Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.840
4.953
113
Mi že kar meče med objave to dramo.

Capture.PNG
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Se pravi za 2k komenzacije si suzenj telefona, da vse to snemasc namesto uzivas. Ce si frajej in nek influencar imas dopust, dopust. Si ga placas (in s tem nikomur nic dolzan) in uzivas z druzino.

Sicer pa; imam sluzbeno vozilo za katereg placujem boniteto. Vozilo je v lasti firme, ki je moja. Razumam. Dam cesarju, kar je cesarjevega.

Si pa lahko Komotar minuta. Za na dopust nafehtas avto in aranzma v Termah Olimije in nikomu nista.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Mislim sam ne vidim nekega problema. Mogoče razen to, da bi moral res vedno biti napisano, da je objava sponzorska.
Drugače pa tudi, če je nafehtal je pač nafehtal. Če mu dajo đabe ali še plačajo je to bolj njihov problem. Zgleda, da vidijo smisel.
Glede na to kaj nekateri delajo (ala porta poty variante) je to še malo kar se mora prodati. Vsak pa sam presodi ali bo gledal ali ne.

Meni so bolj problematične objave, ker so osebe na sliki sfotošopirane, da je skor ne bi prepoznal v resnici. To pa je dejansko zavajanje.
Ali pa oglašanje neke res pofl robe ali pa teh vseh vrst tablet in napitkov, ki odpravijo vse težave sveta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Kamele0N

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Mislim sam ne vidim nekega problema. Mogoče razen to, da bi moral res vedno biti napisano, da je objava sponzorska.
Drugače pa tudi, če je nafehtal je pač nafehtal. Če mu dajo đabe ali še plačajo je to bolj njihov problem. Zgleda, da vidijo smisel.
Glede na to kaj nekateri delajo (ala porta poty variante) je to še malo kar se mora prodati. Vsak pa sam presodi ali bo gledal ali ne.

Meni so bolj problematične objave, ker so osebe na sliki sfotošopirane, da je skor ne bi prepoznal v resnici. To pa je dejansko zavajanje.
Ali pa oglašanje neke res pofl robe ali pa teh vseh vrst tablet in napitkov, ki odpravijo vse težave sveta.

Tudi meni je vseeno, ce je nafehtal. No problem. Problem je v samo sledeci:
- Ni jasno napisano, da gre za sponzorsko objavo,
- Gre na nekoretkne objave; ce gledas tedte vozil so vsi uredu. Ker se ne upa povedati tako kot je, da se ne bo komu zameril, ker potem je ende penezov,
- Da od tega ne placa davka. Ce ti prejmes nekaj nas 42 EUR si od tega dolzan placati boniteto. Pac nisi (nisva) Komotar. Jaz za avto, ki ga upirabljam in je v lasti moje firme placam vsak mesev 1,875% bonitete od nabavne vrednosti vozila, Komotar pac ne, ker testira. Tudi na dopustu,
- Glede na to, da naj bi bil nr.1 influcencar v Sloveniji je precej bedno, da si enega dopusta ne more sam placati,
- besede vplivneznse raje izogibam. Ce je zame kdo vplivnez je to Boscarol, Pececnik, Akrapovic… ne pa Ciril Komotar in Katarina Bencek.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Tudi meni je vseeno, ce je nafehtal. No problem. Problem je v samo sledeci:
- Ni jasno napisano, da gre za sponzorsko objavo,
- Gre na nekoretkne objave; ce gledas tedte vozil so vsi uredu. Ker se ne upa povedati tako kot je, da se ne bo komu zameril, ker potem je ende penezov,
- Da od tega ne placa davka. Ce ti prejmes nekaj nas 42 EUR si od tega dolzan placati boniteto. Pac nisi (nisva) Komotar. Jaz za avto, ki ga upirabljam in je v lasti moje firme placam vsak mesev 1,875% bonitete od nabavne vrednosti vozila, Komotar pac ne, ker testira. Tudi na dopustu,
- Glede na to, da naj bi bil nr.1 influcencar v Sloveniji je precej bedno, da si enega dopusta ne more sam placati,
- besede vplivneznse raje izogibam. Ce je zame kdo vplivnez je to Boscarol, Pececnik, Akrapovic… ne pa Ciril Komotar in Katarina Bencek.

Jih imaš par slovenskih streamerjev, ki so nafehtali v vsaj 50k v 2-3 letih. Od tega niso plačali nič davkov, ker baje donacije niso obdavčljive. Eni imajo še cele sezname donatorjev, boljše poknjiženo kot kaka firma.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.214
5.236
113
no, tudi tale 2k€. po ceniku morebiti, je pa s temi hotelčki, kot z avtomobili. prodajajo se popusti. če grem gledati mojo ponudbo, je šlo nekako takole. Po ceniku cena v Sotelii (ne orhidelija, ki je samo spa): 5379,96€. Brez da usta odpreš, razen da sem v prvem mailu, ko sem prosila za ponudbo povedala, kaj hočem/rabim, takoj popust in končna cena na ponudbi: 2397,96€. vikend za eno sobo ni nikdar 2k€. Če je mel zastonj, je po hotel res tistih par obrokov stalo, ostalo se ni pa nikjer poznalo. Soba bi bila prazna... plačal je pa pač storitve, ki jih stanejo - dodatne storitve tipa masaž ipd, sploh če imajo zunanje za to, ki pa ga ne bodo sponzorirali.
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Jah tko to je. Na svetu je veliko stvari, ki niso poštene. Najbolj jim škodiš, če jih ne gledaš.
Se pa strinjam, da je to velik problem zdajšnjega časa, ko so pravi mediji v ***** na drugi strani je pa skorak vsak lahko influencer, ki neki muti o vsem a pojma o ničemer.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
no, tudi tale 2k€. po ceniku morebiti, je pa s temi hotelčki, kot z avtomobili. prodajajo se popusti. če grem gledati mojo ponudbo, je šlo nekako takole. Po ceniku cena v Sotelii (ne orhidelija, ki je samo spa): 5379,96€. Brez da usta odpreš, razen da sem v prvem mailu, ko sem prosila za ponudbo povedala, kaj hočem, takoj popust in končan cena na ponudbi: 2397,96€. vikend za eno sobo ni nikdar 2k€. Mrbit pa so njemu ravno tako napisali, pa rekli daj 400€, kot bi bilo tudi drugače, pa se dečko fajn počuti. Če je mel zastonj, je po hotel res tistih par obrokov stalo, ostalo se ni pa nikjer poznalo. Soba bi bila prazna...
Da me ne bos narobe razumela. Mu nisem cisto nic fous in mi je vseeno, ce tudi stane 100€ ali pa 2.000€. Trdim samo to, da ni korektno, ker jasno ne izpostavi, da je to placana objava. Problem je, ker tega nihce ne nadzoruje od inspekicjskih sluzb. Tukaj lahko govorimo z zavajanju. Pa o utaji davkov, ipd.

