Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
V bistvu niso, zato je treba tok reklamirati. Nike je tak pofl ratal. Z masovko in imenom pac lahko zacnes prodajati srednjo žalost mnozicam, ki je vesela za znakec. Drugace pa brez zamere, imam od do... Edini vsesplosni, ne prevec specializiran sportni artikel, kjer do sedaj ni bilo primere, so kolesarski cevlji. Sidi za cestne, adidas za mtb. Vse ostalo zdaj v decatlonu kupim. Niti nimam nobenega prijatelja, ki bi za katerega izmed teh imel kaki drug argument, kot je - ja saj je nike ali pa adidas ipd... Ker kao samo po sebi to pomeni kvaliteto... Jok...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Sem dal Nike pa Adidas samo za primerjavo. Zelo enostavno lahko preslikamo situacijo na npr kokakolo, mcdonalds, starbucks, apple, samsung, BMW,......

Itak da obstajajo hudo cenejše alternative, katere so ponavadi čisto primerljive po kvaliteti in uporabnosti kot main brandi.

Če se navežem nazaj na Nike ali Adidas. Ogromno rekreativcev še vedno raje kupi "znamko" kot pa generika iz npr. Decathlona. Zakaj? Generik recimo ni dosti slabši, strošek proizvodnje za npr 1 švic majico pa je za Nike ali Decathlon praktično enak. Razlika v ceni je pa 50 in več %. Pa za "šminkirat" po mestu, diskotekah, telovadnicah, fitnesih decatlonova roba ne bo uredu.....čeprav je prav toliko kvalitetna kot "znamka". Pa to je hudo hudo poenostavljeno.

Enim to pomeni ful, enim nič. Reklama in branding naslavljajo določen tip ljudi. In to več kot uspešno. Kako doseči to, da se tvoja znamka poistoveti z nečem kar želiš da naslavlja ljudi je pa večmilijard € ali $ vredno vprašanje?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Povsem enako za vse ostale znamke, ki ciljajo na mnozice.

Seveda so uspešni, tudi komotar zna biti s tem olimljami, zato pa pravim, da me naslednji dve sezoni tja sigurno ne bo. Da se malo izpoje pri tem tipu ljudi, kot jim reces. Pol ko se tudi tam navelicajo take klientele, bodo pa spet malo nivo dvignili, prenovili, drugacni PR ubrali, s tem tudi cene sicer, do naslednjega cikla...
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Resnično mislite da so marketinški prijemi brca v temo? Že to da sedaj na alterju debatiramo o tem je odlična reklama. In ne, ni vsaka reklama namenjena direktni prodaji.
Malce da razčlenimo....npr te "famozne" toplice. A bi dali "sobo in hrano" temu Komotarju ali ne, je razlika v stroških firme v rangu cca 100€ ali manj (realni stroški). Plačilo npr 30s oglasa v prime timu je v rangu par k€ če ne par 10k€. Velikanska večina gledalcev oglase ali prevrti ali gre vmes scat. Realno je ogledov morda par tisoč. Tale video si je ogledalo npr. 10.000 ljudi ali več.... Razlika v ceni je? Marsikdo bo v toplicah srečal tega Komotarja in bo dodatno razložil prijateljem, znancem,....
Bodo toplice zaradi tega direktno kaj na boljšem? Ne, ne bodo pa na slabšem. Dolgoročno postavljajo brand in podzavestno v dolgoročni spomin postavljajo lastno ime. Ko vas kdo kdaj kje vprasa naštej 5 slovenskih term, bodo Olimje skorajda zagotovo na prvo žogo zravn. A je to zaradi lastne izkušne, izkušnje frenda/familije, Komotarja ali prime time reklame/jumbo plakata pa sploh ni važno. Doseg reklame zaradi teh morda 100€ stroškov je pa pri Komotarju hudo hudo visok.

Adidas, Nike, McDonald's, Apple, Samsung,... potrošijo velik del svojih prihodkov za marketing, pa so globalno poznane znamke. Delež za marketing se pa vsako leto veča in veča. Škoda ker ne zaposlijo kakega alter svetovalca kateri jim bo povedal da so milijarde zmetane tja brez veze.....
Negativna reklama tudi obstaja. Zase vem, da bom šel iz principa raje kam drugam.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
To je osnovni namen, branding, se temu reče.
Na mene deluje ravno obratno. :)
Tud name.. na komotarja sem “naletel”, ko je snemal avte.. odkar ima toplice, karcherje, mobilne hiske, novo punco in njene produkte - se je pa razvodenel.. nimam vec motiva to gledat, ker je en kup balasta zraven… skoda
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Jabe in delavec44

Kakor komu paše..... Sam se z "influenserji" niti ne obremenjujem, niti me pretirano ne zanimajo. Da iz principa ker je nek influenser nekaj "predlagal/prodajal" tega ne bom obiskal/kupil je popolnoma enaka možnosti da bom to obiskal/kupil samo zato ker je influenser predlagal. V principu nikakršna.

