Izbira prenosnika - prosim za pomoč

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
v končnem izboru so ostali naslednji trije prenosniki:
Asus N61QJ - se mi zdi zelo ugodna cena, le ni mi jasno tistole pri procesorju - i7 in 1,6 gHz - je to švoh ali bolj stroj?
redface-1.gif


MacBook]MacBook Pro 15/13 - drag ko žafran (no, v izboru je tudi 13" verzija, ker mi velikost ekrana ni pomembna), vendar, prednost je definitvno baterija, ki res drži, res dobro ohišje (kar je spet prednost, glede na to, da gre prenosnik skoraj povsod z mano in se dela na terenu)

MacBook 13 - menda še boljša baterija, majhen, kompakten, plus zelo ugodna cena (razrezana cena) - je PRO serija res toliko boljša, da se splača toliko stegnit in nabavit PRO-ja?

skratka - ne zanima me, kaj je boljše Win7 ali Mac, ker delam na obeh, zanima me, kaj naj bi po vseh teh specifikacijah boljše delalo - seveda gre se za obdelavo fotografij, predvsem na bateriji, štrom je sicer velikokrat prisoten, vendar mi je point, da ko je na bateriji, da dela vseeno kolikor toliko spodobno (kar žal za mojega prenosnika ne morem reči - če ga kurim na max, baterija zdrži max uro in pol, še to, če imam srečo, plus, da kar dolgo melje - 1,86 DualCore, 2GB rama, Win7 - ko je na štromu je sicer situacija boljša, ampak ... še vedno traja predolgo ...
tongue-1.gif
)

časa tudi nimam več preveč, ker bom svojega starega prenosnika podaril sestri (za FB, šolske potrebe in ostale zajebancije je pa še vseeno čez glavo dober
smile-1.gif
) za rojstni dan drug teden.

najlepša hvala za nasvete,

lp, Dizzy
 
Nazadnje urejeno:

__X__

Pripravnik
9. sep 2009
160
0
16
Maribor
Tale model i7, je najslabši izmed i7 procesorjev a še vedno v top rangu med procesorji v prenosnikih.

Vsekakor pa priporočam, da se najprej odločiš glede velikosti zaslona....ker sedaj izbiraš med 13-16", kar je kar precejšnja razlika v velikosti, posledično tudi v trajanju baterije.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
k 13" zaslonom se nagibam iz dveh strani - kot si omenil, trajanje baterije, ter seveda zato, ker so manjši in posledično lažji. je pa res, da je potem fotke vseeno malce težje prenašat, kompromis je torej 15", ki ima lastnosti obojega, recimo ...

je pa res, da se konkretno dober prenosnik s 15" zaslonom že kar malo težko najde - vsi so 16" ali večji oz. 13" ali manjši ...

glede procesorja - kater bo prej sprocesiral fotko, težko cca. 15 MB, to mi je tudi pomembno.
grin1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
k 13" zaslonom se nagibam iz dveh strani - kot si omenil, trajanje baterije, ter seveda zato, ker so manjši in posledično lažji. je pa res, da je potem fotke vseeno malce težje prenašat, kompromis je torej 15", ki ima lastnosti obojega, recimo ...

je pa res, da se konkretno dober prenosnik s 15" zaslonom že kar malo težko najde - vsi so 16" ali večji oz. 13" ali manjši ...

glede procesorja - kater bo prej sprocesiral fotko, težko cca. 15 MB, to mi je tudi pomembno.
grin1.gif

Asus ima novi 4 jederni procesor ostala dva imasta stare dvo - jederne procesorje.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
nekaj HP-jevega sem imel, ko mi ga je takratna punca posodila, ko je moj romal na servis. sicer zelo dobra in spodobna mašinca, vem, da so fotke lepo letele ven, vendar sta bila minusa: 17" ekran, kolikor je fin za delat, ker je velik, je tudi okoren, velik in težak, plus, da mu baterija ni držala dlje kot 1 uro, ko sem dal recimo serijo fotk skozi in v eksport.

dočim tale ThinkPad ne izgleda slabo ... plus je, da ima nekje vmesni ekran, po fotki videti celo mat, baterija tudi še kar drži ...

danes sem tudi nekaj slišal, da naj bi bili na poti novi MacBooki, ki naj bi imeli nove i-intel procesorje. je kaj resnice na tem? pa menda naj ne bi bili pretirano dražji in zaradi novih tehnologij, naj bi baterije še dlje držale.

skratka, gledam samo še to, da baterija čimdlje drži, da je vsaj Core2Duo (z vsaj 2,26 gHz - toliko je imel zgoraj omenjeni HP in je Ligthtroom lepo delal) ter da je čimbolj kompakten, pa tja do max 1500€, to je res že skoraj nad zgornjo mejo ...
redface-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.016
9.166
113
40
MB
z enega testa
With the 2.4GHz Intel Core i5 processor and NVIDIA NVS 5100M graphics the EliteBook 8540p wasn’t exactly the best case scenario for extended battery life. In our battery tests with the screen brightness set to 70%, wireless active, and Windows 7 set to the Balanced profile the system stayed on for 5 hours and 5 minutes.

na hp strani pa piše do 5 ur in 30 min
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
se pravi, če ga dam na max pover in 100% (ponavadi tako delam na svojem, ne vem pa kako je s svetilnostjo pri tem računalu) bi moral zdražati nekje 3 ure ... ker meni tudi na balanced ali celo na power saving dela več kot dve uri, vendar je svetilnost 50% (okej, če delam v temi je kul, drugače pa bolj bogo) pa melje full, ker proc "utiša" ...

a lahko nek Mac user pove, kako je s temi "profili", obstajajo ali ne? ker šef ima MacProja, pa vem, da včasih dela tudi po 5 ur normalno, preden ga priklopi ... ma pa 17" ... zato se nagibam k Macom ...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

http://www.notebookreview.com/

Sicer nimajo ravno vseh možnih modelov, so pa opisi zelo podrobni in podkrepljeni z veliko slikami.


Moj glas gre sicer ThinkPad-om. Imam T400s in je super zadeva. Velikost Macbookov, 14'' zaslon in odlična tipkovnica. Pa še DVD enostavno vržeš ven in vstaviš namesto njega še sekundarni disk (kar ti pri fotografijah zna po mojem precej prav pridit).