Izkušnje glede nakupa vozila preko podjetja mojev.si

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Zanimam se za nakup Vozila preko posrednika MOJEV

nek mali spjček... z negativno bilanco....
ker se je žena navolila i3 in kratkega dosega bi vzel hyundai kono... samo zaradi dosega... drgač mi je avto čist mimo... ampak pregovor pravi happy wife happy life... pa naj bo kona

zanimivo je to da vsi uradni prodajalci govorijo za hyundai kono dobavni rok 8 do 9 mesecev... tale tipo jih ima kr na zalogi v tujini... no dobro sej je možno ampak vseeno sem previdn !


Ima kdo izkušnje z njemu
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Davida poznam osebno. Mislim, da je tudi član tega foruma - uporabniško ime Zelenec.

Pošten človek po mojih izkušnjah.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Davida poznam osebno. Mislim, da je tudi član tega foruma - uporabniško ime Zelenec.

Pošten človek po mojih izkušnjah.


hvala andy...

vprašat moram ... rekel mi je da je vozilo potrebno plačati vnaprej ... ni mi problem are dat... ker bo avto šel na firmo.. se pa bojim nekomu nakazat 39 jurjev na lepe oči...

bilance njegove niso ravno zaupanja vredne po pravici... če gledamo 2017 je imel 20 jurjev prometa... leto poprej celo izgubo...

problem je če se človek gre prodajo avtomobilov pa nima gotovine za založit za avto da avto pride sem ampak operira z kupčevim denarjem... sej za resnost se ara vzame...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Jaz ga poznam na osebnem nivoju, nimam pa izkušenj z njim na poslovnem nivoju, tako da tega ne morem komentirati.

Drugače pa ja, tudi jaz ne bi dal celotne kupnine vnaprej - ne glede na to, za koga gre.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Jaz bi na tvojem mestu se poskušal zmeniti tako, da ti da on kontakt, od kje on avto lahko dobi takoj in kontaktiraš direktno tistega, ki ima avte na zalogi, njemu pa, po končanem poslu plačaš njegov dobiček, ki bi ga imel v tem primeru.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Zato, ker ima nekaj, česar ti nimaš. Kontakt do osebe, ki ti lahko takoj dobavi Kono.
Lahko pa čakaš 8-9 mesecev pa prihraniš provizijo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sprašujem iz poslovnih izkušenj in z "Davidovega" stališča, ker on je "baraba" in se mu ne da denarja vnaprej, jaz pa sem "poštenjak" in mu bom ziher plačal provizijo - ja pa Svizca tudi poznam, ja. ;)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Sej se lahko zmenita, da denar provizije stoji/čaka pri tretji osebi (pravnik ali notar ali kaj podobnega), ki v primeru uspešnega posla provizijo da Davidu oz. v primeru neuspešnega posla denar vrne fijatovem psičku ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Trenutno se na mobile.de prodaja 8 takoj dobavljivih Kon - polovica so testna vozila. Večina obljublja dobavo v 9-12 mesecih ene par v 6ih.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Jaz bi na tvojem mestu se poskušal zmeniti tako, da ti da on kontakt, od kje on avto lahko dobi takoj in kontaktiraš direktno tistega, ki ima avte na zalogi, njemu pa, po končanem poslu plačaš njegov dobiček, ki bi ga imel v tem primeru.


bomo vidli

bom pačakal ena kona bo morda celo v slo na voljo ker nekdo ne dobi kredita ... če pa ne.. pa bomo iskali druge varjante...

malo mi je suspekt da človek operira z kupčevim denarjem... kot sem rekel takoj mu dam 5 jurjev are... mi pa smrdi dat 40 jurjev naprej... brez da vidim nekaj...

nebi rekel če bi bla za tem mojev.si kaka firma z pozitivno in hudo bilanco.. tako pa to ni...

je kdo preko njega že kupil kako vozilo

testne kone niso nove... kok vem je subvencija le na nova vozila...
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Sprašujem iz poslovnih izkušenj in z "Davidovega" stališča, ker on je "baraba" in se mu ne da denarja vnaprej, jaz pa sem "poštenjak" in mu bom ziher plačal provizijo - ja pa Svizca tudi poznam, ja. ;)


in ja nebi mi bil problem izplačat provizijo... če nekdo organizira nekaj kar sam ne morem


zanimivo mi je tud to da ima v ceniku 4 varjante... in da so avti na zalogi v tujini medtem ko v sloveniji uradni prodajalci ponujajo le najvišji novo opreme... drugi zaenkrat sploh niso dobavljivi
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Novi pogoji pri eko skladu dovoljujejo tudi testna vozila, ampak dobro preveri kaj točno za njih pomeni testno vozilo.

https://www.ekosklad.si/fizicne-osebe/nameni/prikazi/actionID=141

Nepovratna finančna spodbuda je lahko dodeljena tudi za naložbo v nakup testnega vozila, za katerega so izpolnjeni pogoji:
- testno vozilo mora biti prvič po proizvodnji registrirano v Evropski uniji;
- druga registracija vozila mora biti opravljena v Republiki Sloveniji;
- prodajalec testnega vozila mora biti prvi lastnik tega vozila z ustrezno registrirano dejavnostjo za prodajo vozil;
- testno vozilo je vlagatelj kupil pred potekom šestih mesecev od prve registracije vozila;
- vlagatelj mora biti drugi lastnik vozila oziroma, v primeru sklenjene pogodbe o finančnem lizingu, drugi uporabnik vozila, ki je predmet nepovratne finančne spodbude.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ksz
Se dobi tudi v SLO kaka nova.
Drugace za testne se dobi subvencija. Meja je menda 6 mesecev.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
No človeku sem dal predlog... kot smo debatirali.. avto plačam in prevzamem sam on dobi provizijo .. deponirano pri notarju itd... ko se zadeva spelje...

ker sva kontaktirala preko whatsappa sem videl da prebral je ampak odgovoril pa ni... zgleda da nebo nič s tem...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Daj mi nekaj razloži: kaka je fora da se s človekom v SLO preko WhatsAppa ali pa Viberja pogovarjaš?

Vem da nisi edini, ampak meni gre na jetra že ko mi na kak oglas, ki ima baj d vej popoln opis pošljejo SMS z vprašanjem na katerega je odgovorjeno v drugi vrstici oglasa.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
whatsapp viber itd je nacin komunikacije
clovek sam oglasuje da ga lahko kontaktiras preko omenjenih orodij Je ekvivalenten emailu in povsem dober nacin komunikacije

kakorkoli po njegovi nereakciji smatram da je zadeva nateg ... in da clovek isce priloznosti

sam ne razumem tega zakaj toliko vlaga v oglasevanje saj le to ni zastonj
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Daj si odgovori na tole vprasanje. Cela Evropa caka na tele avtke, ta Janez jih ima pa par na zalogi??
Od kod?
Ce so na zalogi kjerkoli, jih lahko sam kupis. Verjemi, da so na mobile.de objavljeni.
Kot sem rekel, par tednov nazaj je bila ena Kona na voljo v Sloveniji. Dogovori se s prodajalci, da te poklicejo, ko kdo odpove. Se dogaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: uuuu123