Izpit za A...kam? Kaj rabim? Koliko stane? Postopek?

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Živjo, mi lahko kdo predlaga katero avtošolo izbrat (LJ, Kranj, tam nekje), pa če kdo ve za kakega dobrega inštruktorja? Zanima me še, če imam izpit za avto že 20 let, kaj vse me čaka? Baje samo prva pomoč velja in se ji "ognem"? Skratka če razumem prav gre nekako takole: zdravniški, cpp v šoli, cpp na Roški, poligon, 20 ur motorja, glavna vožnja? In pa seveda koliko približno EUR pride vse skupaj cirka? hvala.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sicer je kaksnih 10 let odkar sem ga delal ampak mislim, da si kar prav napisal. Stroskovno pa verjetno kar kakega jurja pripravi.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Kot si ze napisal; zdravniski, predavanja CPP, izpit CPP (sedaj na Kotnikovi (AVP) in ne vec na Roski), min. 20ur, izpit! Jaz ti predlagam 3D avtosolo in pa Damjan Dermota.
So pa sedaj novi izpiti CPP in sicer resujes na racinalniku, drugacna vprasanja, vec moznih odgovorov. Racunaj, malo pod 1000€ te pride vse špas (cca. 800€ komplet 20ur in predavanja CPP)+ ostale drobnarije! Se pa da vse narediti v enem mesecu.....
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Hvala za info. Poligon je po tem ko že imaš izpit? CPP vprašanja se da kje dobiti? Za potrdilo o opravljeni prvi pomoči velja vozniška izkaznica?
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Kolikor sem jaz razumel je poligon kasneje, tisti prvi "poligon" pa je u bistvu na parkingu da se naučiš vozit preden greš na cesto? Dejte mi še povedat če imaš spucano glavo, si pri stvari, voziš defenzivno, pričakuješ da ti bo nekdo skočil tudi če nima prednosti...se da dočakat starost? V bistvu se vidim kot "nemški turist" na potovalnem motorju s kufri in ne full ninja sproščanje adrenalina varijanta.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
178
98
28
Ni problema, če voziš normalno in znaš predvidevat, ne boš imel prav dosti stresnih situacij. Seveda te vedno lahko kak pacijent sname, ampak to te lahko tudi peš ko si na pločniku ali pa s kolesom itd.
 

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Še nekaj, dobim takoj lahko za neomejeno ali...?

Pogoji za pridobitev A kat. so slednji, vsaj 2 leti A2 kat. in starost vsaj 20 let, ali pa starost 24 let če predhodno kandidat ni imel nižje kategorije.
Pa tukaj mešate par stvari. In sicer obvezne vaje katere mora kandidat znati za uspešno opravljen praktični del izpita in pa obvezno udeležbo na tečaju varne vožnje.
Obveznih 9 vaj katere se učite na poligonu z učiteljem vožnje morate uspešno izvesti na izpitni vožnji.
Drugo pa je, da od 12.1.2017 je predpisan obvezna udeležba na programu varne vožnje za voznike začetnike za kategorijo A2 ali A kat. Oseba katera opravi izpit za A kat. ali A2 in ima že predhodno izpit za B kat. in ni več mladi voznik za B kat., potem ni niti mladi voznik za A kat. ali A2. Ampak še vedno pa mora v roku 2 let od pridobitve izpita opraviti tečaj varne vožnje (npr. Vransko), in pa vsaj pol leta mora imeti oseba veljavno vozniško dovoljenje, da se tečaja varne vožnje lahko udeleži. Sicer pa je to opisano o Zakonu o voznikih (ZVoz-1).

lp.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Sepravi na kratko: če si star več kot 24 dobiš takoj za neomejeno. Takoj lahko voziš vse motorje. Potem naknadno oddelaš še vransko. To je to?
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
214
42
28
ljubljana
Hvala za info. Poligon je po tem ko že imaš izpit? CPP vprašanja se da kje dobiti? Za potrdilo o opravljeni prvi pomoči velja vozniška izkaznica?

Poligon mislim s tem,da ga narediš v roku mislim da enega leta,po tistem ko si opravil uspešno izpit.ker si mladi voznik.če ne ti propade izpit.
Najprej dobiš začasni izpit.Po uspešno opravljenem poligonu pa greš na UE po novega.