Intex Explorer K2

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
sicer nisem pretirano domač v kajakih, vendar to kar sem opazil do sedaj je, da oi manj vsi ki so izdelani iz teh slaufov oz tub več ali manj enako zvijajo, edino kar je razlike je to iz česa so narejeni, a je to čisto tanek vinil, ki ga prebodeš na smrekovem vršičku ali že kaj debelejši pvc, ki pa se še vedno zvija, je pa malenkost bolj odporen na poškodbe. Sam sem imel lani priliko veslati na KXone kajaku ki je bil izdelan iz dropsticha, kateri se uporablja pri supih in stvar je bila konkretn čvrsta, pa tudi prostora za sedeti je bilo več kot dovolj, vendar je to stvar ki je ranga 1000+€

tistega K2 sem lani gleal na Zbiljskem in me je za gospe ki sta bili v njem eno malenkost skrbelo, pa tudi na otip je bil material podoben tistemu za rokavčke ki jih kupis na stantu.
Kakšen je Sevylor ne vem ... kaj dosti boljši pa verjetno ni. morda za ob obali, vendar ne bit preveč jezen, če ga bodo tretji dan zluknali na skalah .....
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Odvisno za kaj rabis, za pivo piti na samem 200m od obale ali sredi bohinjskega jezera bo ok, tudi za otroke prevazat po plazi. Kaj resnega racunaj +500eur, da bo drzalo kaksno nasedlo skalo, vejo, brzice tja do 2. morda 3. stopnje in predvsem udoben potovalnik brez zvijanja kot poli klobasa kot je rekel Grestr zgoraj. Se zmeraj je to napihljiv kajak (tudi ce stane +1000eur) kar pomeni potovalno hitrost na mirnem jezeru cca 5-6kmh, ob isti vlozeni energiji gres s plastiko vec kot enkrat hitreje.