"Inflacija", podražitve in izkoriščanje situacije za dvig marž

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
No, če smo iskreni, dvigi davkov in trošarin ni edino kar delajo saj zelo vneto delajo (oz. so delali) tudi na izničenju rezultatov dela pretekle vlade. Ostalo so pa res bolj kot ne prazne obljube in laži.
Kje pa delajo na izničenju rezultatov dela prejšnje vlade? Ker so razveljavili nekaj odlokov, ki so bili sprejeti že po volitvah in ki so negativno vplivali na proračunske dohodke? Ali pa ti tako malo na pamet?
 
  • Haha
Reactions: nacek in Matey

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.659
5.647
113
Se strinjam enako kot splav je tako? Tudi tisto bi moralo biti obdavčeno

Niti ne...
Zdravstvene storitve so komplet vse neobdavcene. Tako je neobdavcen tudi splav in pa tudi recimo zdravljenje pljucnega raka. Kot vsa dolgotrajna vecdesetletna zdravljenja kronicnih bolezni, ki so posledica navad in razvad. In prav je tako. To je recimo koliko toliko ustrezna povezava, ce bi ze po vsej sili iskal eno med čiki in splavom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

B81

22. jul 2007
34.913
9.220
113
Kje pa delajo na izničenju rezultatov dela prejšnje vlade? Ker so razveljavili nekaj odlokov, ki so bili sprejeti že po volitvah in ki so negativno vplivali na proračunske dohodke? Ali pa ti tako malo na pamet?
pa se ti človek zavedaš, da vsaka stvar vpliva na proračun? Uspeh vlade ni to, da ljudem nabije nove davke, KOT TO DELA TA VLADA, in se vtika v obdavčitev že itak prenizkih plač, uspešna je takrat, ko zna denar dobit in razporedit, da je vsaj približno fer. Ampak da dobijo nekoristne NVO, ni fer do ljudi, ki sem prispevajo. Naj kar dajo nek nov 10% davek od dohodka in penzije.... bomo viedli, kako boš takrat piskal. Potem pa boš stare babe vozil na proteste na trg.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ali si za to, da uvedejo davek na premoženje? Ali je v redu, da milijonarji kupujejo po deset neobdavčenih stanovanj in jih oddajajo turistom, po možnosti na črno? Te že vidim na protestih, kako bi se z vsemi štirimi upiral takemu zakonu. In če bi imeli davek na premoženje, bi lahko precej znižali davek od plač, toda ne, bogatašem je treba iti na roko, saj so elita naroda, kot je izjavil Anderlič. :evil:
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.767
14.534
113
Kje pa delajo na izničenju rezultatov dela prejšnje vlade? Ker so razveljavili nekaj odlokov, ki so bili sprejeti že po volitvah in ki so negativno vplivali na proračunske dohodke? Ali pa ti tako malo na pamet?
LoL. Praviš torej, da torej Golob in njegova nesposobna falanga dejansko delajo zgolj v obliki laganja, dajanja praznih obljub ter dvigovanja davkov in trošarin?

Kje vse pa delajo oz. so delali na izničevanju dela pretekle vlade pa ti ne mislim naštevat (in ne, ne ciljam na zgolj tistih nekaj razveljavljenih odlokov) saj tudi, če bi ti, bi ti to enostavno zanikal tako kot vse ostalo česar nisi sposoben videti pa čeprav se ti dogaja direktno pred očmi in ne levo pa desno od tistih ogromnih plašnic, ki jih tako zvesto nosiš. Na kratko - škoda časa.
 

B81

22. jul 2007
34.913
9.220
113
Ali si za to, da uvedejo davek na premoženje? Ali je v redu, da milijonarji kupujejo po deset neobdavčenih stanovanj in jih oddajajo turistom, po možnosti na črno? Te že vidim na protestih, kako bi se z vsemi štirimi upiral takemu zakonu. In če bi imeli davek na premoženje, bi lahko precej znižali davek od plač, toda ne, bogatašem je treba iti na roko, saj so elita naroda, kot je izjavil Anderlič. :evil:
Da, ampak seveda ne v %.

Milijonar, ki kupuje po 10 stanovanj, se IMO ne bi jebal z oddajanjem na črno, zdaj pa se mogoče bo, ko mu je golob vzel slabih 9% profita od najemnine glede na prejšnjo davčno stopnjo.

