iPhone 8 / X

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Itaq... tista nadgradnja pride šele konec oktobra
smile-1.gif
Pa še del zaslona ti bo zakrilo za boljši user experience...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
ksz

Danes sem updejtal na iOS11 in nimam večjega zaslona do roba, pa home button mi je tudi ostal.
grin1.gif
Ja nisi ga dal še v mikrovalovko, da se brezžično nafila najprej.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Saj točno tako dela. Min je kakih 25 max pa 100
smile-1.gif
Loj
Meh ne deluje to kot bi moralo. Sem dal na cca 40%, par ur je bilo ok, danes je že šlo nižje.
frown-1.gif


rQ1cwsM.jpg
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Verjamem, da ne držiš telefona samo z mezincem in palcem, kot pedri ali da ga ne sluačajno posškoduješ. Če ga držiš normalno, potem se kazalec znajde na mestu kjer je fingerprint reader. Ga pač odkleneš s kazalcem, namesto palcem, big deal, res.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj pa, ko je na mizi in bi ga rad odklenil? Ali pa v stojalu, kjer se polni? Takrat ga moras vzeti v roke, da ga lahko odklenes ...

Meni osebno tudi ni vsec, da je ta senzor na hrbtni strani. Sploh pa ne poleg leče kamere, kot je recimo pri S8, ki je zato stalno popackana s prstnimi odtisi, ko s prstom iščeš senzor
smile-1.gif
...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Za na mizi imaš iris scanner, v stojalu je malo bolj nerodno, ampak gre vseeno tudi s kazalcem.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Za na mizi imaš iris scanner, v stojalu je malo bolj nerodno, ampak gre vseeno tudi s kazalcem.

Iris scanner slabo dela... ce je recimo slaba svetloba... in ce nosis ocala... Sem imel na testu S8+ in me ni preprical... Tudi na Lumii 950 ne deluje noc kaj boljse... V stojalu pa ne gre, ce je to recimo v avtu (ja vem... med voznjo se telefona ne uproablja in je lahko tudi zaklenjen, vendar pa so situacije, ko bi vseeno rad odklenil telefon, ko je v stojalu v avtu in ko avto stoji pri miru ... ) ... Saj vem, da se za vsako zadevo najde druga alternativa... vendar pa ni nujno, da je boljsa ali vsaj enkovredna ...
smile-1.gif
Meni enostavno ni vsec, ce je senzor pristnih odtisov na hrbtni strani ... in to je recimo tudi prevladalo, da me je minila zelja, da bi si nabavil S8 ... in zato mi je recimo P10 bolj vsec, ker ima fingerprint senzor spredaj... pa se zelo hiter je ...

Ampak tole je tema o iPhone 8 / X ... in bo zato bolje, da je ne smetimo vec naprej z drugo tematiko ...
smile-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Mogoče, če na s9 prestavijo fingerprint na normalno mesto.
grin1.gif
Nič osebnega, ampak v čem vidite prednost uporabe fingerprinta? Meni osebno je to navlaka in me ni prepričalo. Sicer pa sam uporabljam flip clear cover, za pogovore sploh ni treba odpreti, ko ga pa odprem, se pa telefon "odklene", torej nič dodatne navlake ala fingerprint, gesla, vzorci, etc.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Fingerprint je čist OK, če je postavljen na pravo mesto in dela tako kot treba. Najfounu dela u nulo, kak je pri drugih pa ne vem.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Mogoče, če na s9 prestavijo fingerprint na normalno mesto.
grin1.gif
Nič osebnega, ampak v čem vidite prednost uporabe fingerprinta? Meni osebno je to navlaka in me ni prepričalo. Sicer pa sam uporabljam flip clear cover, za pogovore sploh ni treba odpreti, ko ga pa odprem, se pa telefon "odklene", torej nič dodatne navlake ala fingerprint, gesla, vzorci, etc.
Vsaj nekaj varnosti.
Na njem je spletna banka, dostop do bitcoin kovancev, osebni podatki, 2 factor authentication...
Vsakic se mi pa pin kode ne da vpisovati, pa se vsakdo jo lahko vidi.
Ce smo ze pri ovitku, meni je pa to navlaka in bedarija, da tanek telefon ljudje tisijo v ovitke.

In ja, fingerprint zadaj meni osebno ne pase zaradi razlogov, ki jih je ze @jest napisal, zato tudi iphone X zame ne pride v postev, tudi ce bi imel dosti nizjo ceno.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Meni ja pa ravno to kul, da je telefon z ovitkom debelejši, saj so mi telefoni pretanki in jih ni udobno držati v roki. Kot vedno, sto ljudi sto čudi
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Mogoče, če na s9 prestavijo fingerprint na normalno mesto.
grin1.gif
Nič osebnega, ampak v čem vidite prednost uporabe fingerprinta? Meni osebno je to navlaka in me ni prepričalo. Sicer pa sam uporabljam flip clear cover, za pogovore sploh ni treba odpreti, ko ga pa odprem, se pa telefon "odklene", torej nič dodatne navlake ala fingerprint, gesla, vzorci, etc.

Ampak na enak nacin ga lahko odpre tudi vsak drug... in zlorabi tvoje podatke...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Ksz
Meni je fingerprint uporabna stvar. Ne vpisujes kod ob odklepanju, niti pri placilih gesel (paypal recimo, app store, ipd.)
Na 7+ deluje odlicno. Na trenutke ze morda prehitro.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Ksz
Meni je fingerprint uporabna stvar. Ne vpisujes kod ob odklepanju, niti pri placilih gesel (paypal recimo, app store, ipd.)
Na 7+ deluje odlicno. Na trenutke ze morda prehitro.

Meni se pa dopade nova tipkovnica. A za android tudi obstaja kaj taksnega (number pull down)?

Jernej
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Ksz
Meni je fingerprint uporabna stvar. Ne vpisujes kod ob odklepanju, niti pri placilih gesel (paypal recimo, app store, ipd.)
Na 7+ deluje odlicno. Na trenutke ze morda prehitro.

Sicer se strinjam, da je fingerprint reader uporabna stvar, ampak da dela odlično na iphonu pa nikakor ne. Npr. reader na starem Nexus 5x je delal bistveno bolje, Huawei Mate 9 od moje dela tudi bistveno bolje. Jaz mojega iphone 7, z malo vlaznimi prsti, ne odklenem ni pogojev!!