Iščem DVD player

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Iščem en DVD predvajalnik, ker mi je moj stari XORO crknu. Prvi in skoraj edini pogoj je, da lahko sam izbiraš podnapise iz mape oziroma cd-ja kjer imaš film posnet. To je moj stari HSD-415 omogočal, zato sem se kar malo razvadil in je celotna kolekcija filmov posneta brez ustrezne spremembe podnapisov...

Za tiste ki jim ni čisto jasno kaj hočem povedat...
Pri večini dvd predvajalnikov moraš imeti film in podnapise zapečene s popolnoma istim imenom... npr.
- Film ki ga zelo rad gledam.avi
- Film ki ga zelo rad gledam.srt

Sam pa imam podnapise zapečene z drugim imenom in to večina dvd predvajalnikov ne podpira... Brezveze

Sem pa opazil, da se sploh ne da več dobiti XORO in pa YAMADA dvd/divx predvajalnikov
bonk.gif


Zdaj pa na plano s predlogi...
cheer.gif
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Kaj pa je blo s Xorotom?

XORO je biv star ene pet let in je kr dobr odslužu tasvoje... Sploh se ni več odprl. Sm ga mogu razstavt da sm sploh cd dobu vn.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Mislim, da ima zdaj Philips dobre dvd playarje. Mal poglej na ceneje.si katera dva modela sta to točno. Eden ima itak samo HDMI več, semizdi.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Vzemi PHILIPSA, ampak podnapisov ne moreš izbrati sam... (vsaj pri meni - 5960 to ne gre...)

Imel sem Gorenje, ki je to omogočal, ampak kot sem napisal v postu televizija v omari so bili z njim sami problemi...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Se vežem kar na ta post. Tudi sam imam XERO 415, še delujočega, a čedalje večkrat se dogaja, da ne zazna določenih novejših filmov ali pa je samo zvok, katere na PC lahko gledam, torej star FW, malce sem iskal okoli (naiven
bonk.gif
), če se kje kaj novejšega valja, a vidim, da bo kar nov DVD player potrebno kupiti.

Nov naj bi bral iz prenosnega diska,
- ravno tako iz USB ključka
- brati podnapise Divx tako kot ti pišeš
- da fabrika malce bolj skrbi za FW

Cena niti ni pomembna.

Si ti kaj našel in rešil svojo težavo (tudi sam imam cca 200 ali več CD,DVD, kjer so filmi brez spremenjenih podnapisov. Sicer meni še vedno ostaja možnost, da zadržim starega in ob želji gledati arhiv ahtiviram Xorota.

Torej kaj imate doma in kako ste zadovoljni, se mi ne ljubi prebirati podatke proizvajalcev ali spraševati trgovcev, ki itak vsak svoje najbolj hvali, zanimajo me izkušnje in funkcije, pa da je model še naprodaj.


Za koristne informacije ponujam ALT-e.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ma jst sm z philipsom zelo zadovoljen, je sicer že mal star (2leti-model DVP 630) in recimo v osnovi sploh ni bral podnapisov.
Velik + pa je da ima Philips dobr update, torej si snameš now software, smešno lahko ga je naložit in tako maš vedno taprav software naložen z vsemi potrebnimi codeci, tako da ti vse dela ins eveda da so podnapispi z vemi šumniki itd.. (izbiraš tudi regijo podnapisov).

Aja, podnapisi majo lahk bilo ker ime, pač jih označiš in stisnš eno tipko na dalincu in daš play filma.
Zelod vomim da majo novejši modeli kako drugače, sploh ko update-aš SW.
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Hvala,

potem bom razmišljal med 5980, 5960, 5190 in 5190.

Tv je sicer 100 Hz digitaln, Philipsovi a ni LCD, prav tako ne HD..

Za uporaben post sem ti iz svojega računa dodelil 30 ALTov nagrade.
zmaga.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
A lahko pove kakšne kakovosti so ti Philips predvajalniki? Da niso tako cheap kot je recimo tist XORO 415, ki ga imam doma. No hmalu ga ne bo več, ker niti ne dela več dobro (dvd nekej jebe)
 

keba

Pripravnik
6. sep 2007
102
0
16
BG
Jaz imam Philips DVD predvajalnik. Kupljen v big bangu pred nekaj dnevi. Sem zadovoljen.
Mislim pa da ne podpira da so podnapisi drugega imena, lahko pa da se motim.
Ima spredaj vhod tudi za USB kljucek, ki preizkuseno dela odlicno.
Cena pa mislim da je 80 eu.
Mislim da je 10 eu vec stane isti model, le da ima dodatno se HDMI izhod.
Ce nisi nek zelo zahteven uporabnik in tezki audiofil, je super izbira.

