Izkušnje z Večerovo dražbo?

I07

Zelenc'
5. sep 2007
2
0
1
MB
Ima kdo pozitivne?
No, naj povem svojo izkušnjo z njo. Bil sem najvišji ponudnik za en izdelek, ampak je očitno bila cena premajhna in posledično izdelka nisem prejel.
Torej stvar poteka tako da ko se dražba zaključi bi moral v roku parih dni prejet e-mail od časnika Večer, z informacijami o prevzemu. O kakšnem mailu ni bilo teden dni ne duha ne sluha, in sem jim zato sam poslal sporočilo. Ker še teden dni ni bilo odgovora sem jih poklical. Neuspešna komunikacija (še 2 maila in 2 klica) se je nadaljevala preostali konec meseca (ob klicanju so se izgovarjali da bo stvar v kratkem urejena); takrat namreč nastopi pač njihov drobni tisk, s katerim se strinjaš ko se prijaviš v dražbo:
"Dobitnik internetne dražbe se mora pri ponudniku oglasiti v roku enega meseca, sicer podjetje ki je dalo izdelek na dražbo, ni več zavezano do prodaje izdelka po ceni, kot je bila dosežena na dražbi"
Torej si pač na tak balkanski način operejo roke (zelo primerno za tretji največji časnik pri nas) da zavlačujejo mesec dni, če cena ne doseže nekega skritega minimuma (ali pa se sami zmenijo z računalniškim podjetjem za ponudbo po nižji ceni).
V glavnem, to pišem morebitnim prihodnjim udeležencem dražbe, da vedo v kaj se spuščajo. There's no such thing as a free soup.
tongue-1.gif


LP
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Živjo!

Kolega ima popolnoma isto izkušnjo. Dražba kakšne pol leta nazaj.
tongue-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik I07 pravi:
Ima kdo pozitivne?
No, naj povem svojo izkušnjo z njo. Bil sem najvišji ponudnik za en izdelek, ampak je očitno bila cena premajhna in posledično izdelka nisem prejel.
Torej stvar poteka tako da ko se dražba zaključi bi moral v roku parih dni prejet e-mail od časnika Večer, z informacijami o prevzemu. O kakšnem mailu ni bilo teden dni ne duha ne sluha, in sem jim zato sam poslal sporočilo. Ker še teden dni ni bilo odgovora sem jih poklical. Neuspešna komunikacija (še 2 maila in 2 klica) se je nadaljevala preostali konec meseca (ob klicanju so se izgovarjali da bo stvar v kratkem urejena); takrat namreč nastopi pač njihov drobni tisk, s katerim se strinjaš ko se prijaviš v dražbo:
"Dobitnik internetne dražbe se mora pri ponudniku oglasiti v roku enega meseca, sicer podjetje ki je dalo izdelek na dražbo, ni več zavezano do prodaje izdelka po ceni, kot je bila dosežena na dražbi"
Torej si pač na tak balkanski način operejo roke (zelo primerno za tretji največji časnik pri nas) da zavlačujejo mesec dni, če cena ne doseže nekega skritega minimuma (ali pa se sami zmenijo z računalniškim podjetjem za ponudbo po nižji ceni).
V glavnem, to pišem morebitnim prihodnjim udeležencem dražbe, da vedo v kaj se spuščajo. There's no such thing as a free soup.
tongue-1.gif


LP

Zgleda da jim je robotek crknil, bo treba popravljat.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Včasih se je govorilo, da če je premajhna ponudba, jo kar sami zvišajo...
stupid-1.gif
 

I07

Zelenc'
5. sep 2007
2
0
1
MB
Citat:
Uporabnik zdravnik pravi:
dierektu pošlji, bo na nslovnici
Ne vem, če ne, oni res pograbijo vsako novico
smile-1.gif
.
Po nekaj forumih še bom malo pospamal in kaj podobnega, naj ljudje vedo kdo je gnilo jajce, in upam da se bo slab glas o takšnih in podobnih stvareh slišal v deveto vas in bo tega balkanizma kaj manj...

LP
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Včasih se je govorilo, da če je premajhna ponudba, jo kar sami zvišajo...
stupid-1.gif

v bistvu je bil robotek kateremu si samo nastavil do katere cene naj zvišuje
wink-1.gif
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Jaz sem na Večerovi dražbi kupil grafično kartico, šlo je brez problema, ampak to je bilo kakšna štiri leta nazaj. Takrat je bilo možno izdelek dobiti res veliko ceneje kot v trgovini, če si preveril v arhivu kupcev in cen, si se lahko o tem prepričal. Lani sem spet hotel sodelovati na eni Večerovi dražbi, pa sem spet malce pokukal v arhiv kupcev in cen, ampak mi je bilo na prvi pogled jasno, da ni (več) vse čisto.

Nikomur ne priporočam, da sodeluje. Tudi, če ravno tisti izdelek, ki je na dražbi, potrebujete, je bolje, da preverite ceneje.si ali slovenski google, ker sem skoraj prepričan, da je vsakič kakšna slovenska internetna trgovina cenejša od končne cene Večerove dražbe.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Nevem kako sedaj posljejo z dražbo, mi smo preko dražbe pri njih ponudili par atiklov v preteklosti ( 3-4leta nazaj ) in ko
se je dražba zaključila so nam posredovali kdo je najvišji ponudnik, potem nas je le ta poklical in smo se zmenili za način
prevzema in plačila. Je pa res ta izdelek bil zmerom prodan pod nabavno ceno, en način reklame recimo...
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Jst sm velikokrat videl da so cene ble samo malo nižje od prodajnih, kje so šele potem nabavne.