Iščem LCD/Plasmo? 32"

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Gledam ta LCD Sony

ali pa ta PHILIPS

Kakšne izkušnje ali mnenje o obeh?

Signal je kabelski, kmalu mogoče Amis, če bo boljša slika?

Hvala

Lp

Glej, obadva sem testiral. Test je bil v Pal signalu, se pravi kabelska in DVD in HD signalu, tako normal in Full hd. Televizorja sta si zelo blizu, vendar zmagovalec je Sony. Ima bolj realne barve( rdeča je rdeča)! Tudi Meni je bolj dodelan. Torej, osebno bi izbral Sonyja.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Ne poznam nobene pametne programske opreme pri tv proizvajalcih, ki bi avtomatsko odrezala črnino, če ta ne bi bila popolnoma prazna/črna.
smile-1.gif

Marsikater Philips to zna
cool-1.gif


Med drugimi moj 37pfl7332. Tukaj mi ne moreš oporekat, ker ga imam doma in to delo opravlja tako kot mora. Edino daljinec ... ajajaj ... ne vem kaj sanja eno minuto.


Nobeden Philips iz 7xxx serije to ne zna.Serija 9xxx je druga pesem...
Tudi če imaš na auto format ti ne bi odrezal črnega roba. V "dodatni širini" ti sliko malenkost raztrgne, vendar črni pas ostane. Vem, ker imam Philipsa.
cheer.gif

Imel sem pa 32 pfl 7332, ki je identičen tvojemu, samo da je manjši.
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.354
113
Pomurje
Kaj pa ta moj izbrani Sony ima to funkicijo avtomatskega rezanja črnega roba? oz. kje se v opisu vidi ta funkcija.

Ker mi je pri kolegu, ki ima plazmo 42" full čudno, ko so ljudje tako debeli oz razpotegnjeni.

Pa še cena je sedaj ista kot za Philips to je 1250€

Lp
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.814
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Ker mi je pri kolegu, ki ima plazmo 42" full čudno, ko so ljudje tako debeli oz razpotegnjeni.

Nekatri modeli (predvidevam da slabši oz. cenejši) enostavno 4:3 sliko raztegnejo na 16:9 - na glede na to kaj iz tega rata (široke face).

Boljši modeli pa razpotegnejo sliko tudi v višino (čez vidni del ekrana)..torej po domače rečeno zgornjega in spodanjega roba ne vidiš...imaš pa opcijo ta 'odrezani' del premikati gor in dol (npr. da nisi ob podanpise)....tako dobiš realno 'oblikovno' sliko (oz. ne moreš določiti ali je res 16:9 format ali je povečan 4:3 format)..tisti del, ki je rezan pa je tako ali tako robni prostor, kjer običjano ni nič takega, kar ne bi smel zamuditi.

Glede črnega robu pa...se mi zdi da pri meni (philip 9xxx model odreže emblem...ne dam pa roko v ogenj za to, ker do zdaj nisem bil pozoren, pa tudi s tega vidika me zaenkrat še ni nič zmotilo - torej črni rob...bom zdaj bolj pozoren).

Glede same slike pa za moj model lahko rečem da je fascinantna..in si sploh ne morem predstavljati da bi lahko bila še boljša. Enostavno te navduši in uživaš ob gledanju.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Vincent, imaš Philipsa 9xxx serije, zato pa je slika taka kot je. Odlična! In tudi problema s črnim robom nimaš, preverjeno!. Žal so pa 7, 5, 3, serije veeeeliko slabše.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.354
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Ker mi je pri kolegu, ki ima plazmo 42" full čudno, ko so ljudje tako debeli oz razpotegnjeni.

Nekatri modeli (predvidevam da slabši oz. cenejši) enostavno 4:3 sliko raztegnejo na 16:9 - na glede na to kaj iz tega rata (široke face).

Plazma je LG iz Mercatorja za 750€.

