Iščem LCD/Plasmo? 32"

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Nak
smile-1.gif


kabelska tv
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.026
113
Ma vem da replayaš na Viperja. Jaz pa sem pač napisal (ker imam enak probem), da sem tudi jaz to probal in ni efekta.
Saj debata menda ne teče samo med vama.

Drugače pa bareije so nove ja, od duracela.
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Jaz moram tud se nove baterije sprobat, ce bo kaj efekta..

Kaksen firmware pa daljinci najbrz nimajo, ne...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.815
113
tudi pri meni reže sam tv toliko črnega polja kot ga mora (pri podnaisih, ki segajo pod črni rob) imam pa še eno drugo opcijo (verjetnot udi ostali Philipovci, če ste jo odkrili
smile-1.gif
)....delno lahko sliko premikaš gor in dol s 'puščicama' (torej obročkem okoli gumba OK)....predvsem pri 4:3 načinu ter Autoformatu, kjer predvidevam da zaradi zmanjšanja popačenja slike (široke face) le to poveča preko vidnega polja ekrana...torej lahko sliko rpemikaš gor in dol za par centimertov - tako lahko tudi 'uloviš' podnapise.

Glede nedelovanja daljinca...dajte za štos malo po meniju pobrskat da ni vklopljena kaka 'zaščita' da potem daljinec določen čas ne dela.
Ker npr. mene je pri starših blazno motilo (37 7642) ker ni bilo 'oznake' glasnosti..torej brez prikaza). Ko sem kupil jaz svojo 9-ko pa je seveda prikaz bil (drsnik).....potem sem pa nekaj šaril po meniju in našel opcijo ker lahko ta prikaz umakneš oz prikažeš...je bila pa fora pa pri starših te opcije ni bilo (sem dajal napotke preko telefona kam je treba pogledat).....samo ko sem bil naslednjič pri starših so tudi oni imeli ta drsnik (ne da bi točno vedeli kako so prpišli do njega..haha).
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.416
113
KSZ
A lahko kdo to mal razjasni oz. naj pove ce imam prav. Ce recimo neka tv oddaja kao 16:9 in ima logo ze v crnem pasu potem to ni 16:9 ampak navadno (4:3) s crnim robom. In ce ga 16:9 TV razsiri izgubis kvaliteto signala, ker bos imel manj linij. A je to pravilno razmisljanje?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.815
113
hm ja...težko rečt!

Ker mi ni jasno kako (sploh na nacionalki) popajo gor ta njhov logo. Ker same oddaje (predvem tiste v živo, ki so že 16:9 pa z 'miksanim logotom) so saem pos ebi v super kvaliteti....tako da se me ni bolj dozdeva da je zadeva res pravih 16:9, samo logo pritisnejo pa na 4:3 format.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.416
113
Mal zmedeno si to napisal. Do mojega TVja posiljajo verjetno samo en signal in ce je 4:3, pol lahko prej delajo cudeze v 16:9, pa to ne pomaga. In obratno.

A lahko kdo razloyi kako tvji zaznajo signal kaksen je.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Tv zazna črno polje, ki je zgoraj in spodaj. Če je to črno polje simetrično, potem tv prestavi v fullscreen oz. autoformat. Če je v tem polju kak emblem ali karkoli drugega, potem tv kaže sliko v t.i. native oz originalni PAL resoluciji.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.026
113
Odvisno. Lahko je emblem v črnem polju, pametna programska oprema zazna in odreže črnino z emlemom vred. Kdo pa rabi emlem na ekranu?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ne poznam nobene pametne programske opreme pri tv proizvajalcih, ki bi avtomatsko odrezala črnino, če ta ne bi bila popolnoma prazna/črna.
smile-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.026
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Ne poznam nobene pametne programske opreme pri tv proizvajalcih, ki bi avtomatsko odrezala črnino, če ta ne bi bila popolnoma prazna/črna.
smile-1.gif

Marsikater Philips to zna
cool-1.gif


Med drugimi moj 37pfl7332. Tukaj mi ne moreš oporekat, ker ga imam doma in to delo opravlja tako kot mora. Edino daljinec ... ajajaj ... ne vem kaj sanja eno minuto.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.026
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Gledam ta LCD Sony

ali pa ta PHILIPS

Kakšne izkušnje ali mnenje o obeh?

Signal je kabelski, kmalu mogoče Amis, če bo boljša slika?

Hvala

Lp

Sonija bi vzel zato ker je 40" in za to ceno se mi zdi dober nakup. Glede uporabnosti in slike pa ne morem komentirat.

Philips pa pravtako ni slab, pa še dvd imaš zraven. Sicer DVD player stane 60 eur, samo vseeno.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Pri meni isto odreže pol znaka TV postaje, če je ta postavljen na pol v črnino...
Panasonic plazma.