Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.488
820
113
1658250716342.png
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.590
9.268
113
Perksi od influenciranja :).
Sam sta pa tudi loleka. Namesto, da bi recimo dobila sponzorstvo Ferrarija, se neki z žari ubadata.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.165
5.514
113
Mislim da bi lahko pasalo sem (ali pa v Woke temo)?

Skratka (levi) Greta sindrom.....pridigajmo raji iz plaže kaj se ne sme...

 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Recmo tako. Nam trobjo o co2 in fosilnih gorivih in da se vozmo samo eden v avtu obemen pa šibajo letala ...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.511
10.071
113
kod Džej-Zija
Bolj kot nek zobozdravnik so zanimivi tisti zares znani. Recimo Leo DiCaprio. Bluzi o CO2, nato pa v isti sapi pošlje svoj privatni avion v Pariz po svojega frizerja, nato pa seveda še nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis in Morgoth

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
756
874
93
Temu se reče virtue signaling. Po domače povedano, nakazuješ širnemu svetu, da si "dobra" oseba, tudi, če v resnici nisi.
Ta video to objasni na ravni korporacije:
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.742
5.681
113

Na internetu so mladostniki izpostavljeni nemogočim lepotnim standardom, idealiziranim in seksualiziranim podobam ljudi in njihovih življenj. Zradi takšnih objav kar tretjina slovenskih dijakinj in četrtina učenk zadnje triade osnovne šole razmišlja o plastični operaciji, ugotavlja raziskava Centra za varnejši internet Safe.si.

Najstniki svoje telo primerjajo s podobami na spletu. Kar 45 odstotkov mladostnikov se s spletnimi vplivneži primerja že v osnovni šoli in je zaradi tega nezadovoljnih s svojim izgledom. V srednji šoli je ta odstotek višji, z vplivneži se primerja kar 59 odstotkov najstnikov.

Najslabše se počutijo, če so izključeni iz zasebne skupine sošolcev na družbenem omrežju ali aplikaciji, ali če se na spletu nekdo norčuje iz njih. Skoraj polovica se počuti slabo, če na spletu vidijo slike zabave, na katero niso bili povabljeni. Slabo se mladostniki počutijo tudi, če kdo ne odgovori na poslano sporočilo, če prejmejo negativen komentar na svojo spletno objavo in če nihče ne všečka njihove objave.

Vpliv interneta je odvisen tudi od starosti. Razlike se pokaže pri pomanjkanju spanca zaradi rabe interneta, o tem je poročalo 37 odstotkov sedmošolcev, 44 odstotkov osmošolcev, 54 odstotkov devetošolcev, pri dijakih pa ta delež znaša že 64 odstotkov, je še pokazala raziskava.
 
  • Jezen sem
Reactions: bertoncl

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Na tiktok aplikaciji v iskalno polje vnesi ime " veselabolha " . Tip snema vloge od Čeglaja in objavlja vse na Tiktok