Slika prek amisa je dobra, le folk je čudnih postav.
Smo gledali en film in je ena full pi.ka zgledala kot Rambo
rolleyes-1.gif


Lp
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Ne poznam nobene pametne programske opreme pri tv proizvajalcih, ki bi avtomatsko odrezala črnino, če ta ne bi bila popolnoma prazna/črna.
smile-1.gif

Marsikater Philips to zna
cool-1.gif


Med drugimi moj 37pfl7332. Tukaj mi ne moreš oporekat, ker ga imam doma in to delo opravlja tako kot mora. Edino daljinec ... ajajaj ... ne vem kaj sanja eno minuto.


Nobeden Philips iz 7xxx serije to ne zna.Serija 9xxx je druga pesem...
Tudi če imaš na auto format ti ne bi odrezal črnega roba. V "dodatni širini" ti sliko malenkost raztrgne, vendar črni pas ostane. Vem, ker imam Philipsa.
cheer.gif

Imel sem pa 32 pfl 7332, ki je identičen tvojemu, samo da je manjši.

Pa kaj ti si kitajc al kaj? Verjemi kaj ti pišen no.

Če ti rečem da imam ta TV doma in da to dela tako kot mora. Če imaš ti 32colarja je tvoj problem. Kupil bi 37colarja in bi ti to delalo.

Je pa res da je xx pfl7332 edini tv iz 7 serije, ki je imel firmware enak kot is serije 9. Zato ima ta model tudi pixel plus 2, zato ima avtoformat porihtan tako kot treba, zato ima USB in predvaja mpeg2 formate preko USB-ja, zato ima digital natural motion, light sensor.... zato sem ga tudi kupil ... zato je bil tudi najbolje prodajan TV v tem segmentu.
Saj tvoj ima tudi vse zgoraj našteto. Zato probaj nadgradit FW. Ker ti avtoformat MORA odrezat emblem.


Pa tudi res je da vse naslednje 7 serije nimajo takih cukrčkov.
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.354
113
Pomurje
Možno, je pa bil na HBO.

Pa big brother smo gledali pa so vsi okrogli in mali.
Če pa daš na 4:3 pa je črnega polno.

Lp
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Probaj s kaksnim super-zoomom.. da ti poveza sliko, pa zgoraj in spodaj malo odreze..
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Evo še kopija iz navodil ki opisuje avtoformat. Škoda res da nimajo tega vsi modeli vsaj od 5 serije dalje, ker je res fina zadeva:

Auto format makes the picture fill the screen
as much as possible.
In case of subtitles in the bottom black bar,
Auto format makes the subtitles visible.
In case of a broadcaster logo in the corner of
the top black bar, the logo disappears from the
screen.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
P... sam autoformata jaz na 7962 nimam .. imam: zoom, superzoom, 4:3, subtitles, pa se ena, da vrhnji del malo vec kaze pa widescreen..
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Škoda ... saj pravim da edino 7332 ima to možnost. Potem pa vse 9 serije. Jaz sem pri nakupu kolebal med FullHD 7662 in HdReady 7332 in sem izbral slednjega ki ima več sladkorčkov, čeprav ni FullHd. Itak mi FullHd ne pomeni nič, ker gledam kabelsko, in mojo veliko zbirko DVD-jev.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Evo tole je: 4:3, Movie expand 14:9, Movie expand 16:9, Subtitle Zoom, Super Zoom, Widescreen. Nikjer autoformat, grrrrr.. pol je pa treba vedno drkat to sliko..
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Saj ti verjamem.

Zdaj imam celo malo slabo vest, ker sem skozi hotel svetovat da kupiš Philipsa, obenem sem pa zanemaril dejatvo, da le moj model izsstopa iz družine 7emk.

Saj drugače še vedno nimaš slabega TV-ja le avtoformat mu manjka. Najbolje je da nastaviš nek srednji format, da potem gledaš nek kompromis med tem kaj bi rad in kaj ti omogoča.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ah ne seri, kaksno slabo vest, dej nehi
smile-1.gif


TV je bomba, itak dam superzoom, pa malo sliko na vrhu odreze pa je kul. Widescreen ni kul, ker popaci sliko..

A 9 serije pa imajo avtoformat? Toliko da vem, ce bom se za koga kaj kupoval..
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Ja vse 9 serije imajo autoformat. Imajo pa še Ambi Light, 100Hz lcd in še ... mnogo višjo ceno
smile-1.gif


Saj bi ga imel samo je malce predrag.