iskanje datotek windows 10

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
pri kolegu bi rad nastavil iskanje datotek tako, da on v mapi vpiše ime dokumenta in ga le-ta že prikaže med tipkanjem. index imam vklopljen, search deluje (sam to pri sebi izklapljam), reindex tudi narejen. ker ima tudi nas, sem preveril, če tudi tega indexira. ga. a vseeno, sicer nima veze z osnovnim vprašanjem, tale "live" iskanje ne deluje...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To iskanje v Windowsih enostavno ne deluje, kot je treba. Priporočam program Everything, ki dela kot raketa in ti že med tipkanjem pokaže vse relevantno.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hja, saj verjamem. sem se hecal nekaj ur, da bi nekako uredil zadeve...a hudič je v detajlih, ko pa hoče iskati znotraj aplikacije (odpri in išči...) pa mu seveda ne deluje.
prej je imel vse na računalniku (in je imel share mapo) za ostale, sedaj pa ima vse na nas-u in ta vrag ne deluje (čeprav mi logika nekako dopoveduje, da je share mapa in omrežni pogon preko nje isto kot pa share mapa na nas-u (in mrežni pogon v raziskovalcu). zmerej maš rt zadej :)
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
MS je onemogočil indeksiranje datotek na NASih. Vačish je bil workaround, da si dodal share med "knjižnice" ali pa kot mapiran disk (npr. z:). Sedaj to ne dela več. Pač njihova logika je, da se indeksira samo na enem mestu in ne na večih (torej na vsakem klientu, ki ima dostop do skupne mape) Če sharaš mapo na Win 10 ali Win server in ti bo indeksiranje delalo tudi po vsebini datotek, ne samo po imenih na vseh klientih. Če pa sharaš na NASu pa pač ne deluje. Zato je rešutev Everything najboljša. Pomankljivost je le ta, da ne indeksira tudi vsebine datotek PDFF, Word, Excel, ampak samo po imenu datotek.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ja, sem pogruntal...ampak, človek nuca index tudi vsebine dokumentov (pač nuja v njegovem poslu). lepo se vidi, kako je to mali mehki zafrknil...in to na polno. v verziji 1903 iskanje deluje: če znotraj libre office (6.xx) odpreš okno za iskanje in vneseš v iskalno polje karkoli, se ti takoj prikaže željeni pojem itd. vneseš lahko tudi vsebino dokumenta-zadeva v sekundi prikaže rezultate. potem imaš pa 1909 in 2004 in tam ista zadeva traja kako minuto ali več. na par let novejšem računalniku. in ja, pri 1903 lepo deluje tudi na omrežni mapi (nas). skratka, iz verzije v verzijo gre na slabše :)
everything je dejansko hiter, sem sprobaval vse opcije, da bi lahko gledal tudi vsebino, a zaman. avtor sicer obljublja to rešitev že nekaj let, a nismo še tam.