Izobraževanje s področja pivovarstva

Pivopivec1

Pripravnik
23. feb 2014
318
9
18
Nisem bil na izobrazevanju, sem pa razmisljal da se bi prijavil ampak sem se premislil. Zakaj? Najprej zaradi tega, ker izobrazevanje ni poceni. Drugic pa zaradi tega, ker vse informacije ki jih potrebujes, da zvaris odlicno pivo dobis tukaj na forumu. Izobrazevanje ti ne bo pomagalo, da bos cez noc postal vrhunski pivovar in varil odlicno pivo. Preprican sem tudi, da odgovore na vsa vprasanja ki jih imas ne bos dobil. Vecino jih bos dobil s prakso in ucenjem na lastnih napakah. Je pa izobrazevanje vsekakor odlicno v smislu, da dobis obcutek oz se naucis za kaj se gre v pivovarstvu nasploh, saj izobrazevanje zajema vec podrocij pivovarstva in pa predvsem strokovne razlage. Za tiste, ki vstopajo v svet pivovarstva in tiste, ki si bi radi razsirili svoje znanje ( na tem je potrebno tudi kasneje delati, enako kot studij) je to odlicna izbira. Pivovarstvo je znanost, ze ce se posvetis samo studiju vode imas dela se pa se. Odlocitev je pa seveda tvoja :)
 

tomaz_m

Pripravnik
19. feb 2019
36
2
8
Zvariti pivo, ki ga znanci hvalijo in z veseljem popijejo, načeloma ni problem. Ali je to pivo res dober predstavnik svojega stila ali so še rezerve in kje - to pa je že problem ugotoviti. Skrajšati čas (število kuharij) do popolnega piva - to je izziv. :)