Izbira peči za centralno ogrevanje

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
To je vrstna hiša, tako da je nekaj med stanovanjem in samostojno hišo hehe. Zakaj se odločam za električno ogrevanje? Zato, ker bo toplotna izolacija hiše maksimalna. Plin sem odpovedal, ker je dražji, poleg tega je takšna peč 4x dražja, vzdrževanja je več, moral bi vložiti slaba 2kEUR v inox dimnik itd. Za takšen vložek imam elektrike za kar nekaj let
smile-1.gif
Mogoče pa celo imam v glavni omarici 3 faze, ampa seveda ne morem preverit, ker nimam ključa :p

@jurga - lepo prosim za več informacij
zmaga.gif
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Če bi prebral vse, bi vedel za kaj se gre. Jaz sem samo naštel možne priklope, on pa nima trifaznega priklopa. Torej si dvakrat v temo brcnil.

Jst nč v temo ne brcam..

Ti pa dam primerjavo...imaš steklokeramični štedilnik in pečico....vse skup prižgi...vse skup je močno okol 9 kw in LAVFA na eni fazi! In to lavfa brez problema.

Upam da ti je jasno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Glede na napisano tudi pod razno ne rabiš več kot 6 kW (ne glede na vir).

Seveda zdaj manjka tudi ta podatek kaj zate pomeni maksimalna izolacija
evil.gif
(pomagali bi centimetrčki predvidene izolacije).

Vendar čisto za primerjavo...hiša, 180 kvadratov, 3 etaže, 20 cm stiroporja (15 cm tla, strop 20, 3 slojna okna)..računske izgube čez ovoj (na -13 stopinj) cca. 4,5 kW.

Pri tebi gre za pol manj + vrstna hiša + kamin...nimaš ga kaj biksat z več kot 6 kW...že to je čisto pretiravanje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik eCoyote pravi:
To je vrstna hiša, tako da je nekaj med stanovanjem in samostojno hišo hehe. Zakaj se odločam za električno ogrevanje? Zato, ker bo toplotna izolacija hiše maksimalna. Plin sem odpovedal, ker je dražji, poleg tega je takšna peč 4x dražja, vzdrževanja je več, moral bi vložiti slaba 2kEUR v inox dimnik itd. Za takšen vložek imam elektrike za kar nekaj let
smile-1.gif
Mogoče pa celo imam v glavni omarici 3 faze, ampa seveda ne morem preverit, ker nimam ključa :p

Ampak je bedarija ker je nekdo (upam da ne ti?) plačal vgradnjo talnega gretja z vodo, ker za precej manj vgradiš el. grelne žice in na koncu ne rabiš niti peči! In pa cenovna razlika je tako velika da se dejansko celo splača, kar se sedaj z menjavo plina vs. elektrike sploh ne bo oz. dolgoročno bo polom!

Pa že 6kW peč ni mala oz. če jo dejansko 100% izkoriščaš pomeni, da boš kar precej plačeval gretja!
grin1.gif
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Meni se pa ne zdi bedarija - električni tepihi se ne obnesejo. Sem slišal že par primerov, pa tožbe se tudi dogajajo itd...Sploh pa kompleten material dobim za 1200eur, kar je precej ugodno.
smile-1.gif