za luknje vrtat.. enosmerno gre samo kladivo..

takeuchi 216 je kul, ima celo možnost dolge deske, s katero si veliko bolj stabilen.. z malim yanmarčkom sem tudi že delal, dober strojček ampak je malo nestabilen ker je vio (nima riti), mora obvezno imet razširljivo podvozje..

ure za te mejhne stroje so realne ponavadi, to dela do 10k ur brez problema z normalnim vzdrževanjem.. moj jih ima skorej 5k pa ni nobenga problema, vzdrževanje je minimalno (rezervni deli so vsi iz poljske/češke v dnevu ali dveh tukaj), mislim da tukaj ne zbijajo ur..

sanya kot sem napisal bi se jaz ognil.. verjetno dela ampak sej veš-kitajc..

jcb 8018 je top bagercek, enga je pred kratkim GMR prodajal za precej soliden denar tudi z nekaj opreme.
Romex, pojavil se je ravno vio17, letnik 2021, s tisoč urami. 20km blizu mene v Italiji. Je pa cena okrog 18000€. Moram prespat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Glede ur.
Da stroj naredi vec kot tisoc ur na leto mora delat obicajno ze vec kot v eni izmeni.
Zato se pri strojih letnik 2020+ ni treba sekirat glede ur.
Kje gledaš oglase za stroje v Italiji?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Romex, pojavil se je ravno vio17, letnik 2021, s tisoč urami. 20km blizu mene v Italiji. Je pa cena okrog 18000€. Moram prespat.
pejt pogledat, če je čisto blizu potem nimaš kej zgubit.. preveri lufte, moč črpalke, podvozje, 2 leti star stroj mora bit itak kot nov.. nič prespat, pejt najprej pogledat :)