Jaz zaposlenim ne morem kupit zimskih jaken, ki si jih zaposleni zasluzijo zato, ker stanejo 100€ in bi morali zaposleni za znesek nad 42€ placati davek. Tukaj gre pa lahko nekdo s familijo na dopust in nikome nista.

Potem se pa vprasam, da kaksno ste to neki vplivnezi, ce ste dejansko prostitutke, ki denar vse promovirate?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.214
5.236
113
Svojem mnenje o tem sem že na 32 strani napisala. primer teh toplic je pa zato, da pokažem, kako je tudi tu vse napihnjeno. vrednost 2k€, my ass. občutek, koliko potem zasluži in kake sponzorske denarje vleče. za "look", dejansko pa ena beda. v resnici ni prišlo do nikakršne izmenjave denarja, ki bi bil tudi drugače bistveno manjši. oziroma si je plačal masažo, npr. cel dopust "dela" in ne relaksira tam v toplicah v wellnesu in spaju, ki je drugače temu namenjen. v ponedeljek pa nima kaj na kruh namazat, ker ni zaslužil nič. Folk pa onanira, kaki car je...

kak ne moreš jaken kupiti? delovna obleka, pa živijo. tako kot je bil pri njemu račun s skonto tok pa tok, pa gre...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX in Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Svojem mnenje o tem sem že na 32 strani napisala. primer teh toplic je pa zato, da pokažem, kako je tudi tu vse napihnjeno. vrednost 2k€, my ass. občutek, koliko potem zasluži in kake sponzorske denarje vleče. za "look", dejansko pa ena beda. v resnici ni prišlo do nikakršne izmenjave denarja, ki bi bil tudi drugače bistveno manjši. oziroma si je plačal masažo, npr. cel dopust "dela" in ne relaksira tam v toplicah v wellnesu in spaju, ki je drugače temu namenjen. v ponedeljek pa nima kaj na kruh namazat. Folk pa onanira, kaki car je...

kak ne moreš jaken kupiti? delovna obleka, pa živijo. tako kot je bil pri njemu račun s skonto tok pa tok, pa gre...
Ma ja, saj valda napisemo delovna obleka. Vecji sok sem dozivel, ker jih me morem fitnesa placati. Ker gre za mesecni strosek je lahko max 15€ na mesec na zaposlenega. Potem pa mutimo, sponzoriramo, ipd. Zato sem pa alergicen. Nekaj promoviramo zdravje na delovnem mestu, pa vse s,upaj en K, Komotar pa moze vse brez davka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Marxon

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
no pa roko na srce - kdor misli, da so objave/testi influencerjev realni in jim verjame - si je sam kriv.

dokler si "majhen" si komotar influencer - ko si pa velik si pa kaj - jeremy clarkson? Je on influencer? ma dost keša - da se mu **** za vse in je izven kategorije?

Vojnik - I can feel your pain.. firma ni mogla sodelavcu na sluzbene stroske kupit darila ob rojstvu otroka..
mogoce morjo pa tvojio zaposleni "testirat" zimske jakne?:p
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Ma ja, saj valda napisemo delovna obleka. Vecji sok sem dozivel, ker jih me morem fitnesa placati. Ker gre za mesecni strosek je lahko max 15€ na mesec na zaposlenega. Potem pa mutimo, sponzoriramo, ipd. Zato sem pa alergicen. Nekaj promoviramo zdravje na delovnem mestu, pa vse s,upaj en K, Komotar pa moze vse brez davka.
Ti malo mesas delo in bonitete.

on izstavi racun za svoje storitve in to je to.

ta storitev je pac da posname vlog o bivanju pri njih.

o kakih bonitetah ti bluzis v tem primeru?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
V cemu je pa fora dopusta potem, ce se moras trest ali si ga lahko privoscis, trest ali te bo videlo dovolj sodelavcev, sosedov na losinju, tresti in objavljati, da ti sofinancirajo. Koneckoncev je fajn dopust tudi srddi ljubljane, ko nikogar ni in si privosciti oddih septembra, ko vsi nadrkani nazaj pridejo. Pa se ceneje je
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ravnokar poslušal podkast fejmiči z Alfa Mikičem,… pa
to ne morš verjet kaj tlači to zemljo… Model tolče po slovencih, njegov fotr je srb, mat slovenka, fotr jih je zapustil in zginu, z bratom ju je mama vzgajala a on najbl ponosen č3fur pod tem soncem… Naše babe so res ubrisane…