Iščem inštrukcije programiranja

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
oziroma nekoga, bi hodi/je hodil na FRI LJ, pa da ima zapiske iz predavanj oz. kaj gradiva za programiranje (oziroma kaj se lahko kupi/izposodi v knjižnici) aka:

HTML, CSS, JAVASCRIPT, PHP, PYTHON ipd.

Karkoli bi mi pomagalo osvojiti začetno splošno znanje za informatika/programerja.

Ali če kaj veste poleg spleta/youtube/knjižnic za kakšne brezplačne meetinge/seminarje.

Danke :)
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
če si pa za tele osnovne ne najdeš dost materiala pol pa tud ne vem no
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
oziroma nekoga, bi hodi/je hodil na FRI LJ, pa da ima zapiske iz predavanj oz. kaj gradiva za programiranje (oziroma kaj se lahko kupi/izposodi v knjižnici) aka:

HTML, CSS, JAVASCRIPT, PHP, PYTHON ipd.

Karkoli bi mi pomagalo osvojiti začetno splošno znanje za informatika/programerja.

Ali če kaj veste poleg spleta/youtube/knjižnic za kakšne brezplačne meetinge/seminarje.

Danke :)

Od FRIja zapiski ti bodo bolj malo pomagali.
Tam ne učijo obrtniških znanj - recimo kako uporabljaš določeno orodje (JAVASCRIPT ali PHP) in zakaj je prevladal določen standard/protokol. Tam recimo učijo kako matematično definirat problem in kateri postopek (algoritem) najbolje uporabit za rešitev.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
ozze: drži, samo kake napotke, če se učiš pravilno, to manjka.
cappy: materiala je ogromno, samo usmeritve ipd.

sem mislil, da imamo kake alter g33ke :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Kaj bi se ti sploh rad naucil? Ker vsega nastetega se najbrz ne bos.

Mene je nekaj srbelo da bi se sel na tvoj nacin ucitii arduino. Pa se nisem zbrql poguma in volje. Pred 2 desetletji sem imel en snelkurz c++ al kaj je ze blo. Nekaj osnovnega sem takrat spacal skupaj, danes pa....
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
Hanzi: za začetek pravijo sveto trojico, HTML, CSS in Javascript...potem pa naprej....danes pa si milionar? :p
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Za začetek obrtniškega programiranja se loti Pythona.

Ker potrebuješ strukturirano osnovo za učenje od začetka, se tega loti z branjem kakšne ameriške knjige za otroke (nobenega razloga ni, da bi ti to bilo pod častjo, človek nekje mora začeti).

Američani so akademsko precej nenadarjen narod, zato morajo biti njihove knjige (v povprečju) precej razumljivo (beri: kvalitetno) napisane, da jih sploh kdo kupi.

Priporočam Ala Sweigarta, ki ima vse knjige tudi zastonj na netu.

(Z zapiski FRI predavanj sicer ni nič narobe, vendar se jih loti šele, ko boš predelal ene pet knjig o Pythonu, in boš lažje začutil, kje ti manjka znanja. Prej pa pozabi nanje, ker te bo vse skupaj še minilo.)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
ozze: drži, samo kake napotke, če se učiš pravilno, to manjka.
cappy: materiala je ogromno, samo usmeritve ipd.

sem mislil, da imamo kake alter g33ke :)
Html/css/js so sveta trojica za front end.

Registriraj se na udemy.com in izberi enega od tecajev. Nato si ga "ogleduj" nekaj dni zapored in kmalu bo akcija za 10eur. Sicer so polne cene cca 200 eur za daljse in dobre course.

Pa odloci se kaj priblizno bi pocel/kaj te zanima. Morda je smiselno kar v mobile it, ker bos kot junior zelo hitro dobil sluzbo, se posebaj v tujini.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Smartninja je joke. Tko - neuporabno in drago. Je sel znanec ki je poznal osnove programiranja in je rekel da je bila katastrofalna izkusnja
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
ledenko: sem dobil 1 mesečno kodo za mojeznanje.si in že pridno poslušal in delam.

apollo8: resno? pa skoraj sem že vzel tečaj za 500€ :( kako to misliš tečaj glede 10€?

tony; bom najprej html in css potem pa php in javascrip, nato pa python.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Udemy ma pac tko nastavljeno da ce bo sistem zaznal da si nekaj ogledujes ampak ne kupis, bo sklepal da te to zanima ampak ti je predrago. In kmalu ti bo ponudil akcijsko ceno 10eur... al pa pocakaj da meni posljejo kako discount kodo pa ti posljem.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Po mojih izkušnjah so knjige dosti bolj strnjen in pregleden način tako za osvajanje osnov, kot tudi za nadgrajevanje znanja.

Glej za kakšnimi znanimi založbami, kot na primer: "O'Reilly", "Apress" in "Sitepoint".

Pa preden kdo reče da knjige zastarijo, ne pozabit da so HTML5, CSS3 in JavaScript (ECMAScript 5) vsi stari 5+ let.

ES6 je sicer nekoliko novejši, ampak za začetnika ne prinaša nič kaj drastičnega, plus podpora v brskalnikih je še zelo slaba (brez transpilinga).