Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
vse to in še več ti lahko postreže 3s googlanja
Se vedno tudi na Googlu ne najdem, po kaksni teoriji naredis kompenzacijo, potem pa ima brezplacno bivanje tudi partnerka in otroci brez, da za to placas boniteto. Mi lahko pomagas? Ali pa, da dobis za 14 dni abto za na dopust in Magno, pa napises neki kvazi vlog in je to, to? Strosek rent a carja plus gorivo cca. 2.000€ - 3.000€, kompemzacija? Sem mislil, da mora imeti pravna oseba tudi kaksen cenik objavljen, ampak ocitno je to lahko. 100€ (cena superg), ali pa najem avta, teden toplic.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.990
113
Se pravi za 2k komenzacije si suzenj telefona, da vse to snemasc namesto uzivas. Ce si frajej in nek influencar imas dopust, dopust. Si ga placas (in s tem nikomur nic dolzan) in uzivas z druzino.

Sicer pa; imam sluzbeno vozilo za katereg placujem boniteto. Vozilo je v lasti firme, ki je moja. Razumam. Dam cesarju, kar je cesarjevega.

Si pa lahko Komotar minuta. Za na dopust nafehtas avto in aranzma v Termah Olimije in nikomu nista.
Bil je na dopustu v Stari Nivalji, v apartmaju ki ga ni omenil, in s svojim Darkotom (njegova črna Toyota). Ni vse ravno tako kot eni mislite.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Bil je na dopustu v Stari Nivalji, v apartmaju ki ga ni omenil, in s svojim Darkotom (njegova črna Toyota). Ni vse ravno tako kot eni mislite.
Sel je dol z Mercedes razred V. Potem ga je zamenjal z Darkom, ko ke bil se dol zaradi nekega nestrinjanja z uvoznikom.

Da si je pa apartma placal pa vemo. Ker drugace bi jih hvalil vse pocez in priporocal. :)
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.559
2.413
113
meh, poglejte te slavne.... ta krščen duš ima vsak drugi post reklamo za kaj

1660564862888.png


1660564988106.png


1660565098125.png


Da to vse skupaj postaja EPP.... Včasih si videl kaj privat ali backstage, zdaj te pa direkt šopajo vsi s tem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ni Rock in niso ostali slavni, ker sem precej prepričan, da so njihovi socialni profili v rokah profesionalnih “upravljalcev profilov”. Morda kateri še potrdi pred objavo, večina pa niti tega ne dela več.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Se vedno tudi na Googlu ne najdem, po kaksni teoriji naredis kompenzacijo, potem pa ima brezplacno bivanje tudi partnerka in otroci brez, da za to placas boniteto. Mi lahko pomagas? Ali pa, da dobis za 14 dni abto za na dopust in Magno, pa napises neki kvazi vlog in je to, to? Strosek rent a carja plus gorivo cca. 2.000€ - 3.000€, kompemzacija? Sem mislil, da mora imeti pravna oseba tudi kaksen cenik objavljen, ampak ocitno je to lahko. 100€ (cena superg), ali pa najem avta, teden toplic.
Tebi se vedno osnove niso jasne, pomaga ti lahko pa racunovodja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.383
113
Daj no Vojnik... Tlese pa malo sprenevedas. Tako kot das ti montlne pod delovno obleko, se malondrugace lahko prezentira vse. Popuste das komot lahko. Meni so ga dali 3 jurje, njemu pa pri 2k€ recimo jurja pa pol.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Jabe, vse razumem. Ali pa tudi ne. Ce dam zaposlenemu jakno, ki si jo zasluzi s svojimi rokamu moram mutit, da gre za delovno obleko.

Smo imeli neke fore in smo nominirali zaposlene meseca. Darilo bon za masazo za dve osebi. Sem placal se dohodnino za zaposlene. Noben problem, imam krasne sodelace.

Grem Komotar v toplice, komoenzancija 2k. A mislis, da rabi placat dohodnini za partnerjo in otroke?

Pa ves, kaj me moti. Da jaz (mi) placujemo te bonitete za zaposle, da jih nagradimo, ker so prodni, lojalni in si zasluzijo. S svojimi rokami. Potem fu* fehtarji delajo kar zelijo. Res so vzor.