Zakaj le to...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
LoL. Praviš torej, da torej Golob in njegova nesposobna falanga dejansko delajo zgolj v obliki laganja, dajanja praznih obljub ter dvigovanja davkov in trošarin?

Kje vse pa delajo oz. so delali na izničevanju dela pretekle vlade pa ti ne mislim naštevat (in ne, ne ciljam na zgolj tistih nekaj razveljavljenih odlokov) saj tudi, če bi ti, bi ti to enostavno zanikal tako kot vse ostalo česar nisi sposoben videti pa čeprav se ti dogaja direktno pred očmi in ne levo pa desno od tistih ogromnih plašnic, ki jih tako zvesto nosiš. Na kratko - škoda časa.
Najlepši izgovor, da tega ne misliš naštevati. :valjamse:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: tomi

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.869
2.384
113
Pomurje
Da, ampak seveda ne v %.

Milijonar, ki kupuje po 10 stanovanj, se IMO ne bi jebal z oddajanjem na črno, zdaj pa se mogoče bo, ko mu je golob vzel slabih 9% profita od najemnine glede na prejšnjo davčno stopnjo.

Zakaj le to...
Milijonar bo teh vzetih 9% zaračunal naprej v obliki 15%. Stroški in inflacija pač!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.110
5.242
113
Ali si za to, da uvedejo davek na premoženje? Ali je v redu, da milijonarji kupujejo po deset neobdavčenih stanovanj in jih oddajajo turistom, po možnosti na črno? Te že vidim na protestih, kako bi se z vsemi štirimi upiral takemu zakonu. In če bi imeli davek na premoženje, bi lahko precej znižali davek od plač, toda ne, bogatašem je treba iti na roko, saj so elita naroda, kot je izjavil Anderlič. :evil:
Neobdavčenih stanovanj niso kupili. Ob nakupu so plačali davek. Se temu lahko ogneš? Če ja, mi povej kako. Če oddajajo turistom, je to oddajanje na črno in nima to nič s obdavčitvijo nepremičnin, temveč so za to pristojni organi inšpekcije, ki več kot očitno svojega dela ne opravljajo.
In na koncu nepremičnine si ne lastijo zgolj bogatuni, temveč večinoma tudi najboj revni ljudje.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vedno smo pri nas najbolj pametni. Cela Evropa pozna davek na premoženje, ponekod tudi poseben davek na dele nepremičnin, n,pr. bazene. To poznajo vsaj v Franciji in Grčiji. Če pa takega davka nočemo, ker gremo s tem na roke bogatašem, potem pa ne smemo vpiti, kako so obremenjene plače. Prihodki proračuna pač ne padejo iz neba. Pa ne spet prosim o financiranju NVO-jev. :evil:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.110
5.242
113
Ko bo država najprej začela zategovati pasove pri sebi, in ji takrat še vedno ne bo šlo dobro, potem sem takoj za. Dokler pa imamo eno navečjo JU per capita, in veliko preveč obdavčene plače, in dokler bo vlada uspela zapravit ves letni proračun in za se boj letno pustiti še 10% luknjo, in to neglede na višino proračuna (beri mahajo s tujim kucem po kropivah) do takrat, pusti moje premoženje pri miru.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.466
1.844
113
na temni strani lune
Ko bo država najprej začela zategovati pasove pri sebi, in ji takrat še vedno ne bo šlo dobro, potem sem takoj za. Dokler pa imamo eno navečjo JU per capita, in veliko preveč obdavčene plače, in dokler bo vlada uspela zapravit ves letni proračun in za se boj letno pustiti še 10% luknjo, in to neglede na višino proračuna (beri mahajo s tujim kucem po kropivah) do takrat, pusti moje premoženje pri miru.

Da imamo eno največjih JU per capita niti ni res. Smo celo pod povprečjem OECD, v vrhu so pa Norveška, Švedska, Danska in Finska.... takšne "neuspešne" države....

Kako razdeliti pogačo javnega denarja je pa svojevrsten problem. Sicer pa pri večini "gostiliških debat" pridemo vedno do podobnih zaključkov, prevelik in predrag JS in previsoki davki. Morda res, ampak to je na nivoju ugotovitve, da je voda mokra. Žal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in msenjur