išias

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Sam sem bil na šestih terapijah pri mogy-u, pa nevem a bi priporočal ali ne. itak je spet od primera do primera odvisno, enemu bo ful pomagalo, drugemu nič. Recimo preden sem šel k mogy-u nisem mogel ne sedet ne stat. Po terapijah sem lahko sedel, stal pa še ne.

Aja to me še zanima, kje pri mogyju si bil? V kateri poslovalnici? In zakaj imaš mešane občutke? A imaš mnenje da bi te morali s 6-imi masažama spraviti v nulo ali v katerem delu imaš pomisleke?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Če te dobi v roke ta ki ve kaj dela, si kot novi v 3 dneh. Terapevti v Olimju delajo čuda. S težavo sem hodil, jemal naklofen 2x dnevno že 1 leto, da je bila bolečina znosna. Če sem pozabil vzeti samo 1, je bil dan neznosen. Po 3 dneh terapij tam, niti sledu o kaki bolečini. Tudi drugi sotrpini so povedali enako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
No potem sigurno veš kdo dotično je delal s tabo. A to je v Olimju kak medicinski center ali v sklopu česa?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pri mo-gy v MB je meni bil ustrezen prof. Sergej Fedorov. Ko je bil na dopustu, je delal njegov sin (Vladimir) in mene tista terapija takrat ni povsem odrešila. Načeloma sta delala enako, ampak hudič je v niansah in občutku. Več kot trikrat v eni rundi jaz nisem bil nikoli. Po eni ali dveh terapijah je bilo ok. Ženi pri problemih z vratnimi vretenci pa niti slučajno ni tako pomagalo. Dokler ne poskusiš, je težko reči, če je to res rešitev ali ne. Na med.over.net je forum Manualna medicina, kjer odgovarjajo ljudje od mo-gy. Ko boš imel kak izvid, lahko o smiselnosti obiska pri njih vprašaš tudi tam.
Če je živec vnet, pa najbrž te terapije ne naredijo neke hude koristi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Če je živec vnet, pa najbrž te terapije ne naredijo neke hude koristi.

Saj to jaz vedno bolj sumim da imam vnet ta živec namreč drugače sem relativno zelo fit, lahko bi nogomet igral če me noga ne bi bolala. Včeraj sem se odločil da od jutra preneham z žretjem doret in analginov in je čez dan do večera bilo ok, ko pa sem šel po polnoči spat pa sem je*bal vse po spisku. Ta jebena topa bolečina v stegnu spredaj, ni pozicije da se namestim. Sicer pa ja, če bi šel tja bi se naročil pri "generalu".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Pa čitenzi .

Pa nasvet - jemlji protibolečinske, ker zmanjšanje bolečine zmanjšuje verjetnost napetosti mišic okoli bolečega mesta. “Zateglost” mišic pa povečuje pritisk na živec in si v začaranem krogu.
A apaurin ali kaj podobnega ti niso dali?

Je pa seveda res, da dolgotrajno jemanje tablet lahko vodi v odvisnost - a te nevarnosti po enem mesecu ni.
Če pa že, boš pač dobil titulo dr. House.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Ups - še nekaj.

Mene je po uspešni operaciji hernije (L5S1 sin) še vedno tako bolelo, da sem že mislil, da so me “zajebali”.
Dejanski vzroki:
- predolgo “čakal” na operacijo (borih 24 let po dogodku)
- posledično toliko časa hodil “skrivinčen” - in ko je bolečina nehala, sem se končno “zravnal”, kar pa ne kolk, ne mišice niso smatrali za OK
- piriformis sindrom se pojavil - rešil pri športnem fizioterapevtu (ca. 10 “fulltretmanov” (gretje, razbijanje, punktualna masaža in razgibavanje, vakumi, laser, … pač “vse”
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Ne, izvidov MR še ni, me je dala pod hitro/nujno in je rekla da bo mojster hitro napisal in poslal. Pričakujem do konca tedna. Ja, meni je napisala doreto + analgin. Nobenega apaurina. Dorete sicer ne bi več jemal, sem pojedel od takrat 2 škatli+, se pravi ene 70 kom v kombinaciji z analginom. Analgin sem danes zopet vzel, bom nadaljeval... Sicer pa sem ravnokar komplet posilkal okoli hiše in lahko rečem da se super počutim, trenutno sploh ni bolečin...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Dureta je močna. Vidim na 100 metrov, ko žena to vzame. Skrije bolečino, pa še malo dodatno zadrogira in je človek nek cel naspidiran.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Ja, sicer jaz sem dobil tiste majhne, pri mojih 100 kilah me nekaj posebej ravno ne zadrogira, ko pa jo na 4-5ur doziraš pa imaš rahlo čuden feeling ampak nič hujšega. Sem pa vzel taveliko, preden sem klical splošno, tista pa ulala, kr zagrabi.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Aja to me še zanima, kje pri mogyju si bil? V kateri poslovalnici? In zakaj imaš mešane občutke? A imaš mnenje da bi te morali s 6-imi masažama spraviti v nulo ali v katerem delu imaš pomisleke?
Verjetno je želel povedat v tem smislu: Če si prehlajen in piješ čajčke boš zdrav v enem tednu, če jih pa ne piješ, bo pa trajalo 7 dni.

