iPhone

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Dostopna točka!

Pri mobitelu je to "internet" oziroma "internetpro" če imaš katerga od paketov z zakupljeno količino podatkov.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Usposobil internet, ne morem/znam pa prenesti glazbe nanj. Itunes sem naložil, a kar noče.



Help me



Edit

Kdor zna, zna. Uredil.
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Po 3 dneh nadrkavanja z njim sem razočaran.
frown-1.gif


Nič drugega ni kot ime, look in dejstvo da jih ni prav veliko v Ljubljani, še.

Vse skupaj je na rangu mojih prvih Nokij pred desetletjem. Ni msn-ja, ni igric, ni kamere, ne moreš dodajat programov...
10.gif


Samo telefon, fotoaparat in internet. Mogoče za povprečnega Amerja dovolj, ampak mi smo že preveč izbirčni.
In kot sem napisal, ni bil zame, kaj pa otroci vedo o tehniki. Danes ji ga verjetno ne bi več kupil, prvi dan me je pa preslepil blišč a kaj kmalu sem ugotovil, da gre za cesarjeva nova oblačila in nič več. Žal.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Sem ga našel, kaj pa dela ta program, da mi ga ne zaklene nazaj?
shocked-1.gif

63750-ibrickr_v0.8.jpg
 

Priponke

  • 63750-ibrickr_v0.8.jpg
    63750-ibrickr_v0.8.jpg
    38 KB · Ogledi: 214

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Super.


Pravi, da lahko: and install third-party applications.

Katere so to? Mater sem neveden.
frown-1.gif


Radi bi imeli MSN in kakšne igrice? Če se ti da mi lahko malce več napišeš in še kakšen link za analfabete priliepiš. Ne samo kako, ampak tudi kje.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Nimam iPhone, ampak kolikor sem bral je najlažje takole:
Citat:
If you want to download applications on the go, you can use Nullriver's Installer (PXL package). Just download the PXL to your computer, then install it from the Applications view in iBrickr.
PXL package je tukaj: http://pxl.ibrickr.com/Installer-1.8.pxl

Potem se ti pa v meniju iPhone-a doda ikonca preko katere lahko na zahtevo downloadaš in namestiš nove apliakcije direktno na iPhone.

Drugače pa lahko dobiš aplikacije tudi tukaj:
http://pxl.ibrickr.com/
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Hehehe, 100 glav ve vse. Hvala.


Nova ura, nova težava. Grr..
frown-1.gif


Ugotovili smo, da preko APN-ja (Edge) ni najbolj zdravo srfat, če ni kake besne potrebe. 15 evrov do sedaj. Sem že razmišljal o prodaji kmetije in izselitve iz države a so me prepričali, da lahko netamo tudi preko wi_fi-ja. Super, pa probajmo.

Aktiviram WI-FI (off/on) takoj se pojavi okno: Choose a Network in v padajočem meniju ruterji, ki so dosegljivi.

Netgear (zaklenjen in ni moj)
SpeedTouch (zaklenjen in ni moj) (čeprav bi se srčno rad konektal na oba.
SivicWlan (moj
aplauz.gif
) Na njemu je kljukica in modro osvetljen, ostala dva nista, ravno tako ima moj na antenci vse 3 črtice. Torej sklepam da sem povezan. Pa nisem, ker se ne morem pokonektat na net.
Napiše: Could not activate EDGE (seveda, saj sem odstranil APN internet) You are not subscribed to EDGE. Safari (brskalnik) pa še Safari can t open the page because it can t find the server.

V sami maski nastavitev WI-FI so sledeče možnosti

IP Adress
DHCP / BootP / Static In pod njimi:

IP addree
subnet mask
router
DNS
Search domains

HTTP Proxy
Off / Manual / auto

Url:

Kaj pametnega vpisati notri, če sem že vse živo sprobal.
Subnet mask: 255.255.255.0
Ip tisti, ki ga imam xx.xxx.xx.xxx

Na pomoč!
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
IP probaj nastavit... ampak ne zunanjega (ki ga ima router), ampak: poglej na eno računalo, ki je tudi priklopljeno na router in si poglej ip. Isto obliko vpiši v iPhone, samo spremeni zadnji blok številk (eg. če ima eno računalo 192.168.1.3, ti spremeni trojko v 4) Gateway je ta oblika z 1 na koncu, netmask pa 255.255.255.0 Ostalega ne rabiš, verjetno! Lahko pa bo delalo šele ko boš vnesel svoj dns, ampak se mi zdi da ne...
 

RebelYELL

Zelenc'
10. okt 2007
13
0
1
ksz ...

nisem šel vsega brat ampak če komu ne zna prav pri dohodnem klicu prebrat imena iz imenika, obstaja za to rešitev

pripel sem en fajl in navodila, kam ga uploadat in ne boste meli več problemov z neznanimi številkami
smile-1.gif


sicer pa vem vse o iphonih, če ima kdo kakšno težavo, naj pove ...

na kratko
- instalirej si PXL kot smo že rekli
- pol naslednje kar naredi je to, da se znebimo springboarda in poinštaliramo summerboard (scrollanje med programi ...)
- naštelaj si tudi customize programčič in spimpaj iphone (nove ikonce, možnost delnega prevoda UI ...)
- ...

edin neki mi še ni uspelo... in sicer: obstaja aplikacija s katero se da poganjat widgete na iphonu, pa mi to nekak ne uspe ... hočem si poinštalirat wikipedijin widget pa mi ne dela... help needed

dejstvo je, da je krivulja zadovoljstva z iphoneom čudna: ko ga dobiš, si navdušen, pol krivulja pade, ker ugotoviš česa vsega z iphoneom ne moreš počet, ampak pol se pa začneš poglabljat v telefon in spet postajaš vse bolj zadovoljen.

lp
 

Priponke

  • 68778-callerIDfix.zip
    28,4 KB · Ogledi: 214

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Saj je kar samo od sebe uspelo, ugasnil sem EDGE in ga ponovno zagnal in je wi-fi delal. Tako, da je ta težava rešena.

Hvala