Izkušnje z izplačilom po neurju

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
No starši so včeraj po dobrem mesecu!!!dobili "pozdrave" s Triglava. (baje bi po obligacijskem zakonu morali dobiti v dveh tednih).
Pozdravi so lepi! Če bi vsi tisti bolj oškodovani dobili tako "razmerje" bi za odnešeno streho bp obnovili streho. Je pa res da z dopisa ni nič razvidno koliko smo dobili za opeko in koliko za žleb (smreka na strehi).
Očitno imamo OK? zavarovano
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Citat:
Valda da sem pesimist, če pa skoraj nihče ne bo dobil povrnjene 100% škode.


grims-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Citat:
Valda da sem pesimist, če pa skoraj nihče ne bo dobil povrnjene 100% škode.


grims-1.gif

Off:
Da ti napišem razlog za "pesimizem"

Že nekaj časa vlečem razliko pri plači od gore in ugotavljam da je ta vedno manjša. Povrh vsega jo računvodstvo v firmi tako čudno izračuna da si jo ne znam izračunat, (osebno je pa tud ne znajo razložit). Kljub vsemu nesem papir odvetniku, on prea zavarovalnici in kaj dobim. priznajo mi netto razliko, na katero pa potem pozimi dobim še obračun dohodnine.
bonk.gif

Še študiram kako bom "napadel" odvetnika, in kako trdo se bomo pogajali za končno razliko pri plači (dokončano šolanje, morebinto napredovanje....)

Pa tud sicer marsikdo ni zadovoljen s izplačili (robert). Zdaj je samo stvar debate kdo je kriv za nepravilno zavarovanje! Pa kot sem ti že pisal. V ponedeljek zjutraj je na RA SLO 1.program strokovnjak na področju zavarovalništva povedal, da morajo škodo izplačat v roku 14 dni (po obligacijskem zakonu). Vemo da se vedno najdejo "luknje" s katerimi lahko mal zavlečejo, (konkretno nam so izplačali po mesecu in pol)
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Tudi država bi morala kmetom izplačati v primernem roku, pa se vleče tudi po 2 leti in več a ima moč, da piše zakone.

V normalnem času naj bi takšen timing res veljal, v izrednih razmerah (poplave, ujme ....) pa personal več kot delati ne more in navkljub angažiranju vseh razpoložljivih kapacitet ne gre. Dan ima, žal samo 24 ur.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Cifra
navkljub vsemu me nekaj matra... Kako vaši agenti ocenijo gradbeno vredost nepremičnine, predvsem me zanima vredost EUR/m2...
Pa še to; nekako sem dobil občutek (pri gori), da navkljub vsemu če zmanjka drugega pride pa do povišanja vrednosti med trajanjem zavarovanja...
Skratka po kateri tabeli določate (zate to ja en bo problem
wink-1.gif
) gradbeno vrednost nepremičnine in jo potem uporabljate za zavarovanje "na novo vrednost" (klasično požarno zavarovanje).

Vseskozi imam občutek, da smo v mojem primeru vsi delali pravilno, cenilec pa je pokazal svojo nadvlado...

Res, samo za potešitev firbca. V RL ne bom več mešal dreka, saj smo dosegli win2win položaj.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Za natančno določitev vrednosti obstaja literatura, katere implementacija je dokaj zamudna in za postavitev vrednosti hiše lahko vzame tudi uro ali več zato se je pri starem požarnem zavarovanju uporablja le izjemoma. Za določitev zavarovalne vsote se praviloma uporablja vrednosti med 650 in1200 € m2, torej od minumuma do maksimuma. Odločitev je pa seveda v rokah zavarovanca in agenta.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hipotetično naprej:
agent predvidi ceno x (v rangu med 650 in 1200EUR), cenilec pa ne priznava te cene, češ da je prenizka (ampak po 5 letih zavarovanja) in tako stojita na nasprotnih bregovih, nihče noče popustiti niti dopustiti možnosti da nima prav. Oškodovan je seveda zavarovanec. Kaj bi ti naredil v takem primeru?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Vprašal bi agenta, zakaj se je odločil vzeti manjšo zavarovalno vsoto kot je dejanska. Kje tiči vzrok?

Načeloma bi pa 1000€ (nekje vmes) morala zadostovati za normalno hišo, normalne gradnje.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Že vidim, kam bo tole peljalo. Že v redu. V bodoče bom postavljal tudi "tricky questions".
evil.gif
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Greš na fitness, na plavanje.... na kolo.... uglavnem.... vso energijo, ki bi jo znesel nad agentom usmeriš v šport.
evil.gif








Na koncu gresta pa skupaj
nahrung002.gif
 

Mojster08

Zelenc'
27. sep 2008
1
0
1
Pozdravljeni!

Katastrofa. Za hišo plačujemo pri Zav. MB celo neko nadstandardno zav. oz. zavarovanje na novo vrednost v letnem znesku čez 300 €. Utrpeli in prijavili smo škodo :
- uničena kritina 180 m2 (salonitke)
- luknje na demit fasadi 50 m2
- zlomljeno okno na vhodnih vratih
- namočene stene izolacija tervol + ladijski pod (mansardno stanovanje pod streho).

