Invalidski skuter!

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ima kdo kaj izkušenj z invalidskimi skuterji? Sem tik pred nakupom takega . Ogledana imam sicer dva, tega, ki je kitajski in še enega firme Invacare, ki je ameriški, mnogo bolj kakovosten in mnogo lepši, ampak je tudi mnogo dražji... Seveda je skuter za očeta, jaz ga upam še dolgo ne bom rabil!
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Enak skuter kot ga prodaja Soča (ja, je kitajski) smo našli na netu v Angliji. Cena franko domača vrata je bila cca 1100 EURO. Anglež ga je braz problema poslal v Slovenijo, skuter uporablja možakar, ki ima dobrih 115 kg, pa skuter dela brez problema. Vsak teden skuter naredi cca 100km, pa ne po ravnem in ne vse po asfaltu.
Preden kupujete, prečekirajte tudi net v tujini,predvsem v EU.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Invacarove zadeve so fine.. Durabilne, dovolj kvalitetne, pa se fajn se jih da spersonalizirati..
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
(2021)
je četrtkova Hoferjeva ponudba dobra ?
 

Priponke

  • Navodila_716348_Elektromotorni_skuter_ECO_380_HD.pdf
    2,1 MB · Ogledi: 173

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
P.S.: na Hoferjevi telefonski za informacije so mi rekli da "za uporabo v cestnem prometu ga je potrebno registrirati ter na 5 let opraviti tehnični pregled, za vožnjo je pa dovolj kolesarski izpit."
Ve kdo o tem kaj več ? Saj je namenjen za to da se pelješ do trgovine in nazaj, ne pa iz LJ v KP... ?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Ksz
Jaz pa iščem iščem nekaj takega, čim lažje, zložljivo. Kje najhitreje nabaviti? Iz Kitajske traja dostava skoraj 2 meseca.


Če iščeš čim lažje, zložljivo in ZELO uporabno zadevo poglej spodnji link. Za ženo sva ga uvozila in ga uporablja za po mestu in tam kjer ne more peš. Velikost je pa kot en kovček, ko ga zložiš. Pa še izgleda solidno. Sploh ko ga začneš zlagati ali raztegovati se folk ustavlja in gleda. Z enim polnjenjem baterije narediš cca. 15km, klanci niso težava. Za potovanja je super zadeva, ker praviloma nimaš vedno prostora nekaj večjega zraven vlačiti. Eden bolj uporabnih nakupov. Čeprav cena je pa kr lepa...

 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Tega sem tudi zasledil. Koliko si dal za njega?
Iščem nekaj okrog 1000.

redna cena mislim da je sedaj okol 3400€+ dodatki.

Jaz sem dobil neko promocijsko ceno kao nadaljna prodaja in “zastopstvo” za Slo, ker sem prvega narocil v te konce. Ampak ja se vedno dalec od 1000€. Se pa je dalo dobiti pred casom malo rabljene, testne po manj kot 2k.

lahko prides stestirati. Ker zadeva je top ce nisi cisto hrom, vseeno pa rabis pomoc pri premikanju.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Igi
Bo treba razmisliti o "rentanju" takih zadev.

Hja sem že razmišljal, ampak na koncu večina vzame pripomoček, ki ga dobi na naročilnico zavarovalnice in nekaj malega doplača.
Tu pa gre za precej drago zadevo in vsi bi jo imeli. Ko pa prideš do cene, pa kr naenkrat ni več zanimivo.

Jaz ko sem to prvič videl na netu sem si rekel "to rabimo". Ko sem dobil ponudbo me je cena malce udarila. Ampak sedaj mi pa ni žal za niti en €, ker je to točno to kar rabiva. Sva bila na potovanjo po italiji 14 dni z avtom. Milijon krat sem ga raztegnil in zložil. Za to porabiš točno 10 sekund.
Greš v restavracijo na pijačo in da ga ne pustiš zunaj, 10 sekund in ga pelješ zraven kot kovček. Vidiš 5 stopnic, zložiš pelješ čez stopnice, spet raztegneš in gremo dalje.
Seveda je pa brezveze dajati toliko denarja, če ne rabiš to vsak dan 5x v avto in ven dajati. Midva sva kar precej okoli in nama je pomembno da gre enostavno v avto. Če bi rabil od doma in okolica, bi se verjetno bolj udobno peljal s kakšnim drugim skuterjem.

Pa ne delam reklame, samo iz prakse povem, da se odlično obnese.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
O verjamem, nekaj let sem prezivel na vozicku, od torka dalje sem spet na njem.
Majo "dober" sistem. Dobis prevoz z resilcem domov, dobis naročilnico za vozicek in hojco. Ampak po hojco in vozicek moram svojca poslat. Potem ko pridem enkrat domov, ker naročilnice dobis z odpustnico.
Saj ce si v Lj ni take panike, nekje s podezelja je pa to.... te pa doma ze prime na stranisce, pa si brez vsega doma da bi se do stranisca privlekel.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.872
92
48
mb+ -20km
Če iščeš čim lažje, zložljivo in ZELO uporabno zadevo poglej spodnji link. Za ženo sva ga uvozila in ga uporablja za po mestu in tam kjer ne more peš. Velikost je pa kot en kovček, ko ga zložiš. Pa še izgleda solidno. Sploh ko ga začneš zlagati ali raztegovati se folk ustavlja in gleda. Z enim polnjenjem baterije narediš cca. 15km, klanci niso težava. Za potovanja je super zadeva, ker praviloma nimaš vedno prostora nekaj večjega zraven vlačiti. Eden bolj uporabnih nakupov. Čeprav cena je pa kr lepa...

Zdravo Igi
Predvidevam, da s tem ne smeš na letalo?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Zdravo Igi
Predvidevam, da s tem ne smeš na letalo?
lahko!

Je narejen, da gre na dva dela in gre v ročno prtljago. Baterija pa je tudi točno takšne moči, kot je še dovoljeno nesti na letalo in je odstranljiva.

Citirano:
*The only one to easily fit any trunk or airplane overhead compartment
*The only one approved as airplane carry-on

*IATA APPROVED BATTERY

*ATTO comes with a battery that allows you to take the scooter on any plane.

Glej, če se ti da pripeljati v Celje ti ga z veseljem pokažem, ker jaz sem še vedno na polno navdušen nad njim.
 
Nazadnje urejeno:

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.872
92
48
mb+ -20km
Hvala za odgovor. Veš mogoče do katere moči baterije so še dovoljene na letalo?
Ta tvoj verjamem, da je Top, samo mi je full predrag. Ne vem, če ne bom naročil onega z mojega linka iz Kitajske
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Hvala za odgovor. Veš mogoče do katere moči baterije so še dovoljene na letalo?
Ta tvoj verjamem, da je Top, samo mi je full predrag. Ne vem, če ne bom naročil onega z mojega linka iz Kitajske

Kolikor vem so razlike za kakšno baterijo se gre. Konkretno za mojega je tu link do certifikata za na letalo. In za ta tip kolikor sem gledal je omejitev 250Wh, skuter pa ima 249,6Wh. Imaš še opcijo večje baterije za dodaten domet, so jo pa naredili iz dveh delov in jo spet lahko neseš na letalo, ker gre na pol in je potem spet pod dovoljeno mejo ;)

drugače pa kolikor sem gledal tega kitajčka se tudi lepo zloži.