iPhone 3G 16GB Model A1241

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pozdravljeni

Danes sem dobil v roke ta iphone da naj naredim backup.Ko ga povežem na računalnik mi da možnost mass storage ali webcam.
Ko zaženem itunes mi ga pod devices ne najde.Kako naj naredim backup?Je to pravi iphone ali kitajski ponaredek?
Se da na njega naložit novi firmware in kako in če se ga da poslovenit?

Lp
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Verjetno kitajski ponaredek... Verjetno se da odstranit zadnji del... pa verjetno ima lezisci za dve SIM kartici... in erjetno se za pomnilnisko kartico ane? Pa TV se da gledat ...
grims-1.gif


http://www.vkamobi.com/products/A1241.html

A1241_02.jpg


A1241_10.jpg


 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Kar naloži si iTunes in ti ga bo zaznalo, potem klikneš da preveri če obstaja nov SW in če obstaja ga naloži.

Tako približno bi šlo pri iPhone.... če pa je to kitajski telefon ki približno zgleda podoben iPhonu lahko pozabiš na kakršno koli nadgradnjo softwarea. Dokler dela dela
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kje pa stisneš da ga odpreš,da ne bom kaj zlomil,kolikor sem zasledil wifi-ja nima funkcije za tv nisem našel nikjer.
Kako se pa naredi backup oziroma kako naložiš nov firmware gor?

Lp

Najbolje, ce das najprej gor kaksno sliko, da vidimo, ce imas res iPhone... ali pa kaksen fake... Kje si prebral to oznako Model "A1241"? Kaj se ti pojavi, ko ga prizges? Kaksna melodija (start up sound) ali samo jabolko in se potem cez nekaj casa pojavi lock screen?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Kar naloži si iTunes in ti ga bo zaznalo, potem klikneš da preveri če obstaja nov SW in če obstaja ga naloži.

To je najslabsa mozna ideja
smile-1.gif
... Ker ce je slucajno pravi iPhone... in ce je zaklenjen... bo po tem posegu tudi ostal zaklenjen... ker zaenkrat za zadnjo verzijo (4.1) se ni na voljo moznosti za odklep ...

Najprej je treba sploh ugotoviti, kaj ima... Ce ima kitajski fake, potem pomoje sploh nima moznosti backupa
smile-1.gif
...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Številko modela sem prebral na zadnji strani, ko ga vklopiš pa je samo jabolko in se potem cez nekaj casa pojavi lock screen.
Mislim da so kitajske jajce.Kolega ga zjutraj prinese da dalje pogledava kaj se da naredit in javim ugotovitve.Nekaj malega sem našel na enem poljskem forumu kako se da naredit da ga itunes prepozna.Bom probal in poročam.

Lp
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Kar naloži si iTunes in ti ga bo zaznalo, potem klikneš da preveri če obstaja nov SW in če obstaja ga naloži.

To je najslabsa mozna ideja
smile-1.gif
... Ker ce je slucajno pravi iPhone... in ce je zaklenjen... bo po tem posegu tudi ostal zaklenjen... ker zaenkrat za zadnjo verzijo (4.1) se ni na voljo moznosti za odklep ...

Najprej je treba sploh ugotoviti, kaj ima... Ce ima kitajski fake, potem pomoje sploh nima moznosti backupa
smile-1.gif
...


Ne jaz sem izhajal da ima fake, glede na to da si najdu fake pod to številko... Glede zaklepa sem imel pa včeraj izkušnjo, rečem kolegu ne nadgrajuj SW, seveda me kliče čez 15min... a veš da sem kar nov SW naložil, kako ga pa odklenem?
hysterical-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:

Ne jaz sem izhajal da ima fake, glede na to da si najdu fake pod to številko... Glede zaklepa sem imel pa včeraj izkušnjo, rečem kolegu ne nadgrajuj SW, seveda me kliče čez 15min... a veš da sem kar nov SW naložil, kako ga pa odklenem?
hysterical-1.gif

Ce je Fake, ga iTunes ne bo prepoznal... ker sploh nima niti priblizek iOS ... ampak imajo nekaj svojega (vcasih je celo bazirano na Windows CE)