Italijani aretirali slovenskega terorista

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.272
113
Leta 91 si pravice se najbolj uzival ti in tvoja generacija. Ker si bil star ned 20 in 30. Vam so jih pa "v roke dali" tisti, ki so danes 70. Tko da ne trobezljaj ker ce je kdo dozivel zlata leta po osamosvojitvi ste jih vi, ne mi smrkavci, ki smo z lulckom po pesku risal.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ni res
ne-ne-1.gif
. Pravice in dolžnosti so vedno in zgodovinsko skupaj. Niti teoretično ne more obstajati sistem s samo pravicami, ali s samo dolžnostmi. Če ga postaviš v taki obliki, sploh ni sistem in se podre v samega vase. Dokaz za to je balkan skozi stoletja zgodovine, z današnjo Slovenijo vred. Pa afriške države, pa še marsikje.

In da veš, prav nič nismo mogli uživati v tistih časih. Sredstva so bila itak omejena, materialno, še bolj pa politično. Ob osamosvojitvi 90. in 91. leta se nam je zrušil trg - vi očitno sploh ne veste, koliko trupel je takrat obležalo na tleh - pa so bili še pred nekaj meseci čisto spodobno preskrbljeni.
rolleyes-1.gif


Ne, Apolo, prav nič nismo uživali. Kot izgleda, pa tudi danes ne kaže bolje.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Stereotipi obstajajo in bodo vedno-češ, vi ste uživali, imeli enourne pavze za čike ipd..ne vem no, če je bilo vse tako idealno, ko si dobil za preračunano 300 mark plače neko obdobje ipd..je pa bilo več optimizma, to pa sigurno več kot zdaj. Res pa je, da ste tisti, ki ste bili recimo nad 25 tisti čas, imeli nekako boljšo preddispozicijo..kar poglej poltitike ipd-vse je nekak tista generacija.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Stereotipi obstajajo in bodo vedno-češ, vi ste uživali, imeli enourne pavze za čike ipd..ne vem no, če je bilo vse tako idealno, ko si dobil za preračunano 300 mark plače neko obdobje ipd..je pa bilo več optimizma, to pa sigurno več kot zdaj. Res pa je, da ste tisti, ki ste bili recimo nad 25 tisti čas, imeli nekako boljšo preddispozicijo..kar poglej poltitike ipd-vse je nekak tista generacija.
Ampak čiki (škatla) so bili pa preračunano 50 pfenningov.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.169
2.361
113
v lokalni ostariji
najprej, alan ford je ok strip "alane pazi, njih su dvojica a nasdva sama" uspeh je doživel zaradi "prevoda"... drugače je bil 3.razreden strip v tujini.

delavske pravice se zmanjšujejo, povečaujejo se pritiski... tako na državni ravni kot znotraj podjetij. delo se optimizira, reže se "rezervne" kadre... bolj se nadzoruje kavice, malice... počasi pač gremo v smeri zahoda... ja, včasih se je znotraj podjetij malo zabavalo, peklo roštilj po skladiščih, pilo pivo za regali ali pa kar spalo na regalih. šef iz kamelæijeve zgodbe je posrkal med, potem je bil prislijen priganjat čebele... drugače bi ga odstranili iz panja.

demz, dejansko so tisti, ki so 91 imeli tam okoli 30 let imeli največ možnosti, da bi zadevo uredili. je pa bilo bolje čimbolj izkoristit vse skupaj sedaj pa se prelaga odgovornost na mlajšo generacijo...

kameleon, namesto da filozofiraš o jugonostalgiji, pridi in dal ti bom delo (zaslužek)... moped še vedno čaka nate. samo nate...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Leta 91 si pravice se najbolj uzival ti in tvoja generacija. Ker si bil star ned 20 in 30. Vam so jih pa "v roke dali" tisti, ki so danes 70. Tko da ne trobezljaj ker ce je kdo dozivel zlata leta po osamosvojitvi ste jih vi, ne mi smrkavci, ki smo z lulckom po pesku risal.

467716-post_slo.gif
Ne morem več dati pet zvezdic!
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Leta 91 si pravice se najbolj uzival ti in tvoja generacija. Ker si bil star ned 20 in 30. Vam so jih pa "v roke dali" tisti, ki so danes 70. Tko da ne trobezljaj ker ce je kdo dozivel zlata leta po osamosvojitvi ste jih vi, ne mi smrkavci, ki smo z lulckom po pesku risal.
opaaa.... si se pa zahebu tukaj. Kakšne pravice pa so to bile večje od vas, ki lullčke sprehajate po pesku????
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.272
113
Ne zaj.jebu si se ti ki ocitno ne beres teme. Ne vem kake pravice naj bi to bile, ker jih je v temo privlekel demz. Ampak fakt pa je, da ce sta se leta 91 v sloveniji zacela cediti med in mleko, potem ga je uzivala njegova generacija. Otroci relativno lepo zivijo otrostvo ne glede na blaginjo samo da ni vojn.