Mi je pa jasno, da vpliv teh t.i. influenserjev ni nezanemarljiv. FB, instagram, TikTok ipd. delajo čuda med mlajšo in srednjo generacijo
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Mene zanima kolk davcna tipa novodobne " marketing guruje" ( ala avto novinarji ,influencerji etc). V smislu bonitete in placevanja davscin.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Mene zanima kolk davcna tipa novodobne " marketing guruje" ( ala avto novinarji ,influencerji etc). V smislu bonitete in placevanja davscin.
Sej kar sem na Ajpes enkrat gledal - komotar je (so)lastnik ene 3-4 firm.. ne spomnem se prometa - da bi bil nek “wav” pa pomoje ni blo.. tko da zivet se da.. da bi pa obogatel iz tega pa pomoje ne.. sploh pa ce gledas kolicino in hitrost produkcije (pa konc koncev - se tud pomatra z videomontazo) - glih mal dela v teh videih tud ni..
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
V temi se je pisalo, da za vlog o avtu dobi sladke 3 jurčke. Močno dvomim, da bi šel tja 2x prespat in se malo namakati za đabe.
Je ravno pod komentarji tole omenil:
komotar.jpg
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.837
4.951
113
Šel na FB, nisem bil razočaran :valjamse:

Capture.PNG


Kot vem verjetno nima redne službe? YT z slovenskimi ogledi ne prinaša pretiranih zaslužkov.

Verjetno ne životari od izletov na kitajsko, subvencioniranih prevozov in škatel za unboxing?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Kot vem verjetno nima redne službe? YT z slovenskimi ogledi ne prinaša pretiranih zaslužkov.
monetizacijo ima celo izklopljeno...

Da mu avtohiše plačujejo malo dvomim. Mu pa verjetno huavej, h0rman, basket trgovina... kr dost. Še tv je dobil za đabe pa verjetno še kak € zraven. Te toplice so tudi mogle še kaj plačat. velik pok še kdaj omeni pa pivovarno...
Se mi zdi, da mu finančno ne gre slabo.

Kaj pa drugi brat, Kapetanovič dela? O njem pa nič ne vem.

Mene osebno ne moti, če kdo vmes še kaj oglašuje. Samo tako extremno in nadležno kot to počnejo kul družina, benćkova, afna... mi pa več ne potegne. To pa je vse skup samo še tv-shop.

Pa kar ne bom nikoli razumel. Spremljam eno fitneserko... rodi otroka, pač kot vsaka baba... in jo sledilci sprašujejo o otroku, vzgoji, izdelkih... kot, da je ona edina na svetu rodila in da je sedaj nek expert za vse kar spada zraven. Pa neka glupa osebna vprašanja - kako so starši reagiral? :bonk::bonk::bonk: Pa potem druga stran, ko ji svetujejo, da otroka narobe nosi, da ni dobro, kako spi, zakaj že je to hrano... :aplauz::valjamse::bonk::bonk::bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
monetizacijo ima celo izklopljeno...

Da mu avtohiše plačujejo malo dvomim. Mu pa verjetno huavej, h0rman, basket trgovina... kr dost. Še tv je dobil za đabe pa verjetno še kak € zraven. Te toplice so tudi mogle še kaj plačat. velik pok še kdaj omeni pa pivovarno...
Se mi zdi, da mu finančno ne gre slabo.

Kaj pa drugi brat, Kapetanovič dela? O njem pa nič ne vem.

Mene osebno ne moti, če kdo vmes še kaj oglašuje. Samo tako extremno in nadležno kot to počnejo kul družina, benćkova, afna... mi pa več ne potegne. To pa je vse skup samo še tv-shop.

Pa kar ne bom nikoli razumel. Spremljam eno fitneserko... rodi otroka, pač kot vsaka baba... in jo sledilci sprašujejo o otroku, vzgoji, izdelkih... kot, da je ona edina na svetu rodila in da je sedaj nek expert za vse kar spada zraven. Pa neka glupa osebna vprašanja - kako so starši reagiral? :bonk::bonk::bonk: Pa potem druga stran, ko ji svetujejo, da otroka narobe nosi, da ni dobro, kako spi, zakaj že je to hrano... :aplauz::valjamse::bonk::bonk::bonk:
Avtohise mu placujejo. Pika. Ende. Iz prve roke.