@cifra: Tudi jaz imam se 72cm, 100mhz tv in se obnese odlicno. Drazje z HDMI izhodom ipd. pa nima smisla kupovati ker jih te "stari" CRT tv se ne podpirajo. Pri LCD pa je baje bolje vzeti HDMI oz. obvezno.

Lp
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>Aja, podnapisi majo lahk bilo ker ime, pač jih označiš in stisnš eno tipko na dalincu in daš play filma.


Si tole sprobal?
 

keba

Pripravnik
6. sep 2007
102
0
16
BG
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
>>>Aja, podnapisi majo lahk bilo ker ime, pač jih označiš in stisnš eno tipko na dalincu in daš play filma.


Si tole sprobal?

Ne se.
Sicer pa sem navajen gledat filme, serije brez podnapisov. Samo pri enem filmu do sedaj sem imel podnapise pa se to bolj da sem sprobal, kako je videti. Bolj uporabno se mi zdi da ima player USB vhod, vsaj zame osebno.

Lp
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Se vežem kar na ta post. Tudi sam imam XERO 415, še delujočega, a čedalje večkrat se dogaja, da ne zazna določenih novejših filmov ali pa je samo zvok, katere na PC lahko gledam, torej star FW, malce sem iskal okoli (naiven
bonk.gif
), če se kje kaj novejšega valja, a vidim, da bo kar nov DVD player potrebno kupiti.

Nov naj bi bral iz prenosnega diska,
- ravno tako iz USB ključka
- brati podnapise Divx tako kot ti pišeš
- da fabrika malce bolj skrbi za FW

Cena niti ni pomembna.

Si ti kaj našel in rešil svojo težavo (tudi sam imam cca 200 ali več CD,DVD, kjer so filmi brez spremenjenih podnapisov. Sicer meni še vedno ostaja možnost, da zadržim starega in ob želji gledati arhiv ahtiviram Xorota.

Torej kaj imate doma in kako ste zadovoljni, se mi ne ljubi prebirati podatke proizvajalcev ali spraševati trgovcev, ki itak vsak svoje najbolj hvali, zanimajo me izkušnje in funkcije, pa da je model še naprodaj.


Za koristne informacije ponujam ALT-e.

MAC MINI
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Sem kar Philipsa DVP 5980 kupil. Pri podnapisih manjkajo Ž, Č ... bo potrebno flešat. Je pa minilo že kar nekaj let od kar sem to naredil na Xerotu, tako da sem že pozabil kako gre.

bin datoteko sem našel (če ima kdo boljšo, novejšo se priporočam) kaj pa sedaj. Samo spečem na CD (ali DVD) in porinem v DVD player (je potrebno še kaj pritisniti ali bo vse avtomatizirano. Vem, da ko začne ne smem nič šlatati pa tudi elektrike ne sme zmanjkati, če ne gre v maloro vse skupaj.

Torej kako postopati?

Če ima kdo že ta model, je potrebno kje kaj nastaviti, berem navodila a so bukova (ali pa jaz).

Nekje sem bral, da je potrebno odtipkati kodo za Slovenijo 8376 (verjetno to ne velja za novejše modele ali pač?)

Za rešitev, ki me bo pripeljala do zdravega konca in pridobitve šumnikov ponujam 50 ALTov nagrade iz mojega računa.
 

iverson

Pripravnik
4. okt 2007
611
0
16
Kamniško Savinjske Alpe
Kupil sem prejšni teden Philipsa DPV 5960 in ga nagradil na Slo. meni. Dela odlično, šumniki delajo. Tukaj imaš navodila kako narediti nadgradnjo. Ne verjamem da bi bla za tvoj model drugačna saj ni velikih razlik med modeloma. Jaz nisem vtipkal nobene kode za Slovenijo.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ta sem že prebral, spekel 3 CD, vse strogo po navodilih a ko sem dal CD notri, je samo napisal (neznani disk) in nič se ni dogajalo. Potem sem šel pa še enkrat po nastavitvah harat in tam, kjer prej nisem imel dostopa (subtitle) sem ga sedaj imel, pa sem veselo vnesel kodo za Slovenijo, pri Divx spremenil na Central Evrope in voila, čšž delajo.

Vseeno hvala za trud.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Danes sem priklopil na Philipsa zunanji USB disk, WD 320 GB, super, že gledam filme z njega. Tudi na USB ključ ( 8GB) dela.
Za nas Gorenjce je to majka trapezarija, saj ni treba več kupovati DVD. Imam še en prazen 500 GB disk, bo filmov kot boga.
cheer.gif
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Tudi sam iščem predvajalnik, vendar takega kateri ima 5.1 audio izhod. Opažam da vsi tej "poceni" to imajo, dražji pa noben. Kako priporočilo mogoče?

Hvala