Pac utruja kako ne njegova generacija se zrtvovala in nam leta 91 dala ful velko moznost za lepo zivljenje, izcimilo se je pa to kar imamo sedaj. Pozablja pa, da je ravno njegova generacija ta, ki je "uzivala" v teh letih, mi smo bili se smrkavci.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.169
2.361
113
v lokalni ostariji
tukaj se strinjam s apolonom. sedaj vsi pluvajo čez drnovška in takratno ablast a takrat so uživali. pa še družbenega premoženja je bilo dovolj za pobrat. sedaj ko je pa hudič šalo odnesel se pa joka... in obtožuje mlade da so krivi da ni napredka...

mimgrede, določeni objekti v slo so zelo lahke tarče az teroriste... pa tudi zanimive... aali nas mora skrbeti?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
V Slovenijise od leta 1991 nikol nista cedila med in mleko. Seveda govorim za ljudi. Se pa pa cedil med in mleko tistim, ki so oropali to državo. Te so edini, ki so uživali in imeli vse pravice. Dolžnosti pa nobene. Torej, tisti, ki trdi da imamo s prihodom mobitelov in računalnikov popoln svet je potreben tablet.
Generacija, ki je bila 1991 je pač bila ena, ki je naletela na to. Mogoče bo tvoja generacija tud kaj takšnega doživela. Nkol ne veš.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nisem jaz privlekel v temo pravic, ampak "pravice in dolžnosti", ki morajo nastopati z roko v roki, če hočeš da sistem teče kot treba.
Sedaj lahko greva gledati po moji zgodovini na Alterju, kolikokrat sem tule gor kričal, kakšno oblast imamo, ki že 25 let zatira delo in mlad potencial - ter kolikokrat si ti to storil.

Kolikokrat sem s prstom - tudi v javnem življenju, pokazal, kako kriminalen je ta odnos, ko mladina po dragem in dolgotrajnem šolanju mora s trebuhom za kruhom, služit drugemu cesarju, ki ni k njihovi izobrazbi prav nič dal!

Cepec si, Apolo, tipični policaj. Plašnice si snemi dol iz nosa, da boš opazil še kaj drugega kot pa samo brezglavo uboganje zakonov, ki jih je zapisala klika nedotakljivih! Jaz sem se znal namreč že zdavnaj tej poslušnosti odreči, saj imam svoj ponos in čut za pravičnost. Imam pač zagamano mamo devico po horoskopu, ki nam je še pravočasno in konkretno izbila hlapčevstvo iz riti. Ko si boš pa ti uspel sneti tiste plašnice, se grem pa stavit za en €, da ne boš več hotel biti policaj.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Zanimivo....oba2 sta sorodni drill dala skoz...ti v albanski vukojebini on pa v kočevski....

Struktura komande slična...

In sedaj ti njemu očitaš preveč poslušnosti?
Si mal izdajalca?
tongue-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
No no, malo pretiravaš..pa kaj potem, če je dec policaj..služba je služba, v vsaki so določena pravila, ki se jih spoštuje. Če si policist, imaš pač pravila, ki sodijo k poklicu, če si pa drejar, si pač drejar. Jaz osebno pri njemu ne vidim nič, kar bi ga postavljalo v "stanje", katerega mu ti pripisuješ.
Kolikor ga "poznam", mi deluje zelo OK oseba..tudi, če mu je SDS opcija "blizu"
evil.gif
(dol mi maha, kdo je za koga).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če ga ti morda osebno poznaš, imaš lahko precej drugačno mnenje, seveda. Jaz ga poznam zgolj iz tukajšnjih nastopov. In ko mi servira arogantne in enostransko gledane izjave - misliš, da mi je dolžnost še lepo pobožati ga po licu v zahvalo?

Če mi on zine nazaj, da sem nesramen, ko sem napisal kako bolečo resnico, ima pravzaprav precej veliko srečo, da je na oni strani tipkovnice, pa policaj gor ali dol!

