Izolacija nepohodnega podstrešja

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Pozdravljeni,
v našem bloku bomo zelo verjetno v januarju ali februarju namestili toplotno izolacijo na podstrešje, ki ni pohodno.In sicer DP-3, 2x 14 cm.
Izolacijo bo potrebno znositi v 4. nadstropje in nato položiti po tleh na podstrešju (opcija je odkriti par valovitk in preko dvigala prenesti izolacijo (cca 500 paketov).
Zanima me, če kdo ve, katere firma v LJ ali bližnji/daljni okolici (delo bo v LJ) se s tem ukvarjajo (dobava, prenos in položitev izolacije). Suhomontažne firme,...?
A kdo ve, koliko je okvirno za računat za prenos in položitev? Izlacija sama je cca. 12€/m2 za 28 cm le-te.
Plačilo bi bilo verjetno material takoj po dobavi in prenosu, preostalo verjetno v roku do 1 meseca. Bo šlo iz RS.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Moj predlog je da izolacijo nabavite sami. Zberete denat in dobite skoraj sigurno gotovinski popust, mogoče še kakega novoletnega če pohitite in/ali gratis prevoz do bloka (ponavadi prodajalne organizirajo prevoz ki je ponavadi tudi zastonj če je recimo v dolžini 15 km. Dolžino ugibam). Potem najamete dvižni "lift" pri recimo ABlift (te poznam ker se vsak dan vozim mimo - so malo naprej od Brezovice) in sami spravite izolacijo na podstreho. Tukaj bi gotovo kar nekaj prihranili. Kako je pa s polaganjem se mi pa ne sanja a mislim da bi se dalo tudi to narediti v lastni režiji. Gotovo imate v bloku kake fante ki nimajo dveh lesenih rok in se na marsikaj spoznajo; drugače pa najamete za polaganje nekoga (ne vem koga). Samo moj predlog.

LP M
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
V hiši sigurno. Pri bloku se pa malo zakomplicira. Noben ne bi nič naredil, pol pa plačuješ to, da ti drugi mastno zaračnajo.
Sej bi js pa še kdo to znesla, sam pol bi verjetno se kdo obregnil, kaj da se dela. Zato bi pa raj prek ene firme, ne predrage.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Ja vem kaj hočeš reči. Folk je len, noben pa nebi prijel za paket in ga nesel gor, pizdit se pa potem znajo vsi češ, zakaj se ni našlo cenejšega izvajalca ... Komot bi bilo tako zorganizirano, da se paketi razdelijo na stanovanja al pa naprebivalce bloka in znesi gor kakor veš in znaš, sam eni bi se otepali na vse kriplje in pretege. Vedno se pri takih zadevh najde eno sralo.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik Lokos pravi:
Moj predlog je da izolacijo nabavite sami. Zberete denat in dobite skoraj sigurno gotovinski popust, mogoče še kakega novoletnega če pohitite in/ali gratis prevoz do bloka (ponavadi prodajalne organizirajo prevoz ki je ponavadi tudi zastonj če je recimo v dolžini 15 km. Dolžino ugibam). Potem najamete dvižni "lift" pri recimo ABlift (te poznam ker se vsak dan vozim mimo - so malo naprej od Brezovice) in sami spravite izolacijo na podstreho. Tukaj bi gotovo kar nekaj prihranili.
V bloku NI ŠANS da se lotim kaj takega.
Ker vedno se najde eden ali dva, ki ob koncu celotne zadeve od nekje privlečeta za 10€ manjše ponudbe in potem
najedata na VSEH sestankih, zakaj tistih nismo izbrali (in nočeta plačat).
Poleg tega, boh ne daj, da se kaj zgodi. Kdo bo kriv?