Ko pride inspekcija mi najprej pogleda privat voznje s sluzbenim avtom. V lasti moje firme. Nek Komotar gre na dopust z avtom za 100k EUR, nafehta se bencin. Valda dzabe, kaksni davki…

Ampk O.K., ce ze vse nafehtajo. Naj potem napisejo, da gre za sponzorirano objavo. Ne pa, da nekaj moralizirajo o neodvisnisti, ipd.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.383
113
ni kompenzacija. je popust. testne vožnje imam tudi jaz zastonj. prezentiraš na način, kot gre davčno skozi, če ne gre pač ne gre. Pa točno veš, da marsikaj gre, tudi pri vas.

recimo, ni pa bilo pri nas tudi variante, kako sindikalca spraviti skozi po 450€/osebo. plača firma. zal ni bilo na želei destinaciji nobenega seminarja/izobraževanja takrat. Kaj češ pol...
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
ni kompenzacija. je popust. testne vožnje imam tudi jaz zastonj. prezentiraš na način, kot gre davčno skozi, če ne gre pač ne gre. Pa točno veš, da marsikaj gre, tudi pri vas.

recimo, ni pa bilo pri nas tudi variante, kako sindikalca spraviti skozi po 450€/osebo. plača firma. zal ni bilo na želei destinaciji nobenega seminarja/izobraževanja takrat. Kaj češ pol...

A ves kaj je zalostno? Danes nekomu 30% popusta. Nekomu iz ulice. Noben problem. Potem das pa zaposlenemu 35% popusta. Na to razliko, 5% placas dohodnino, ker se steje, da je to boniteta za zaposlenega, ker je dobil 5% vec, kot sicer kdo dobi.

Verjamem, da imas testne voznje zastonj. In to je problem. Poglej; si prodajalec v avtohisi in ti delodajalec omogoci sluzbeno vozilo v privatne namene. Se pravi, prodaja avtov ti je core business. Prodajalec itak v prostem casu promovira prodajo. In zato placa boniteto. In potem da ta ista avtohisa avto Komutarju za 14 dni na dopust in nikome nista. Prodajalec, ki dela in prodaja avte, da lahko Komotar afne gunca placuje boniteto, Komotar gre pa z njim na dopust pa pac ne. To ti je fer?
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.383
113
no, dej... če da nekdo nekomu nekaj skonto ali zastonj, je to zato, ker računa na bistveno večji payback, pa magari z drugega naslova. Je tako? Ali zakaj dajete avte? ko se ti voziš okoli s službenim avtom, koliko ima tvoja firma od tega? komotar ti gre na organ. razumem. zelo dobro, verjemi me. Ampak ne moreš pa vleči na infantilni cepet, a je fer ali ni. Saj smo odrasli, mendejane. Kot da jaz zdaj začnem cepetati, kako je pa to do mene fer, ki si moram pa avto sama kupiti. Ne bi prosim vleči te debate v demagogijo in populizem, si drugače nad tem.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Avto si lahko konec koncev komot kupim sam. In bom verjetno to tudi naredil. Firma ima od tega to, da mi ne placuje kilometrine. Jaz butelj, pa vsako leto cca. 10k dohodnine placam zato, ker avto uporabljam za privatne namene. Ce bi dal avto Komotarju za na dopust, bi bilo pa O.K., on ne rabi placat.

Cakam samo se Luka Meseca, da najde zakon za influencarje z FDV izobrazbo, kako bi zastonj v tistih 20.000 stanovanjih ziveli, ki so jih obljubili.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.383
113
ja ne vem, saj imaš računovodjo. zračuna naj ti, kaj se ti bolj splača. osnova vsega... Marsikdo ugotovi, da se privat bolj splača, drgač... Če si izbral opcijo, ki je zate davčno bolj neugodna, si pa, kar se tega tiče, res butelj. Tle ni nič komotar kriv. ki pa mora, kot smo ugotovili ostalih 351 dni še vedno nekaj voziti, pa še vedno ni nič zaslužil, da bi moko kupil, razen če ga tudi merkator sponzrira. zakaj ne delaš tega kot on, dobro veš. ker je beda in pod črto ti živiš bolje in kvalitetneje, dasiravno te v eni točki mroebiti nese. Lahko 14 dni avto vozi zastonj.

p.s.
ate avtarji med seboj skregani? delodajalec ti ne sme dati, kaj pa katera druga avtohiša. vi pa njim... zadeva rešena.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Ma ne ukvarjam se jaz z avtomobili. Imam cisto drugo panogo. Res pa je, da zelo dobro poznam zadeve, ker je brat v tem poslu.

Verjamem, da je to tezak posel, kar dela Komotar. Jaz tega ne bi nikoli delal. Izpostavljal svoje zivljenje, druzino, otroke in fehtal na okrog.

In se tudi ne bi ob njega obregnil, ce bi lepo napisal; “spomzorirana objava”. Ne pa, da nekaj moralizira o neodvisniti. Njegov primarni posel so avti. Je ambasador Continental gum. In potem bo Michelin ocenil korektno? Ma ne me je*at… :)
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Za tisto, kar je napisal zgoraj (test ipd), ne. Za kake posebne zgodbe, ki niso prej našteto, pa ja.
Za kaj drugega pa.
Avtov pa za test (z izjemo kakih AVtobrokerjev idp) ne dobi od avtohiš, ampak od uvoznikov.
Ma dobro, avtohisa/uvoznik - nisem s tega posla, mi je vse isto.