Iran, Libanon, Jemen

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Đihadizem v Iranu
V Teheranu je iranska policija zaradi 'kršenja islamskih načel' zaprla 547 restavracij in kavarn. Nekateri 'prekrški', zaradi katerih so zaprli vrata restavracij, so denimo predvajanje nezakonite glasbe in razuzdano vedenje strank. Leta 2012 so oblasti naročile lastnikom lokalov, da namestijo kamere, s katerimi bodo lahko spremljali vedenje strank.
https://www.24ur.com/novice/svet/za...lokalov-nezakonita-glasba-in-razuzdanost.html
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Đihadizem v Iranu
V Teheranu je iranska policija zaradi 'kršenja islamskih načel' zaprla 547 restavracij in kavarn. Nekateri 'prekrški', zaradi katerih so zaprli vrata restavracij, so denimo predvajanje nezakonite glasbe in razuzdano vedenje strank. Leta 2012 so oblasti naročile lastnikom lokalov, da namestijo kamere, s katerimi bodo lahko spremljali vedenje strank.
https://www.24ur.com/novice/svet/za...lokalov-nezakonita-glasba-in-razuzdanost.html
đihadizem je slovenska beseda?
 
2. sep 2007
1.497
768
113
Dolenjska
Če lahko zblojena rapefugees welcome agitatorka uporablja za forumski nick mitsko osebo moškega spola, ki je iz naših krajev preganjal pripadnike pedofilskega puščavskega kulta smrti, lahko pa tudi on uporabi besedo đihadizem namesto džihadizem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
I

Izbrisan uporabnik #9334

In če bo kdo spremenil Iran, ga bodo Iranke.

To me pa veseli. Čas bi že bil, da bi kdo Pahlavija pribil na križ. Ker - vsaj kolikor jaz spremljam, je on vzrok vsega tega šmorna :zavijazocmi:.

Vero in verska prepričanja bi bilo treba po celem svetu naenkrat ( ! :fredi: ) z odlokom prepovedati.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
To me pa veseli. Čas bi že bil, da bi kdo Pahlavija pribil na križ. Ker - vsaj kolikor jaz spremljam, je on vzrok vsega tega šmorna :zavijazocmi:.

Vero in verska prepričanja bi bilo treba po celem svetu naenkrat ( ! :fredi: ) z odlokom prepovedati.
Šah Reza Pahlavi je v izgnanstvu umrl leta 1980, ajatola Homeini pa v Teheranu 1989. Aktualni ajatola je Ali Hamnei.
Si mislil njega?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
To me pa veseli. Čas bi že bil, da bi kdo Pahlavija pribil na križ. Ker - vsaj kolikor jaz spremljam, je on vzrok vsega tega šmorna :zavijazocmi:.

Vero in verska prepričanja bi bilo treba po celem svetu naenkrat ( ! :fredi: ) z odlokom prepovedati.
reza je bil kralj. njegova žena je v bininkah naročala kuharju kaj naj kuha tip se jo je pa bal pogledati kjer je bil musli...
žalostno edino da je imel malo premalo stika z realnostjo...
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Šmorn sta v resnici zakuhali CIA In MI6, s tem ko sta leta 1953 zrušili vlado Mohameda Mosadeka.
 
Nazadnje urejeno:

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
tip je hotel parlamentarno demokracijo kjer bi bil kralj bolj simboličen. kralj ni bil za ta hec. tip je odstopil
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, sorry, napača. Homeinija sem mislil.
Kdaj pa kdaj se tudi Demz zmoč :rolleyes:.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
reza je bil kralj. njegova žena je v bininkah naročala kuharju kaj naj kuha tip se jo je pa bal pogledati kjer je bil musli...
žalostno edino da je imel malo premalo stika z realnostjo...

To je bullshit. Imaš na youtubu cel kup videoposnetkov kakšen je bil Iran pred letom 1979. Motilo je predvsem klerike, ker niso imeli oblasti nad narodom, ki je čisto lepo in normalno živel.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
To je bullshit. Imaš na youtubu cel kup videoposnetkov kakšen je bil Iran pred letom 1979. Motilo je predvsem klerike, ker niso imeli oblasti nad narodom, ki je čisto lepo in normalno živel.

kaj a dojemanje ni tvoja močna stran anede? me ne preseneča...

kar sem napisal je bilo direktno iz enega dokumentarca in je bil intervju s kraljico ki je priznala da niso imeli ravno preveč stika z realnostjo kar se tiče vladanja.
je bil dokumentarec mislim da pipopan tudi na alter.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Napisal si, da kuhar ni mogel gledat, ker je bila v kopalkah. Tak kuhar torej tudi ni mogel na plažo in je bil problem v njemu in ne v sistemu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na koncu bodo res ženske razsule ta ajatola sistem. Saj menda vedno bolj izzivajo s svojimi oblačili, ki so vedno bolj pogosto na robu islamske spodobnosti.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Iran se vrača v kameno dobo.
abejžno


Sicer pa Iranci strašno radi komunicirajo. Veliko jih govori angleško in ženske nimajo prav nobenih zadržkov tudi do pogovorov z moškimi tujci. To me je kar presenetilo. So odprte in samozavestne in ambiciozne. Se pogovarjaš z malimi pupami in ti govorijo o tem, kaj bodo študirale, da bodo zdravnice ali profesorice in podobno. Veliko dajo na izobrazbo in družba jim jo omogoča.
https://en.wikipedia.org/wiki/Women's_education_in_Iran

Zdi se mi, da sem tudi tega gledala na nacionalki.


Ja, vem, zaljubljena sem Iran. Čisto res.