Po več kot 1 mesecu dobimo obvestilo, da bo zav. izplačala 4.579 EUR. Brez kakršnekoli obrazložitve oz. opisa metodologije ali načina, kriterija, koliko za kaj?! In brez poduka o pritožbi. Izključno samo znesek. Po mojem laičnem mnenju je vsaj toliko vredna samo streha, kje je pa fasada idr. ?

Kako je pri drugih zavarovalnicah? Kolega se je pohvalil, da je pri drugi zavarovalnici podpisal, da se strinja z višino izplačila! Ta MB je zame res poden od podna !!!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jo
tudi sam sem šel čez to kalvarijo...
-110m2 uničene kritine in ostrešja
-zalito podstrešje, prostori pod podstrešjem
-izruvan el. štendar na strehi, uničena vsa elektroinštalacija do glavne omarcie, zalita vsa napeljava v prvem nadstropju in pritljičju
-uničene talne obloge v treh sobah (ladijski poden, laminat, hrastov parket)
-uničena balkonska vrata
-potrebna vsa pleskarija v prvem nadstropju in popravilo v pritljičju (teklo skozi dimnik)...
Prijavil sem škodo po požarnem zavarovanju in stanovanjskem zavarovanju (notranja oprema). Sicer smo imeli mnogo hudih besed in dokazovanj, a na koncu vse dobro; škoda iz požarnega zavarovanja poplačana po računih, škoda za notranjo opremo po cenitvi. Čakam še na izplačilo zadnjih računov, ker sem se dogovoril, da bom obnavljal po sklopih (odvisen tudi od elektro LJ).
Sem pa imel zavarovano na novo vrednost nepremičnine na znesek (preveri, če ni tukaj caka, da imaš podzavarovano nepremičnino) in stanovanjsko zavarovanje (2 enoti). Tudi sam sem nazadnje plačal cca 250 EUR za celo leto. Sedaj sem pretvoril na paket DOM pri ZT. Premija je višja, so pa seveda tudi kritja...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
agentu sem posredoval slike, napisal da je bilo uničeno 30 strešnikov in cca 2-3m alu žleba z odtokom
po mesecu in pol dobili 250 evrov. Kake posebne škode pod streho nismo uveljavljali (manjša smreka padla na gospodarskeo poslopje, mogoče je bilo nekaj sena namočenega), smo takoj "ukrepali"
wink-1.gif

Kar nisem mogel verjeti "dobrotljivosti" Gore.
Zavarovano imamo nekako po "navodilih" agenta, objekt star skoraj 40 let.
459646-IMG_5505(Medium).JPG
 

Priponke

  • 459646-IMG_5505(Medium).JPG
    459646-IMG_5505(Medium).JPG
    89,7 KB · Ogledi: 193
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kot sem že enkrat napisal, važna je zavarovalna vsota zavarovanega objekta in pa nepričakovanje, da bodo za staro opeko (glej slike) povrnili vse brez odbitka na starost.

Lahko pa še napišeš, koliko ste plačali za 30 strežnikov (novih) in 2 metra alu žleba z odtokom?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Opeka je bila na zalogi, žleb pa je bil definitvno pod 50 evri( s pivom). (saj veš da znajo "prijatelji" popravit marsikaj)
TE iste slike so dobili tudi na trglavu zato sem pričakoval precej manj. No mama pravi da denarja, kruha in lepih punc se ne smeš branit. Denar vzeli in z njim kupili gujdeka in pol (za pol smo pa napraskali) s katerim bomo pred novim letom naredili klobase
wink-1.gif


Jah strešniki so sicer po cca evro recimo, samo če mene vprašaš bi morali plačati tudi delo (saj pri avtu tudi plačajo delo in ne samo material).
Ni pa bilo nič obrazloženo kako so prišli do zneska, tako da.....
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Sedaj pa ne razumem več.

30 opek x 1 evro + 50 evrov žleb = 80 evrov.
Odškodnina je bila 250 €, torej tudi, če še računaš delo npr. 100 evrov ( 5 ur po 20 evrov) še vedno ostane 70 evrov za sitnosti kot pravijo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hočeva ti dopovedati (pa ti itak veš), da se je Gora tokrat izkazala (pod predpostavko, da ti nisi škrtaril ob sklepanju zavarovanja oz. nisi bil zaveden).
Tudi sam trdim tako, pa čeprav sem imel nekaj nepotrebnih sitnosti (pa brez veze zapenjat), ampak kot praviš, lepa beseda lepo mesto najde...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Kaj ne razumeš
rolleyes-1.gif


s tokratnim izplačilom sem bil pozitivno presenečen, če si slušajno prejšnje MOJE objave površno bral
wink-1.gif

pričakoval sem okoli 50 evrov,
Itak so starši rekli da naj ne prijavljam škode, jaz sem jo pa iz firbca koliko bodo dali prijavil.