Nikoli nisem kritiziral njegovih strokovnih izjav, saj so ponavadi realne in fino je, da ga imamo tule gor. Ampak ko mi pa reče, da sem nesramen in da klobasam itd takrat, ko s prstom pokažem na problem, je pa ljubezni konec! Če bi bil njegov foter, bi si pas odpel iz hlač!
10.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.345
9.750
113
kod Džej-Zija
Saj res velikokrat klobasaš. Kot ob tvojem pametovanju in nerazumevanju pokojninskega sistema, pri čemer si si privoščil še moje prednike in precej po tvoje imenovani priseljenski status, da o znanju izbornega jezika niti ne začnemo. V luči takega diskurza ti lahko tudi jaz mirno rečem, da si aroganten pezdetek, ki si zasluži pas in da je prav, da še kdo uperi prst vate. Naj se ve, s kom imamo opravka. Kajne, Mr. 37%?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.169
2.361
113
v lokalni ostariji
demz,tudi apolo zna biti kritičen do oblasti. je pa res, da mu oblast (Taka in drugačna) reže kruh. ne more pozivati k rušenju oblasti. tako kot moraš ti spoštovat tolerance mora on zakone službe. a si ti tudi hlapec ker ti nekdo da naročilo 100 kom pri katerih moraš biti natančen npr +-0.001mm? garaš da to dosežeš knede...

to, da pa mlad kader odhaja v tujino je pa posledica ker v slo ni denarja za raziskave. ko pa bi nekdo nekaj raziskoval se pa hitro najde kakšen nadobudni novinar ki začne o tem da kam se meče davkoplačevalski denar...

ampak tale tema NIMA veze z terorizmom...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ok, sprejmem kritiko.
@mosserro, grem se še enkrat brat v ono temo, če sem bil zares tako težek .
tongue-1.gif

Če pa uporabljam močne besede, jih pa z razlogom, zato da bi vsaj katera prijela. (saj vsi vemo, da itak ni šans
smile-1.gif
)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.704
6.272
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Nisem jaz privlekel v temo pravic, ampak "pravice in dolžnosti", ki morajo nastopati z roko v roki, če hočeš da sistem teče kot treba.
Sedaj lahko greva gledati po moji zgodovini na Alterju, kolikokrat sem tule gor kričal, kakšno oblast imamo, ki že 25 let zatira delo in mlad potencial - ter kolikokrat si ti to storil.

Kolikokrat sem s prstom - tudi v javnem življenju, pokazal, kako kriminalen je ta odnos, ko mladina po dragem in dolgotrajnem šolanju mora s trebuhom za kruhom, služit drugemu cesarju, ki ni k njihovi izobrazbi prav nič dal!

Cepec si, Apolo, tipični policaj. Plašnice si snemi dol iz nosa, da boš opazil še kaj drugega kot pa samo brezglavo uboganje zakonov, ki jih je zapisala klika nedotakljivih! Jaz sem se znal namreč že zdavnaj tej poslušnosti odreči, saj imam svoj ponos in čut za pravičnost. Imam pač zagamano mamo devico po horoskopu, ki nam je še pravočasno in konkretno izbila hlapčevstvo iz riti. Ko si boš pa ti uspel sneti tiste plašnice, se grem pa stavit za en €, da ne boš več hotel biti policaj.
Ah....

Res se mi ne da. Argumentiral sem ti...ti zacnes pa moj poklic v to mesat. Bi blo pa zanimivo tko nevarnega mozaka v zivo spoznat... Pomoje da da bi boga iz mene izbil ko bi me cez roke spustil... Tko da bom pazil da ti ne nasprotujem. Obljubim
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
demz,tudi apolo zna biti kritičen do oblasti. je pa res, da mu oblast (Taka in drugačna) reže kruh. ne more pozivati k rušenju oblasti. tako kot moraš ti spoštovat tolerance mora on zakone službe. a si ti tudi hlapec ker ti nekdo da naročilo 100 kom pri katerih moraš biti natančen npr +-0.001mm? garaš da to dosežeš knede...

to, da pa mlad kader odhaja v tujino je pa posledica ker v slo ni denarja za raziskave. ko pa bi nekdo nekaj raziskoval se pa hitro najde kakšen nadobudni novinar ki začne o tem da kam se meče davkoplačevalski denar...

ampak tale tema NIMA veze z terorizmom...
Se prav vidi, da tukaj vsak išæe vsako "vejico. Kolk je men blo jasno, je appola zmotolo samo to, da se demz napisal "žrtvovala", dejansko pa mislim, da bi moralo biti "naletela". No, ostale vsebine ne bom napisal, ker mislim, da jih tukaj kar nekaj ne ve, za kaj se je šlo.

Ja.... ni večbesede o terorizmu. Kaj, tipa so zaprli..... če je kriv ga naj obsodijo, če pa ne, ga naj dajo pa Italjanom.
Sicer pa, a ni blo debate tud v tej temi, da šolan kader beži v tujino??? No, ta tip je šel v tujino za kruhom. Kolk se ga je najedel, je pa druga stvar
evil.gif