Nekaj takega ja. Ampak seveda ne velja za vse. Enemu bo ful pomagalo drugemu nič. Malo je nerodno to, ko poslušaš od drugih kdo je kam šel in kok je blo dobr, potem še sam hodiš od enega do drugega, evrčki frčijo, stanje pa se nekak ne izboljšuje. Ali pa se se stanje popravi, samo je minilo vmes mesec dva in neveš več, ali je imelo smisla kam hodit, ali bi se po tolikem času že samo popravilo :)

Drugače sem pa hodil v Trzin, tam je en belorus na K se začne, nevem kako se piše. Cela terapija traja cel mesec in kot rečeno, pred začetkom nisem mogel stati in sedet, po enem mesecu sem lahko sedel, stati pa še vedno ne. Zato težko rečem ali mi je kaj pomagalo, saj po enem mesecu mogoče že brez terapije lahko začel sedet :)

Sicer pa ta terapija ni "nič posebnega", traja 20 min, vsakič je isto in gre za neke vrste rahlo masažo, ki je bolj eno božanje, potem pa še mal pretegovanja. En obisk 40 eur. Prvič za posvet tud 40 eur potem npr. 6 obiskov, pa je 280 eur vse skupaj. Na posvetu nujno rabiš imet izvid MR, drugače sploh ne delajo.
Pa nočem rečt da je zadeva slaba, samo da meni ni nevem kaj pomagalo. Imaš pa veliko zelo pozitivnih izkušenj.

Kot rečeno najbolj mi pomagajo vaje za trup (hrbtne in trebušne mišice), ki jih začneš delat po tem ko ni več bolečine. Cilj manualne terapije pa je, da naj bi pripeljal do stanja, da bolečina izgine in da lahko začneš z vajami.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Razumem kaj želiš povedat. Pa saj tako je pri večini stvari v življenju kaj ne? Čas naredi svoje, ti pa lahko vmes izvajaš neke stvari. Stanje se bo na koncu zagotovo izboljšalo, ve pa nihče ali je to zaradi časovne komponente ali zaradi zadeve ki si jo vmes izvajal.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Problemi so zelo različni. Jaz sem imel pred desetletjem že kaki dve leti konstantne bolečine, preden sem odkril, da ni nujno, da bi bilo tako in da lahko mo-gy to reši. Ni pa me bolelo na polno. Tam je čas delal kontra in pri dolgotrajni bolečini se na koncu lahko zgodi, da ni več nobenega fizičnega vzroka za bolečino, človek pa bolečino se čudi. Ne mislim tu na kako fibromialgijo, ki je bolj resna stvar.
Nekajkrat pa sem imel v življenju stanje v križu, da sem se komaj premikal. Ampak tisto se mi je samo popravilo v nekaj dneh do vzdržnega. Vzrok je bil zmeraj kako premikanje bremen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
No potem sigurno veš kdo dotično je delal s tabo. A to je v Olimju kak medicinski center ali v sklopu česa?
Ja v Olimju je medicinski center. Terapije obsegajo vse mogoče, dihalne vaje, meditacija, telovadba, vaje fine motorike, terapevtska masaža, akupunktura (to je potrebno doplačati 5 tretmajev nekje 120€), vadba v bazenu, UZ terapije, magnetne terapije, terapije z neko vročo morsko glino, terapija z parafinom, 3d vibro plošča, TENS... skratka, tega je ful, 8 ur na dan si na terapijah. Zdravniki so ortopedi iz SB Celje, oni ti določijo terapije, ki so zate potrebne, pa akupunkturo delajo. Ostalo delo je z fizioterapevti in kineziologi. Ful jih je bilo, z mano jih je delalo cca. 10. Delajo po metodi praške šole za rehabilitacijo.

Jaz osebno sem dvomil, ko sem bil prvič napoten k njim, da mi bo kaj pomagalo... res sem se zelo zelo zmotil, na srečo :) je pa odvisno kolk truda vložiš v ta čas ko si tam. Mene so po teh vajah bolele mišice, za katere niti nisem vedel da jih imam :)

Na začetku in na koncu so meritve predklonov, odklonov v več smeri, tako da se tudi v števlikah vidi razlika med prej in potem, ne samo v počutju in občutkih.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Eto ni da ni!
 

Priponke

  • 20220921_181428.jpg
    20220921_181428.jpg
    3,2 MB · Ogledi: 99