Izbira peči za centralno ogrevanje

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
V mislih imam 9kW električno peč (samo 1 faza). Peč na druga goriva pri meni ne pride v poštev. Zaenkrat sem slišal samo za Vaillant eloBlock. Drugih firm pa niti ne poznam... Ali ima kdo kaj več izkušenj s tovrstnimi pečmi?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Vaillant so ok peči, glej take da imajo večstopenjski grelec (več grelcev ki so ločene enote).

Talno gretje se lahko izvaja dirketno preko električnih kablov in te pride sumarno (precej) ceneje pa še bolj enostavno od toplovodnega sistema z ločeno pečjo, zato tudi ne razumem zakaj folk montira kompleksno vodno talno gretje potem pa še greje na precej drag energent (izgovori tipa "začasno" niso dobri, ker pride to začasno precej dražje od končne situacije)!
rolleyes-1.gif
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Kotaktiraj Deming iz Miklavža na Dravskem polju deming@deming.si

DEMING TRGOVINA, PROIZVODNJA IN MONTAŽA D.O.O.
Na johe 2,
2204 Miklavž na Dravskem Polju
02 629 60 30
041 788 386 (Dejan)

Videl sem že zmontirane te električne zadeve. Te peči imajo lep design, daš kar v kuhno če treba namesto kakega elementa
Kakšne pa montira - kar pač želiš.
Montaža - po celi SLO ni problema.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Pa si ti računal na to, da 9kW na eni fazi požre cca 40A? Če prav vem, je max za trifazni priklop 3x25, za enofazni pa 1x35A. Torej je niti v teoriji brez drugih porabnikov ne moreš spravit v življenje.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Pa si ti računal na to, da 9kW na eni fazi požre cca 40A? Če prav vem, je max za trifazni priklop 3x25, za enofazni pa 1x35A. Torej je niti v teoriji brez drugih porabnikov ne moreš spravit v življenje.

Ja, mislim da ima pavlič max 6kW na eno fazo. Tako sem imel sam.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Samojed; vem da nekateri sedaj ponujajo tudi vec kot 3x25, vendar nekoliko nekoliko "navito" obracunajo prikljucno moc. Kako je z eno fazo ne vem. Sem brskal za svaka ker mu je 3x25 presvoh v spici(kmetija pa se mal sp). Gre pa isto pod gospodinjski odjem.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Ja, res je, le da ne na eni fazi. Kolikor vem je max na eni fazi 1x35A, kar je za omenjeni primer še vedno premalo. Vir so spletne strani lektro Gorenjska. Zato misel o enofazni el. peči ne pride v poštev.

Maksimalna priključna moč (seveda če sistem in inštalacija dopuščata) pa je 43kW oziroma varovalke 3x63A.

Za omenjeno moč peči je torej v vsakem primeru treba vzeti trifazno, priklop pa potem glede na predvideno porabo ostalih porabnikov dimenzionirati na 3x32A ali več, če je treba.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Kolikor vem ti lahko priključijo tudi na eno fazo varovalko višje moči, opravijo pa predhodno tehnični ogled napeljave in jasno to tudi plačaš (tudi zaradi spremebe max. prikjučne moči imaš potem dražjo elektriko). Sedaj na pamet ne vem, ampak pomojem je 35A na fazo max. kar je pri nas standarizirano za gospodinjski priklop ni pa to nobena realna omejitev.

Pa četudi bi spravil recimo 50A na eno fazo bi bilo vklop nekega 40A porabnika verjetno zelo opazen če ne celo slišen!
evil.gif


Skratka iz stališča kompletne elektroinstaalcije je bolje uporabiti 3 fazni tok, jasno pa to potegne za sabo spremembo napeljave, števcev in pa dražji končni obračun.
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Problem, je ker je v bajti samo 1 faza. V skrajnem primeru se bom odločil za 6kW peč-to bi moralo iti skozi ane? Samo ne vem, če bo zmožna furat gretje cca 90 m2 površine...
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
če imaš talno ogrevanje ti gre skozi ena faza za priklop peči ko bom imel več časa ti bom podtrobno vse razložil kotero peč .
cheer.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Če bi prebral vse, bi vedel za kaj se gre. Jaz sem samo naštel možne priklope, on pa nima trifaznega priklopa. Torej si dvakrat v temo brcnil.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
A imaš privat hišo ali samo del oziroma stanovanje. Mislim da sem še povsod, kjer sem kaj delal pri enofaznih priklopih, videl v omarici lepo 4 žilni kabel, kar pomeni da do števca ni problem dobit 3 faz. Problem je pa ali je od števca do omarice možno dodat žice ali zamenjati kabel. Načeloma, če so preseki dovolj veliki, bi lahko dobil 1x35A priklop, a ti tudi 6kW grelec porabi okrog 26 amperov. Torej ti jih ostane manj kot 10 za vse ostalo oziroma po domače rečeno imaš še kakšna 2kw rezerve. Toliko pa hitro prekoračiš s kakšno pečico, likalnikom, fenom.

P.S. - če se ne da, bi pa bilo pametno razmislit tudi o modulu, ki bi ti v primeru preobremenitve za tisti čas avtomatično izklapljal električno peč.

Če se le da bi jaz delal na tem, da se gre na trofazni priklop.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Ker sklepam da obnavljaš..zakaj se odločaš za tovrstno ogrevanje kjer že vnaprej veš, da zadeva ne bo poceni ?

Zdaj...a 6 a 9 kW...fino je, da naišeš za ka objekt se sploh gre (izolacija,lokacija, samostojen,..itd itd).