Iskalnik varovalk-Lidl

22. jul 2007
12.805
1.318
113
123
Mogoče kdo ve ali to deluje tudi pri starih varovalkah?
lidl1.PNG

 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Pri teh nizkocenovnih napravah je zanesljivost delovanja vprašljiva. Pa še baterija je priložena za to ceno.
Imam Ferex iskalec električnih napeljav v steni, lesa metala. Ni da ne bi delal, vendar je to tako nezaneslivo, da mu je težko zaupati. Cena je bila malenkost nižja od zgornje naprave.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Gonzo: mislim da to ni tisto kar ti opisuješ. Tole bolj izgleda kot v vtičnico vštekaš nekaj, pa tule na varovalki pomeriš na kateri varovalki je taista vtičnica kamor si vštekal napravico. Ni to za iskanje kablov v stenah po mojem.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Gonzo: mislim da to ni tisto kar ti opisuješ. Tole bolj izgleda kot v vtičnico vštekaš nekaj, pa tule na varovalki pomeriš na kateri varovalki je taista vtičnica kamor si vštekal napravico. Ni to za iskanje kablov v stenah po mojem.
Ni isto, vendar me skrbi nizka cena, za dva kosa opreme.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Se strinjam s tabo, po drugi strani pa kaj hujšega ne more bit za tehnično simpl zadevo (če ne skuri ničesar in verjetno ne more, če ni velik porabnik) - tudi LAN UTP testerji so že zdavnaj pod 10 EUR (tisti osnovni, vse 4 parice delajo da/ne) - za osnovo pogledat so, če te pa zanima zakaj kabel ne potegne več kot 100mbit čeprav je cat6 rabiš pa dostikrat kaj boljšega, ker tle pač vse lučke posvetijo kot ok.
Bolj je vprašanje a to res rabiš doma? Vštekaš fen ali pa sesalec v vtičnico in prižgeš, pa mečeš po vrsti dol varovalke, ko neha svetit/tulit je vtičnica na tisti varovalki... ok tale gadget je bolj eleganten, ampak če rabiš za enkrat označit pol ti pa leži v omari naslednjih 10 let je 16,99€ stran vržen denar - je moja brute force metoda veliko bolj finančno prijazna :) . Drugo je da rabiš profesionalno, tam pa verjetno niti ne gledaš tega pofla v lidlu.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.437
113
To je kot neki zumer kot za telekomunikacijske kable iskat.

V stilu da ne rabiš ravno vseh uporabnikov izklapljat.

No mogoče komu prav pride, če ni ravno profi električar oziroma, da ne rabiš cele bajte ven vreč ampak samo tisto varovalko na kateri liniji boš delal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.275
113
Znimivo, da - gledano sliko - ne moti sosednja varovalka!

p.s. tudi za staro varovalko bi moralo delat, po istem principu!
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in tony
22. jul 2007
12.805
1.318
113
123
Vene, vidi, nazaj nesel.
V glavnem na stare varovalke tudi trzne ne, pri novih - tiste na sliki varovalko zazna, vendar pa lociranje ji dela težave, signal zaznave preskakuje med sosednjimi varovalkami.
Recimo, da sem bil preveč optimističen:rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Pri teh nizkocenovnih napravah je zanesljivost delovanja vprašljiva. Pa še baterija je priložena za to ceno.
Imam Ferex iskalec električnih napeljav v steni, lesa metala. Ni da ne bi delal, vendar je to tako nezaneslivo, da mu je težko zaupati. Cena je bila malenkost nižja od zgornje naprave.
Več ali manj imajo te naprave gumb občutljivosti s katerim reguliraš jakost iskanja, moraš imeti pa kar občutek kdaj je uporabno in kdaj ni. Lahko ti kaže tudi kak brezveze komad kovine. Pri instalacijah moraš upoštevati logiko izvedbe. Kabli ali žice so po predpisih vedno speljane ali vodoravno ali navpični vse ostalo je kar nekaj, šušmarji izvajajo na počez.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Potem je tole kar opisujete iskalec tokokrogov da vidiš katera "varovalka" je za katero vtičnico. Delno uporabna zadeva.
Če koga zanima zakaj delno uporabna zadeva lako napišem.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
A tale reč bi bila uporabna, da poiščem kje grejo kabli po zidu in kje je kabel prekinjen? Že odkar imam stanovanje je ena vtičnica "mrtva" in bi rad "razhroščil" zadevo.

Predvidevam sicer, da je tole neuporabno, ker je faza v vtičnici mrtva.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
V 95% stran vržen denar. Sem prečital v katalogu kaj to sploh je.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Vene, vidi, nazaj nesel.
V glavnem na stare varovalke tudi trzne ne, pri novih - tiste na sliki varovalko zazna, vendar pa lociranje ji dela težave, signal zaznave preskakuje med sosednjimi varovalkami.
Recimo, da sem bil preveč optimističen:rolleyes:
Poglej za kaj takega : https://www.emos-si.si/preizkusevalec-napetosti-vt-110

Lepo sveti na kablu tudi skozi izolacijo (novoletne lučke ;) ), posveti tudi ko skleneš tokokrog čez njega (iskanje prave žice) in za povrh majhen, poceni, z kljukico za žep le malce krhk za večje vijake :cheer:
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63

Ador

Majstr
7. avg 2019
601
311
63
Edino pravo meritev opraviš edino z instrumentom pa magari samo za 10 evrov. Fazni preiskusevalci po domače fazenpriferji kažejo napetost od cca 60 voltov pa do 250 voltov. Ko sveti lučka nikoli ne veš koliko voltov ti kaže. Vidiš edino to koliko sveti ali manj ali več. Če nimaš občutka je potem to kar nekaj.
Stari električarji so pa uporabljali "problampe" ker včasih so bili fazni preiskusevalci precej redeko orodje ki je kar precej koštalo. To pišem za to ker je za mano 50 let dela z el. instalacijami danes se pa ukvarjam samo še z meritvami el. instalacij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy