Iščem najnižji sifon za tuš kad..

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
V bloku renoviramo kopalnico in odtok v skupni vod je na nivoju tal, morda kak cm spodaj.
Želimo čim nižjo tuš kad (idealno v nivoju ploščic, ampak to vem, da ne bo šlo), zato iščem najnižji možen sifon. Doslej sem našel vgradno globino 40 mm, ve morda kdo še za kaj manj?

Hvala!
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Ne no :(
Zakaj? Sej v bistvu iščem manj kot 4cm, to sem že našel..
sifon.JPG
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Imaš kakšno sliko tega sifona? Imam kolpa san lerock zero in sifon 55mm. Ko smo montirali, smo ugotovili, da bo 80mm premalo (kad je debela 15mm), sem moral še štemati za 2cm, da se je dalo skupaj spasati.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
V bloku renoviramo kopalnico in odtok v skupni vod je na nivoju tal, morda kak cm spodaj.
Želimo čim nižjo tuš kad (idealno v nivoju ploščic, ampak to vem, da ne bo šlo), zato iščem najnižji možen sifon. Doslej sem našel vgradno globino 40 mm, ve morda kdo še za kaj manj?

Hvala!


ni ga !!
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Take renovacije v bloku so neprecenljive. Namesto, da bi bil pripravljen in iskal potrebne stvari prej, to počneš zdaj. Potem pa vsak dan pomalem razbijaš in nerviraš sosede.
Če je razlika že sedaj od nivoja ploščic, je vseeno, če je še za 2 ali 3cm.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
V bistvu so taki komentarji neprecenljivi. Sanja se ti ne, kaj delam, kako sem se pripravil in koliko razbijam in me že obtožuješ, kako nerviram sosede. Jao..
Če pa te zanima, smo doslej sosede "nervirali" en sam dan, saj sem se na to dobro pripravil in najel ekipo, ki je bila hitra in učinkovita, da bi le čim manj motil okolico.. . Med drugim smo podrli dve drugi steni, tako da je bilo dejansko "ropotanja" po bloku za renovacijo komplet stanovanja za en sam dan.. zaključili smo ob 19h. Vsa nadaljna dela bodo minimalno moteča in še to zaključena v tednu dni...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Upam da se taki nizki sifoni ne bašejo preveč z lasmi, dlakami itd. Koliko bos pa potem imel še padca in kakšno cev do vertikale?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.260
1.918
113
Mojster, manj kot 40 mm ne bo šlo, pa še to je nerealno za vgradnjo.
Preprosto zato, ker je odvodna cev fi 40 mm, potem potrebujete še malo padca, kar tudi doda en cm na meter...

Postavite laser na priključno cev za kanalizacijo, pa bo hitro jasno, če veste kaj delate
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
No, končna varianta - poštemali so mi odvodni jašek, kjer se je dalo sifon znižati še za 2 cm, tako da imam sedaj 6 cm fore in se bo s 4cm visoko kadjo, ki se montira še na ploščice (+1,5cm) z lahkoto izšlo :) Padec rabim minimalen, ker je tuš kabina čisto zraven odvoda..
Hvala..
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Imam pa drugo vprašanje - s ceglov so pobrali omet, ker se je drobil. Koliko časa se suši na novo nametan grobi cementni omet?
Prvi dan bodo dali cementno mleko, drugi dan pa omet. Se ga lahko nameče cca. 2-3cm in bo v 2 dneh suho? Gre za 2m2. Priporočali so mi Baumit MPI25, je ta ok? Gor pridejo potem ploščice..
 
Nazadnje urejeno:

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.260
1.918
113
Tehnični list poglej na netu. Po mojem je to suho v par dneh, sem flikal nekaj s tem materialom in je bil po dveh dneh ok, za nanos izravnalne mase